8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń128
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
8 ppt ?

obiad dla teściów (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: obiad dla teściów

Napisał(a): Gość -

Zaskoczyć teściów hmmm....niektórych sie nie da zaskoczyć :) Jesli są "tradycyjni" tzn. w niedziele rosołek i kotlecik nie ma co bardzo kombinować (mogą nie docenić )ale na pewno kotlety okładane z mojego przepisu wszystkim posmakują,mozna zresztą zrobić np.dwa rodzaje mięsa do wyboru na wszelki wypadek .Powodzenia.

Reklama

Ja polecam polędwice w sosie, albo nietypowy rodzaj mięsa (dla mnie np. byłaby to kaczka). Albo danie mięsne z dodatkiem ananasów - one mnie zawsze zadziwiają, gdy ich smak jest połączony z piersią z kurczaka. Do obiadu, polecę Ci moją "Marchewkę do obiadu" - taką mam w swoich przepisach. Jest o tyle fajna, że smak marchewki łączy się z delikatnym smakiem śmietanki, a esencją jest posmak czosnku (nie czuć go jednak potem w oddechu :)

Reklama

Ja doradzę ci zupełnie inaczej. Do menu dla teściów musisz podejść marketingowo. Nie chodzi o to, żebyś ty była z siebie dumna, tylko żeby goście chwalili gospodynię. Zatem parę wskazówek w odniesieniu do: (1) kuchnia teściowej (2) nowoczesność teściów (3) ich "lubię-nie lubię" (4) twoje relacje z teściami (5) zdrowie teściów. Nie rób dania, które często robi teściowa. Jeżeli teściowie są domatorami nie używaj produktów, których nigdy nie jedli. Nie strasz ich wyszukaną nazwą potrawy. Przypomnij sobie ich krytyczne komentarze o różnych potrawach i przyjęciach. Sprawdź jakich potraw nie powinni jeść ze względu na stan zdrowia. Przygotuj się organizacyjnie tak, aby w ich obecności przebywać jak najmniej w kuchni, rozmawiaj z nimi i pytaj czy im smakuje. Podkreślaj, że starałaś się dobierać potrawy specjalnie pod ich gust, nie mów, czego im nie podajesz ze względu na ich stan zdrowia

Świetna rada! Oto podejście do tematu;) Musisz zabłysnąć, ale w ich oczach. Nie sil się więc na oryginalność, tylko postaw na kuchnię tradycyjną, wypytaj co lubią i podaj wszytko w jakiś imponujący sposób z przybraniem talerzy, kwiatami na stole itd.

Reklama

i jeszcze jedna banalna sprawa, jeśli teściowie są w starszym wieku i nie daj boże mają stuczne szczęki odpuść sobie pieczone piersi z kuczaka. Kiedyś byłam na przyjęciu gdzie wszystkie seniorki klęły w żywy kamień na gospodynię że ciągle "te cycki z kury" a przcież one nie są w stanie tego pogryźć, "trzecie zęby " tego nie biorą, pzdr
« Wróć do tematów
Do góry strony: obiad dla teściów