48
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +0
48 ppt ?

Obowiązki lekarza rodzinnego (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Obowiązki lekarza rodzinnego

Napisał(a): Gość -

Od kilku lat biorę leki na alergię w okresie wiosenno-letnim. Lekarz zleca mi ich przyjmowanie, zanim na dobre pyłki zaczną fruwać w powietrzu, żeby zapobiegać katarowi i złemu samopoczuciu. Wybrałam się ostatnio po receptę do alergologa, jednak okazało się, że jeszcze przez dwa tygodnie będzie na urlopie. Poprosiłam lekarza rodzinnego o wypisanie recepty, ale odmówił. Teraz będę musiała szybko szukać nowego alergologa, który przyjmuje prywatnie, bo ze skierowania zostanę najwcześniej przyjęta za 2 miesiące, a wtedy już będzie za późno. Czy w takiej sytuacji lekarz rodzinny nie powinien wypisać mi tej recepty?
INTERIA.PL

Re: Obowiązki lekarza rodzinnego

Jestem lekarzem rodzinnym.Owszem, mamy obowiązek przepisywania recept ,ale pod warunkiem,że specjalista napisze pisemną informacje o sposobie leczenia i rozpoznaniu.Tylko wtedy napiszemy recepte na wymienione leki.
Taka informacja raz w roku powinna być dostarczona przez pacjenta.

Obowiązkiem lekarza rodzinnego jest przyjąć pacjenta i ewentualnie skoro uzna to za stosowne wypisać skierowanie do specjalisty. Wziąłem dzień urlopu z pracy żeby dostać się do lekarza rodzinnego. Odstałem 2,5godziny w kolejce i zostałem zarejestrowany. Po następnych 3 godzinach czekania zostałem przyjęty. Pani doktor wysłuchała ze znudzeniem tego co miałem do powiedzenia, rzuciła trzy pytania, sprawdziła mi ciśnienie i powiedziała, że zleci mi badania i dopiero wtedy ewentualnie będzie mogła skierować mnie do specjalisty. Kolejny dzień urlopu, 2 godziny w kolejce do pobrania krwi, wyniki w tym samym dniu po południu. Trzeci dzień urlopu, kłótnia z rejestratorką której nie mogłem przekonać, że już byłem u lekarza rodzinnego a teraz zgłaszam się tylko po skierowanie z wynikami, kolejne 2 godziny w kolejce i pani doktór ze zdziwieniem, jednak coś panu dolega wypisuje mi skierowanie. Jadę do szpitala, pani w rejestracji wertuje zeszyt i proponuje wizytę za 1,5 miesiąca, natomiast badanie USG za 2 miesiące. Widząc moją zszokowaną minę pyta"czy faktycznie jest pan chory i szybko musi zgłosić się do specjalisty?" Potwierdzam na to pani podaje mi wizytówkę lekarza i mówi nie widzę innej szansy jak panu zależy na czasie. Doktor robi usg w domu tak, że nie będzie pan czekał. Biorę wizytówkę i klnę na system bo trzeba mieć w tym kraju zdrowie, żeby chorować. System lecznictwa jest bardziej chory niż wszyscy pacjenci razem wzięci. Dochodzę do wniosku - człowiek jest głupi zmarnowane 3 dni urlopu żeby się o tym dowiedzieć. Dużo zdrowia i powodzenia w oczekiwaniu na wizyty lekarskie życzę.

Reklama

Gość Jestem lekarzem rodzinnym.Owszem, mamy obowiązek przepisywania recept ,ale pod warunkiem,że specjalista napisze pisemną informacje o sposobie leczenia i rozpoznaniu.Tylko wtedy napiszemy recepte na wymienione leki.
Witam , ja mam właśnie pytanie do lekarza rodzinnego, otóż 2.05.2010 roku(niedziela) złamałem nogę i zgłosiłem się na pogotowie, gdzie zrobiono mi zdjęcie rtg i założono gips, lekarz dyżurujący na pogotowiu wydał kartę informacyjną o udzielonej pomocy i polecił się zgłosić po L4 do mojego lekarza rodzinnego bo pogotowie takiego zaświadczenia nie wydaje.Dziśiaj w dniu 4.05.2010 poszedłem do swojego lekarza rodzinnego i opowiedziałem całą sytuację , która mi sie wydarzyła, przedstawiłem dokumenty i rtg z pogotowia, a lekarz rodzinny wypisał mi L4 ale od dzisiaj, twierdząc, że za dni świąteczne on nie ma obowiązku wypisywać L4.Czy jest to zgodne z prawem pacjenta i etyką lekarską?Ciekawe jak mam teraz usprawiedliwić swoją nieobecność przez 2 dni w pracy.Stefan

Reklama

Napisał(a): gość -

WCZORAJ BYŁEM ŚWIADKIEM JAK LEKARZ RODZINNY ODMÓWIŁ MATCE Z 8 LETNIM DZIECKIEM BEDACYM W WYSOKIEJ GORĄCZCE PRZYJĘCIA BO BYŁO 5 MINUT PO 18.00 A ON PRZYJMUJE DO 18,00. NATOMIAST BEZCZELNIE ZAPROPONOWAŁ MATCE PRZYJĘCIE ZA 50 ZŁ BO TO PODOBNO PO GODZINACH PRACY. CZY TAK POWINIEN PRACOWAC LEKARZ RODZINNY ? SYTUACJA Z PRZYCHODNI W RZEPIENNIKU STRZYŻEWSKIM PRZYCHODNIA SALUBRIS .PO CO SĄ W TAKIM RAZIE LEKARZE RODZINNI ? WSTYD PANI DOKTOR WSTYD!!!!! TO PRZECIEŻ PANI PACJENT ZA KTÓREGO BIERZE PANI PIENIĄDZE CZY JEST CHORY CZY TEŻ ZDROWY!!! PIENIĄDZE BRAĆ TO DOBRZE A LECZYĆ ZA DODATKOWE!!!

