23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +33
23 ppt ?

"Nur fur deutsch"................1 - MAJA ! (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"Nur fur deutsch"................1 - MAJA !

Napisał(a): ~Frydek -

W czas okupacji II Rzeczpospolitej 1939-45 przez Niemcy-ZSRR, urządzano na ziemiach Polski w dniu 1-maja "imprezy" /za akceptacją Hitlera/ obchodu dnia święta robotnika. Ale....."nur fur deutsch".

W roku 1956 papież Pius XII ustanowił dzień 1-maja, kościelnym Świętem św. Józefa rzemieślnika.

A geneza tej historii tkwi aż w roku w roku 1892, kiedy to II Międzynarodówka /w ślad za wydarzeniami w USA-Chicago/ ustaliła dzień 1-Maja, jako święto ludzi pracy. To była walka o 8-godzinny dzień pracy w USA.

INTERIA.PL

Re: "Nur fur deutsch"................1 - MAJA !

Napisał(a): ~Ludojad -

Twórcza grupa.........."YONG BAND" !

Praca na swój różny przeliczalny wymiar, lub twórczo natchniony twór talentu grupy ludzi muzyki dobrej. W dniu święta ludzi pracy i Ci natchnieni przez swój talent dają nam chwile relaksu.
Miłego słuchania. /proszę zwrócić uwagę na artyzm niewidomego pianisty/.

https://youtu(...)Plt0wmI

Napisał(a): ~gość -

Papież błogosławił wojska niemieckie idące na front. Podobno dlatego był ten sojusz, żeby Niemcy oszczędzili Watykan. Jednak sojusz z Hitlerem był znacznie szerszy bowiem do sojuszu przystąpiły faszystowskie Włochy.

Dzień 1 - maja jest świętem pracy. W czasach przedwojennej burżuazji panowała totalna bieda i wyzysk. Ludzie czekali pod zakładami pracy, by u burżuja przepracować dniówkę i zarobić na kilogram cukru.

Obecnie rządzi nami oligarchia PiS, która się z tamtymi czasami utożsamia. Pragnie powrotu do tamtych czasów, kiedy człowiek był niczym i służył na dworze u pana burżuja.

Nariód był wtedy niepiśmienny utrzymywany w ciemnocie, bo takim łatwiej się rządziło.

Dziś PiS wdraża w szkołach nowy program nauczania, by podporządkować lud od dziecka klerowi i sobie. Celem wpajanych wartości jest służebność wobec panów i kleru.

Obecnie nie potrzeba Hitlera i Stalina, czy Mussoliniego, bowiem brat brata z niewolił.

Reklama

Napisał(a): ~Frydek -

~gość Papież błogosławił wojska niemieckie idące na front. Podobno dlatego był ten sojusz, żeby Niemcy oszczędzili Watykan. Jednak sojusz z Hitlerem był znacznie szerszy bowiem do sojuszu przystąpiły faszystowskie Włochy.

Dzień 1 - maja jest świętem pracy. W czasach przedwojennej burżuazji panowała totalna bieda i wyzysk. Ludzie czekali pod zakładami pracy, by u burżuja przepracować dniówkę i zarobić na kilogram cukru.

Obecnie rządzi nami oligarchia PiS, która się z tamtymi czasami utożsamia. Pragnie powrotu do tamtych czasów, kiedy człowiek był niczym i służył na dworze u pana burżuja.

Nariód był wtedy niepiśmienny utrzymywany w ciemnocie, bo takim łatwiej się rządziło.

Dziś PiS wdraża w szkołach nowy program nauczania, by podporządkować lud od dziecka klerowi i sobie. Celem wpajanych wartości jest służebność wobec panów i kleru.

Obecnie nie potrzeba Hitlera i Stalina, czy Mussoliniego, bowiem brat brata z niewolił.
No toś się urwał, z ...............ŁAŃCUCHA !

Cały świat zniewoliły żydowskie banki z kadrą kierowniczą na czele, a mam na myśli Wall Street. Pieniądz wymyślili ponoć Fenicjanie /?/, a pieniądz likwidują frontalnie żydowskie macki w swym kunktatorstwie nieprzewidywalnym.

Napisał(a): xyzt -

~Ludojad Twórcza grupa.........."YONG BAND" !

Praca na swój różny przeliczalny wymiar, lub twórczo natchniony twór talentu grupy ludzi muzyki dobrej. W dniu święta ludzi pracy i Ci natchnieni przez swój talent dają nam chwile relaksu.

