Odpowiadasz na:
"Nur fur deutsch"................1 - MAJA !

~Frydek
Temat dodał(a):
~Frydek -
W czas okupacji II Rzeczpospolitej 1939-45 przez Niemcy-ZSRR, urządzano na ziemiach Polski w dniu 1-maja "imprezy" /za akceptacją Hitlera/ obchodu dnia święta robotnika. Ale....."nur fur deutsch".W roku 1956 papież Pius XII ustanowił dzień 1-maja, kościelnym Świętem św. Józefa rzemieślnika.A geneza tej historii tkwi aż w roku w roku 1892, kiedy to II Międzynarodówka /w ślad za wydarzeniami w USA-Chicago/ ustaliła dzień 1-Maja, jako święto ludzi pracy. To była walka o 8-godzinny dzień pracy w USA.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: "Nur fur deutsch"................1 - MAJA !

Napisał(a): ~Ludojad -

xyzt
~Ludojad
xyzt
~Ludojad Twórcza grupa.........."YONG BAND" !

Praca na swój różny przeliczalny wymiar, lub twórczo natchniony twór talentu grupy ludzi muzyki dobrej. W dniu święta ludzi pracy i Ci natchnieni przez swój talent dają nam chwile relaksu.
Miłego słuchania. /proszę zwrócić uwagę na artyzm niewidomego pianisty/.

https://youtu(...)Plt0wmI

Powiększę Twój link.

Pozdrówka ~Ludojadzie:-)
Kochasz dobrą muzykę...............PANNO w TIULACH.

Dziękuję, komentarz zbędny, jesteś zawsze tam gdzie Cię oczekują. To taka Twoja intuicja kosmiczna.
Muzykę kocham ~Ludojadzie.

Nie komentowałam Twojego tematu, bo akurat miałam mało czasu... Niedługo miała być Koronka.

Poza tym o dzisiejszym dniu nie chciałam pisać.

To dzień związany z komunizmem który przetrwał do dziś.

Ale ~BTWSelena napisała - to fajnie.

Przeczytałam Twój wpis do BTWSeleny.

Też przesyłam Tobie wyrazy współczucia.
To ogromne przeżycie.

Naprawdę - wiem, co czujesz.
Moje rodzeństwo zginęło tragicznie.
Brat dostał wcześniej kartkę z zachodem słońca...

Trzymaj się ~Adamie....

Wirusa omijaj.

Pociągnę o komunizmie...............PANNO w TIULACH !

Twórcami komunizmu naukowego byli w y ł ą c z n i e Żydzi z diaspory europejskiej. Mam na myśli tą trójkę sztandarową: Marks, Engels, Lenin.
To przeszłość ponura, ale nigdy nie zgłębiłem końcowego celu tego projektowanego przez Nich systemu gnębienia i musztrowania ludzkości.

Pieniądz nie, bo to fikcja barteru, to tylko zanikające obecnie narzędzie. Ale niesamowite jest to, że przedstawiciele tego plemienia zawsze byli w drugim szeregu rewolucjonistów, ale pełniąc pierwszorzędne role, zawsze.
Powstała "solidarność", ale grupa tzw. doradców strajkujących byli Żydzi /do dzisiaj pierwsi strajkujący nie wiedzą skąd się tam wzięli Żydzi/. Tylko Oni wiedzieli dlaczego obalają system socjalistyczny w Polsce. Powiedzmy że śni Im się Polin, ale w jakim celu zrobili obecnie ze wszystkich kontynentów miazgę bezmyślności ludzkiej /to spryt, czy moc przekazu/.

Za mało Ich jest aby być królami, co zamierzają, nie obawiają się nawet tego, że nagle ludzkość otworzy oczy i zdmuchnie na jednej dłoni całe to zło syjonistyczne.
Pozdrówka.

Napisał(a): xyzt -

~Ludojad
xyzt
~Ludojad Twórcza grupa.........."YONG BAND" !

Praca na swój różny przeliczalny wymiar, lub twórczo natchniony twór talentu grupy ludzi muzyki dobrej. W dniu święta ludzi pracy i Ci natchnieni przez swój talent dają nam chwile relaksu.
Miłego słuchania. /proszę zwrócić uwagę na artyzm niewidomego pianisty/.

https://youtu(...)Plt0wmI

Powiększę Twój link.

Pozdrówka ~Ludojadzie:-)
Kochasz dobrą muzykę...............PANNO w TIULACH.

Dziękuję, komentarz zbędny, jesteś zawsze tam gdzie Cię oczekują. To taka Twoja intuicja kosmiczna.
Muzykę kocham ~Ludojadzie.