Reklama

Ja wypisuję i nie potrzebne mi są żadne papierki od specjalistów.Po to kończyłem
medycynę,aby leczyć(o ile to nie przekracza mojej wiedzy i możliwości),a nie trząść portkami przed NFZ!Najwyżej pójdę siedzieć(bo nie dam om grosza)!

Gość
Gość Jestem lekarzem rodzinnym.Owszem, mamy obowiązek przepisywania recept ,ale pod warunkiem,że specjalista napisze pisemną informacje o sposobie leczenia i rozpoznaniu.Tylko wtedy napiszemy recepte na wymienione leki.
Witam , ja mam właśnie pytanie do lekarza rodzinnego, otóż 2.05.2010 roku(niedziela) złamałem nogę i zgłosiłem się na pogotowie, gdzie zrobiono mi zdjęcie rtg i założono gips, lekarz dyżurujący na pogotowiu wydał kartę informacyjną o udzielonej pomocy i polecił się zgłosić po L4 do mojego lekarza rodzinnego bo pogotowie takiego zaświadczenia nie wydaje.Dziśiaj w dniu 4.05.2010 poszedłem do swojego lekarza rodzinnego i opowiedziałem całą sytuację , która mi sie wydarzyła, przedstawiłem dokumenty i rtg z pogotowia, a lekarz rodzinny wypisał mi L4 ale od dzisiaj, twierdząc, że za dni świąteczne on nie ma obowiązku wypisywać L4.Czy jest to zgodne z prawem pacjenta i etyką lekarską?Ciekawe jak mam teraz usprawiedliwić swoją nieobecność przez 2 dni w pracy.Stefan

Szanowny Panie Stefanie!Przepraszam za swojego kolegę który albo nie ma pojęcia o przepisach,albo jest patentowanym leniem!Walczę z ta praktyką od lat!Jestem lekarzem
POZ(choć o innej specjalności od kilkunastu lat)).Wyjaśniam:
-lekarz med.,stomatolog,felczer jeżeli ma umowę lub instytucja w której pracuje ma umowę
z NFZ niezależnie gdzie udziela świadczeń(POZ,por.specjalistyczna,pogotowie ratunkowe,
SOR czy IP etc.) ma obowiązek wydać pacjentowi kartę informacyjną(w pomocy doraźniej-w razie takiej pomocy)),wydać rp,druk ZUS ZLA(zwolnienie),skierowanie do Por.Specjalistycznej.Co tyczy zwolnień każdy lekarz ma prawo wydać 3 dni zwolnienia wstecz(psychiatrzy więcej).Robię to od lat i nigdy z ZUS się mnie nie czepił!
Jestem tego pewny po informowałem się u Rzecznika Praw Pacjenta NFZ(instytucji której
na bene nie cierpię).Są koledzy którzy to robią,są którzy śmieją mi się w głos!Pozdrawiam

gość WCZORAJ BYŁEM ŚWIADKIEM JAK LEKARZ RODZINNY ODMÓWIŁ MATCE Z 8 LETNIM DZIECKIEM BEDACYM W WYSOKIEJ GORĄCZCE PRZYJĘCIA BO BYŁO 5 MINUT PO 18.00 A ON PRZYJMUJE DO 18,00. NATOMIAST BEZCZELNIE ZAPROPONOWAŁ MATCE PRZYJĘCIE ZA 50 ZŁ BO TO PODOBNO PO GODZINACH PRACY. CZY TAK POWINIEN PRACOWAC LEKARZ RODZINNY ? SYTUACJA Z PRZYCHODNI W RZEPIENNIKU STRZYŻEWSKIM PRZYCHODNIA SALUBRIS .PO CO SĄ W TAKIM RAZIE LEKARZE RODZINNI ? WSTYD PANI DOKTOR WSTYD!!!!! TO PRZECIEŻ PANI PACJENT ZA KTÓREGO BIERZE PANI PIENIĄDZE CZY JEST CHORY CZY TEŻ ZDROWY!!! PIENIĄDZE BRAĆ TO DOBRZE A LECZYĆ ZA DODATKOWE!!!

Mój problem z lekarzem rodzinnym jest nastepujacy: Przychodnia do której chodzę jest czynna do godz 18 lecz o godz 16.35 lekarza już zastać w przychodni nie można. Podobna sytuacja zdarzyła sie już wielokrotnie. W razie nagłej pomocy musze sie udać do szpitala na izbe przyjęć na której przed godz 18 mnie nie przyjmą i zawsze słyszę to samo: "do godz 18 przyjmuje lekarz rodzinny". A co ja mam zrobić jak już go nie ma? Czy mogę coś z tym zrobić? Gdzieś zgłosić ten problem?

Może lekarz rodzinny musi mieć zlecenie od specjalisty na wypisanie leku ale jeśli choroba jest okresowa, a ja jestem po leczeniu radio- jodem i wprowadzono mnie w sztuczną niedoczynność tarczycy i do śmierci będę brała LETROX a i tak wysyłają MNIE PO KARTECZKĘ do specjalisty. Wiadomo pójdziesz pryw3atnie za 150 zł bo na kasę chorych masz czekania trzy lata. Ja tak się leczę już od ponad sześciu lat - chcesz żyć to płać
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • obowiązki doktora
  • jak przekonać lekarza do l4
  • jak lekarz powinien wypisac l 4
  • obowiązki lekarza rodzinnego
Do góry strony: Obowiązki lekarza rodzinnego