Powiększę Twój link.

Pozdrówka ~Ludojadzie:-)

Reklama

~gość Papież błogosławił wojska niemieckie idące na front. Podobno dlatego był ten sojusz, żeby Niemcy oszczędzili Watykan. Jednak sojusz z Hitlerem był znacznie szerszy bowiem do sojuszu przystąpiły faszystowskie Włochy.

Przez pomyłkę dałam Tobie punkty.

Bardzo się mylisz.

Błogosławił je w czasie Republiki Weimarskiej.

Czyli wcześniej.

Odnośnie ekipy rządzącej - masz rację.

Robią co chcą z ludźmi.

Znikam.

xyzt

Przez pomyłkę dałam Tobie punkty.

Bardzo się mylisz.

Błogosławił je w czasie Republiki Weimarskiej.

Czyli wcześniej.

Odnośnie ekipy rządzącej - masz rację.

Robią co chcą z ludźmi.

Znikam.
Jeszcze jednak dopiszę.

Ja jestem wierzącą osobą.

Mam zastrzeżenia do hierarchii Kościoła, przynajmniej do części.

Wielu zwykłych księży i zakonników jest bardzo pozytywnych i myśli realnie i patriotycznie.

Ubodzy ludzie opowiadali mi, jak im Kościół pomógł.

Toteż gdy używasz słowa "kler" - bardzo uogólniasz.

A arcybiskup Lenga np. mądrze mówi.

Teraz już znikam.

Ps. Czy teraz nie możemy się czuć jak w czasach pańszczyźnianych???

Przypisani do mieszkania i maseczki...

Bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Reklama

xyzt

Powiększę Twój link.

Kochasz dobrą muzykę...............PANNO w TIULACH.

Dziękuję, komentarz zbędny, jesteś zawsze tam gdzie Cię oczekują. To taka Twoja intuicja kosmiczna.

Napisał(a): BTWSelena -

To prawda,wszystko zaczęło się w XIX wieku,gwałtowny rozwój przemysłu w USA,a przemysł budował fortuny przyszłych milionerów. Towarzyszył temu nieludzki wyzysk robotników, dzień roboczy trwał wówczas od 11 do 16 godzin na dobę.Wskutek prowokacji wielki strajk i protest skończył się tragicznie.W odpowiedzi na wydarzenia w Ameryce, założyciele Międzynarodówki. Róża Luxemburg, Włodzimierz Lenin, Lew Trocki – na marginesie wszyscy pochodzenia żydowskiego, podjęli uchwałę o ustanowieniu 1 maja – jako uczczenie wydarzeń z 1886 roku.
Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej obchody 1 Maja były obowiązkowe. W Generalnej Guberni już w 1940 roku Hans Frank wprowadził święto 1 Maja jako święto robotnicze – dzień wolny od pracy.Za nieprzestrzeganie nakazu świętowania 1 Maja zsyłano Polaków do obozów koncentracyjnych i łagrów...
W PRL - u Święto Pracy było drugim najważniejszym świętem państwowym i przypominało świetnie wyreżyserowany spektakl. W lożach honorowych zasiadał kwiat rządzących,pozdrawiając kroczące tłumy robotniczej braci...W przemarszu zawsze podkreślano udział uchodźców z Zachodu, w tym m.in. przebywających w Polsce sierot koreańskich,spektakle artystyczne etc,etc...
Po Transformacji ustrojowej,porządek totalitarnych i obowiązkowych marszów ,został zmieniony na zasadzie praktycznie "róbta co chceta"...
W 2021 -obecnie- zamieniono nam na majówkę wyszczepienną. W Krakowie pod starymi Sukiennicami ustawiono punkty wyszczepienne i Stan" świadomości" już osiągnął dojrzałość w kolejkach do cudownego zastrzyku,jako panaceum przed śmiercią. Zakłady zapowiadają nawet nagrody ,a miasta uchwały.... W miastach trwa wyszczepienna majowa akcja ---tylko gdzieś orkiestra i śpiewy radosne zamilkły............

