72
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń599
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +0
72 ppt ?

Nowy testament jest niestety antysemicki... (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nowy testament jest niestety antysemicki...

Napisał(a): zmianynaziemi -

Jezus w/g nowego testamentu był synem Boga, lub jak twierdzą katolicy "Jezus był Bogiem".

Bez wątpienia urodził się na ziemiach obecnego Izraela, ale czy czuł się Żydem?...czy utożsamiał się z tym narodem?

Jeżeli czytamy nowy testament, to mamy wątpliwości.

Bez wątpienia to Żydzi w nowym testamencie są mordercami Chrystusa. To oni go łapią i wpływają na Poncjusz Piłata, aby ten skazał Jezusa na śmierć.
...Piłat nie chce zabijać mesjasza, wije się jak piskorz, mówi ;

- ja nie widzę winy w tym człowieku

Na to Żydzi :
- Niech jego krew spłynie na nas i na nasze dzieci...
===========

W ewnagelii św Jana wyraźnie dostrzegamy, że po jednej stronie jest Jezus Chrystus, a po drugiej "Żydzi"

czytamy :

"Potem Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi mieli zamiar Go zabić."

"Wśród tłumów zaś wiele mówiono o Nim pokątnie. Jedni mówili: «Jest dobry». Inni zaś mówili: «Nie, przeciwnie - zwodzi tłumy». Nikt jednak nie odzywał się o Nim jawnie z obawy przed Żydami. "

Jezus mówił do Żydów , że są dziećmi diabła:

- Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.

Próba ukamieniowania Chrystusa :

Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować.
10:32
Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków kamienujecie mnie?
10:33
Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem
============

Nowy testament wyraźnie łączy śmierć Chrystusa z Żydami. Rola Rzymian, w tym czasie okupantów Izraela, jest niewielka.

Właściwie w Nowym testamencie nie ma negatywnych postaci rzymskich, za to wszyscy prześladowcy Chrystusa, od najwyższych władz, do tłumów, to Żydzi...

Nawet najbardziej negatywna postać w ewangelii, nazywa się Judasz (Juda) Żyd.

I co z tym zrobić?

INTERIA.PL

Reklama

Re: Nowy testament jest niestety antysemicki...

~gość
I co z tym zrobić?
Trza Boga zapytać, czy im wybaczyć, czy nienawidzić.

Co odpowie Twoim zdaniem?
Mówił już :

- do mnie należy pomsta ...

albo :

-nie sądźcie, aby nie być sądzeni...

Napisał(a): ireneo -

Malo tego, Łazarz był Żydem, wszyscy apostołowie, Magdalena, a nawet krezuska Marta. Matka Żydówka z wielu pokoleń. Ojczym Żyd.
Choć z drugiej strony, to Żydzi go uwielbiali. Choćby taka Marta - zmarnowała na czuprynę wielbionego gościa olejek wartości kilku wiosek. Piotr z mieczem stanął w jego obronie, a Żyd jak się patrzy. Żydowstwo jerozolomskie palmami wahlując witali i osła i jego bagaż. No i na koniec, to Żydowi Jezus powierzył tworzenie żydowskiej dojnej drużyny. Żydzi go kochali, przychodzili po radę, nawet po wodę życia. Żyd go ochrzcił darmo No i ci teraz? Chyba że jedni byli bardziej żydowscy, a inni mniej żydowscy.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

zmianynaziemi

Mówił już :

albo :

Dobrze zatem rozumiem, że wątek kierowany jest szczególnie do wierzących, żeby im o tym przypomnieć, bo jakoś zwykle tak paradoksalnie bywa, że ci, którzy wiarą nie epatują, nie mają z tym problemu?

Reklama

ireneo Malo tego, Łazarz był Żydem, wszyscy apostołowie, Magdalena, a nawet krezuska Marta. Matka Żydówka z wielu pokoleń. Ojczym Żyd.
Choć z drugiej strony, to Żydzi go uwielbiali. Choćby taka Marta - zmarnowała na czuprynę wielbionego gościa olejek wartości kilku wiosek. Piotr z mieczem stanął w jego obronie, a Żyd jak się patrzy. Żydowstwo jerozolomskie palmami wahlując witali i osła i jego bagaż. No i na koniec, to Żydowi Jezus powierzył tworzenie żydowskiej dojnej drużyny. Żydzi go kochali, przychodzili po radę, nawet po wodę życia. No i ci teraz? Chyba że jedni byli bardziej żydowscy, a inni mniej żydowscy.
Wersja uproszczona:

w tym temacie chodzi o to, że nowy testament NOWY TESTAMENT podkreśla rolę Żydów jako prześladowców Chrystusa i jako tych, którzy wymogli na Piłacie, skazanie Jezusa na śmierć...
NEGATYWNYMI BOHATERAMI NOWEGO TESTAMENTU SĄ ŻYDZI, ROLI RZYMINAN SIĘ NIE DOSTRZEGA.