Nie komentowałam Twojego tematu, bo akurat miałam mało czasu... Niedługo miała być Koronka.

Poza tym o dzisiejszym dniu nie chciałam pisać.

To dzień związany z komunizmem który przetrwał do dziś.

Ale ~BTWSelena napisała - to fajnie.

Przeczytałam Twój wpis do BTWSeleny.

Też przesyłam Tobie wyrazy współczucia.
To ogromne przeżycie.

Naprawdę - wiem, co czujesz.
Moje rodzeństwo zginęło tragicznie.
Brat dostał wcześniej kartkę z zachodem słońca...

Trzymaj się ~Adamie....

Wirusa omijaj.

Reklama

Napisał(a): BTWSelena -

~Adam
BTWSelena ..........
To walec w przyszłość mroczną...............PANI !

Jak to się mówi nad kawą, Ty niewiasto siedzisz w historii ludzkości, historii Polskości, dlatego z wielką przyjemnością czytam Twoje eseje, zawsze pełne temperamentu politycznego, patriotyzmu i obcemu nie odpuścisz. Tak trzymaj.

A co do szczepienia, pozwolisz że nie zabiorę głosu. Miesiąc wstecz, mój młodszy brat poszedł na planowaną operację do szpitala. Dziesięć dni później pochowaliśmy braciszka na cmentarzu Rakowickim, odszedł na covid-19.
Pozdrówka.

Z Linii AB w Krakowie - Adam.
Szczepienie nie zwalnia od testów, przy przyjęciu do szpitala.Trafiają tam ludzie z zawałami bez oznak covida(testowani od razu).Rodziny maja szansę otrzymać akt zgonu nie na zawał,tylko na covid.To zależy jak szybko został zarażony,czy nie zdążył się zarazić. Wyrazy współczucia..

Napisał(a): ~Adam -

BTWSelena To prawda,wszystko zaczęło się w XIX wieku,gwałtowny rozwój przemysłu w USA,a przemysł budował fortuny przyszłych milionerów. Towarzyszył temu nieludzki wyzysk robotników, dzień roboczy trwał wówczas od 11 do 16 godzin na dobę.Wskutek prowokacji wielki strajk i protest skończył się tragicznie.W odpowiedzi na wydarzenia w Ameryce, założyciele Międzynarodówki. Róża Luxemburg, Włodzimierz Lenin, Lew Trocki – na marginesie wszyscy pochodzenia żydowskiego, podjęli uchwałę o ustanowieniu 1 maja – jako uczczenie wydarzeń z 1886 roku.
Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej obchody 1 Maja były obowiązkowe. W Generalnej Guberni już w 1940 roku Hans Frank wprowadził święto 1 Maja jako święto robotnicze – dzień wolny od pracy.Za nieprzestrzeganie nakazu świętowania 1 Maja zsyłano Polaków do obozów koncentracyjnych i łagrów...
W PRL - u Święto Pracy było drugim najważniejszym świętem państwowym i przypominało świetnie wyreżyserowany spektakl. W lożach honorowych zasiadał kwiat rządzących,pozdrawiając kroczące tłumy robotniczej braci...W przemarszu zawsze podkreślano udział uchodźców z Zachodu, w tym m.in. przebywających w Polsce sierot koreańskich,spektakle artystyczne etc,etc...
Po Transformacji ustrojowej,porządek totalitarnych i obowiązkowych marszów ,został zmieniony na zasadzie praktycznie "róbta co chceta"...
W 2021 -obecnie- zamieniono nam na majówkę wyszczepienną. W Krakowie pod starymi Sukiennicami ustawiono punkty wyszczepienne i Stan" świadomości" już osiągnął dojrzałość w kolejkach do cudownego zastrzyku,jako panaceum przed śmiercią. Zakłady zapowiadają nawet nagrody ,a miasta uchwały.... W miastach trwa wyszczepienna majowa akcja ---tylko gdzieś orkiestra i śpiewy radosne zamilkły............
To walec w przyszłość mroczną...............PANI !

Jak to się mówi nad kawą, Ty niewiasto siedzisz w historii ludzkości, historii Polskości, dlatego z wielką przyjemnością czytam Twoje eseje, zawsze pełne temperamentu politycznego, patriotyzmu i obcemu nie odpuścisz. Tak trzymaj.

A co do szczepienia, pozwolisz że nie zabiorę głosu. Miesiąc wstecz, mój młodszy brat poszedł na planowaną operację do szpitala. Dziesięć dni później pochowaliśmy braciszka na cmentarzu Rakowickim, odszedł na covid-19.
Pozdrówka.

Z Linii AB w Krakowie - Adam.

Reklama