Napisał(a): ~Adam -

BTWSelena To prawda,wszystko zaczęło się w XIX wieku,gwałtowny rozwój przemysłu w USA,a przemysł budował fortuny przyszłych milionerów. Towarzyszył temu nieludzki wyzysk robotników, dzień roboczy trwał wówczas od 11 do 16 godzin na dobę.Wskutek prowokacji wielki strajk i protest skończył się tragicznie.W odpowiedzi na wydarzenia w Ameryce, założyciele Międzynarodówki. Róża Luxemburg, Włodzimierz Lenin, Lew Trocki – na marginesie wszyscy pochodzenia żydowskiego, podjęli uchwałę o ustanowieniu 1 maja – jako uczczenie wydarzeń z 1886 roku.
Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej obchody 1 Maja były obowiązkowe. W Generalnej Guberni już w 1940 roku Hans Frank wprowadził święto 1 Maja jako święto robotnicze – dzień wolny od pracy.Za nieprzestrzeganie nakazu świętowania 1 Maja zsyłano Polaków do obozów koncentracyjnych i łagrów...
W PRL - u Święto Pracy było drugim najważniejszym świętem państwowym i przypominało świetnie wyreżyserowany spektakl. W lożach honorowych zasiadał kwiat rządzących,pozdrawiając kroczące tłumy robotniczej braci...W przemarszu zawsze podkreślano udział uchodźców z Zachodu, w tym m.in. przebywających w Polsce sierot koreańskich,spektakle artystyczne etc,etc...
Po Transformacji ustrojowej,porządek totalitarnych i obowiązkowych marszów ,został zmieniony na zasadzie praktycznie "róbta co chceta"...
W 2021 -obecnie- zamieniono nam na majówkę wyszczepienną. W Krakowie pod starymi Sukiennicami ustawiono punkty wyszczepienne i Stan" świadomości" już osiągnął dojrzałość w kolejkach do cudownego zastrzyku,jako panaceum przed śmiercią. Zakłady zapowiadają nawet nagrody ,a miasta uchwały.... W miastach trwa wyszczepienna majowa akcja ---tylko gdzieś orkiestra i śpiewy radosne zamilkły............
To walec w przyszłość mroczną...............PANI !

Jak to się mówi nad kawą, Ty niewiasto siedzisz w historii ludzkości, historii Polskości, dlatego z wielką przyjemnością czytam Twoje eseje, zawsze pełne temperamentu politycznego, patriotyzmu i obcemu nie odpuścisz. Tak trzymaj.

A co do szczepienia, pozwolisz że nie zabiorę głosu. Miesiąc wstecz, mój młodszy brat poszedł na planowaną operację do szpitala. Dziesięć dni później pochowaliśmy braciszka na cmentarzu Rakowickim, odszedł na covid-19.
Pozdrówka.

Z Linii AB w Krakowie - Adam.

Napisał(a): BTWSelena -

~Adam
BTWSelena ..........
To walec w przyszłość mroczną...............PANI !

Jak to się mówi nad kawą, Ty niewiasto siedzisz w historii ludzkości, historii Polskości, dlatego z wielką przyjemnością czytam Twoje eseje, zawsze pełne temperamentu politycznego, patriotyzmu i obcemu nie odpuścisz. Tak trzymaj.

A co do szczepienia, pozwolisz że nie zabiorę głosu. Miesiąc wstecz, mój młodszy brat poszedł na planowaną operację do szpitala. Dziesięć dni później pochowaliśmy braciszka na cmentarzu Rakowickim, odszedł na covid-19.
Pozdrówka.

Z Linii AB w Krakowie - Adam.
Szczepienie nie zwalnia od testów, przy przyjęciu do szpitala.Trafiają tam ludzie z zawałami bez oznak covida(testowani od razu).Rodziny maja szansę otrzymać akt zgonu nie na zawał,tylko na covid.To zależy jak szybko został zarażony,czy nie zdążył się zarazić. Wyrazy współczucia..

~Ludojad
xyzt

Powiększę Twój link.

Dziękuję, komentarz zbędny, jesteś zawsze tam gdzie Cię oczekują. To taka Twoja intuicja kosmiczna.
Muzykę kocham ~Ludojadzie.

Nie komentowałam Twojego tematu, bo akurat miałam mało czasu... Niedługo miała być Koronka.

Poza tym o dzisiejszym dniu nie chciałam pisać.

To dzień związany z komunizmem który przetrwał do dziś.

Ale ~BTWSelena napisała - to fajnie.

Przeczytałam Twój wpis do BTWSeleny.

Też przesyłam Tobie wyrazy współczucia.
To ogromne przeżycie.