Temat jest o tym, że NT jest antysemicki.

~gość
zmianynaziemi

Mówił już :

albo :

Dobrze zatem rozumiem, że wątek kierowany jest szczególnie do wierzących, żeby im o tym przypomnieć, bo jakoś zwykle tak paradoksalnie bywa, że ci, którzy wiarą nie epatują, nie mają z tym problemu?
Wątek jest o antysemityzmie NT. Tu chyba nie ma podziału na wierzących i niewierzących.

Raczej na umiejących czytać i analfabetów.

zmianynaziemi

Wątek jest o antysemityzmie NT. Tu chyba nie ma podziału na wierzących i niewierzących.

I co w związku z tym, że NT jest antysemicki.
Jaki jest cel uświadomienia tego tym, którzy potrafią czytać? Jakie były twoje intencje. Co według ciebie potrafiący czytać powinni z tym zrobić?

~gość
zmianynaziemi

Jaki jest cel uświadomienia tego tym, którzy potrafią czytać? Jakie były twoje intencje. Co według ciebie potrafiący czytać powinni z tym zrobić?
Nie pytaj go, bo nie wie. Nie przeczytał Nowego Testamentu, a skrobie to co mu przysłali.

~gość
zmianynaziemi

Nic w związku z tym. Napisałem artykulik o tym, że NW jest antysemicki. Podparłem to cytatami.
Na tym polega pisanie artykułów do gazet, lub artykulików na forach.

Miłego dnia :)

Napisał(a): ~Adam -

Co z tym zrobić, pytasz.............ANONIMIE !

Poczytaj to, ten link, który przesyłam kolejny raz jako "dowód" czy prawdopodobieństwo, że Pan Jezus nie był Żydem. I wiedz, że ostała się tylko POLSKA w świecie lewackiego szaleństwa i bezbożnictwa.

"Raport Piłata do cesarza Tyberiusza o Jezusie Chrystusie" /czytaj od 7 minuty.
https://youtu.be/_nb6J3D_HAE

Z Linii AB w Krakowie - Adam.

Napisał(a): ireneo -

zmianynaziemi
ireneo Malo tego, Łazarz był Żydem, wszyscy apostołowie, Magdalena, a nawet krezuska Marta. Matka Żydówka z wielu pokoleń. Ojczym Żyd.
Choć z drugiej strony, to Żydzi go uwielbiali. Choćby taka Marta - zmarnowała na czuprynę wielbionego gościa olejek wartości kilku wiosek. Piotr z mieczem stanął w jego obronie, a Żyd jak się patrzy. Żydowstwo jerozolomskie palmami wahlując witali i osła i jego bagaż. No i na koniec, to Żydowi Jezus powierzył tworzenie żydowskiej dojnej drużyny. Żydzi go kochali, przychodzili po radę, nawet po wodę życia. No i ci teraz? Chyba że jedni byli bardziej żydowscy, a inni mniej żydowscy.
Wersja uproszczona:

w tym temacie chodzi o to, że nowy testament NOWY TESTAMENT podkreśla rolę Żydów jako prześladowców Chrystusa i jako tych, którzy wymogli na Piłacie, skazanie Jezusa na śmierć...
NEGATYWNYMI BOHATERAMI NOWEGO TESTAMENTU SĄ ŻYDZI, ROLI RZYMINAN SIĘ NIE DOSTRZEGA.

Ja znalazłem w NT większość o semickich Żydach.Dałem zresztą liczne przykłady gdy w temacie nie ma żadnego. Nawet kapłani uznawali Jezusa za Żyda, a nie chcieli go jako króla żydowskiego. Rzymianie z racji okupowania byli raczej antyżydowscy. Polacy bardzo rzadko mówią o hitlerowcach antypolacy. W określeniu hitlerowiec to się kryło. W terminie rzymianin ( na terenach okupowanych) podobnie.

zmianynaziemi
~gość
zmianynaziemi

Nic w związku z tym. Napisałem artykulik o tym, że NW jest antysemicki. Podparłem to cytatami.
Na tym polega pisanie artykułów do gazet, lub artykulików na forach.

Miłego dnia :)
A nie mówiłem? Tylko tyle, by by pare groszy zarobić. Po to pisze się artykuliki :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nowy testament jest niestety antysemicki...