Naprawdę - wiem, co czujesz.
Moje rodzeństwo zginęło tragicznie.
Brat dostał wcześniej kartkę z zachodem słońca...

Trzymaj się ~Adamie....

Wirusa omijaj.

xyzt
~Ludojad
xyzt

Powiększę Twój link.

Nie komentowałam Twojego tematu, bo akurat miałam mało czasu... Niedługo miała być Koronka.

To ogromne przeżycie.

Trzymaj się ~Adamie....

Wirusa omijaj.

Pociągnę o komunizmie...............PANNO w TIULACH !

Twórcami komunizmu naukowego byli w y ł ą c z n i e Żydzi z diaspory europejskiej. Mam na myśli tą trójkę sztandarową: Marks, Engels, Lenin.
To przeszłość ponura, ale nigdy nie zgłębiłem końcowego celu tego projektowanego przez Nich systemu gnębienia i musztrowania ludzkości.

Pieniądz nie, bo to fikcja barteru, to tylko zanikające obecnie narzędzie. Ale niesamowite jest to, że przedstawiciele tego plemienia zawsze byli w drugim szeregu rewolucjonistów, ale pełniąc pierwszorzędne role, zawsze.
Powstała "solidarność", ale grupa tzw. doradców strajkujących byli Żydzi /do dzisiaj pierwsi strajkujący nie wiedzą skąd się tam wzięli Żydzi/. Tylko Oni wiedzieli dlaczego obalają system socjalistyczny w Polsce. Powiedzmy że śni Im się Polin, ale w jakim celu zrobili obecnie ze wszystkich kontynentów miazgę bezmyślności ludzkiej /to spryt, czy moc przekazu/.

Za mało Ich jest aby być królami, co zamierzają, nie obawiają się nawet tego, że nagle ludzkość otworzy oczy i zdmuchnie na jednej dłoni całe to zło syjonistyczne.
Pozdrówka.

~Ludojad
xyzt
~Ludojad
xyzt

Powiększę Twój link.

To ogromne przeżycie.

Trzymaj się ~Adamie....

Wirusa omijaj.

Pociągnę o komunizmie...............PANNO w TIULACH !

Twórcami komunizmu naukowego byli w y ł ą c z n i e Żydzi z diaspory europejskiej. Mam na myśli tą trójkę sztandarową: Marks, Engels, Lenin.
To przeszłość ponura, ale nigdy nie zgłębiłem końcowego celu tego projektowanego przez Nich systemu gnębienia i musztrowania ludzkości.

Pieniądz nie, bo to fikcja barteru, to tylko zanikające obecnie narzędzie. Ale niesamowite jest to, że przedstawiciele tego plemienia zawsze byli w drugim szeregu rewolucjonistów, ale pełniąc pierwszorzędne role, zawsze.
Powstała "solidarność", ale grupa tzw. doradców strajkujących byli Żydzi /do dzisiaj pierwsi strajkujący nie wiedzą skąd się tam wzięli Żydzi/. Tylko Oni wiedzieli dlaczego obalają system socjalistyczny w Polsce. Powiedzmy że śni Im się Polin, ale w jakim celu zrobili obecnie ze wszystkich kontynentów miazgę bezmyślności ludzkiej /to spryt, czy moc przekazu/.

Za mało Ich jest aby być królami, co zamierzają, nie obawiają się nawet tego, że nagle ludzkość otworzy oczy i zdmuchnie na jednej dłoni całe to zło syjonistyczne.
Pozdrówka.
Jestem tu dziś dopiero ~Adamie.

Więc dziś odpisuję :-)

Wiem, że chcą rządzić światem, że uważają się za naród wybrany.
Teraz jednak to my jesteśmy narodem wybranym.

Jeśli ogół Polaków wybierze właściwie - Polska jeszcze będzie potęgą.
Tak jest zresztą w proroctwach.

Przeliczą się ci, dla których tylko mamona jest ważna.

Wiadomo kto.

Wiem, że to naród sprytny.
Że niby stali w drugim szeregu - ale wszystkim rządzili.
W struktury Solidarności też weszli.

Odnośnie tego narodu - wiem jak jest.
Dużo pisałam na tematy polityczne i stosunki międzynarodowe pod artykułami.
Potem stwierdziłam, że muszę odpocząć trochę od polityki...

Pozdrówka.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Nur fur deutsch"................1 - MAJA !