365
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi350
  • Ocen na +1
365 ppt ?

Obrazy wizerunki świętych (351)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Obrazy wizerunki świętych

Napisał(a): Mauriac -

W drugim z dziesięciu przykazań Bóg zabrania wykonywania wizerunków o celów kultowych. Co więcej, w Księdze Powtórzonego Prawa dowiadujemy się, że nawet posiadanie ich jest niefortunne, są bowiem obłożone klątwą.

Cytaty z Biblii dotyczące rzeźb i „świętych obrazów”:

„Nierozumny pozostaje każdy człowiek bez wiedzy; wstydzić się musi bożka każdy złotnik, bo podobizny, jakie odlał, są kłamstwem i nie ma w nich tchnienia.” Jer 51:17

„Wtedy wypowiem na nich swoje wyroki z powodu wszystkich ich złości, że mnie opuścili, kadzili obcym bogom i oddawali pokłon dziełu swoich rąk.” Jer 1:16

„Nie mają rozeznania ci, co obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga nie mogącego ich zbawić.” Iz 45:20

„A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić” Obj 9:20

„Posążki bóstw natomiast mówią tylko brednie, wróżbici widzą tylko kłamstwa, i złudne są sny, które wyjaśniają, pocieszają zwodniczo.Dlatego pójdą dalej, podobni do trzody błądzącej ciągle,bo nie ma pasterza” Zach 10:2

„A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga” Obj 21:8

„Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą” Kor 6:9

„Wiecie, iż gdyście poganami byli, do bałwanów niemych, jako was wodzono, daliście się prowadzić” 1 Kor 12:2

„Owszem, przeciwko Panu nieba podniosłeś się, i naczynie domu jego przyniesiono przed cię; a ty i książęta twoi, żony twoje, i założnice twoje, piliście wino z niego; nadto bogi srebrne i złote, miedziane, żelazne, drewniane, i kamienne, którzy nie widzą, ani słyszą, i nic nie wiedzą, chwaliłeś, a Boga, w którego ręku jest tchnienie twoje, i u którego są wszystkie drogi twoje, nie uczciłeś.” Dan 5:23

„Bożki pogańskie to srebro i złoto,
dzieło rąk ludzkich.
Mają usta, ale nie mówią,
mają oczy, ale nie widzą.
Mają uszy, ale nie słyszą;
i nie ma oddechu w ich ustach.
Podobni są do nich ci, którzy je robią,
i każdy, co w nich ufność pokłada.”
Psalm 153 15:18

„Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi. Nic obrzydłego nie wprowadzisz do twego domu, gdyż byłbyś przedmiotem klątwy jak ono. Będziesz uważał to za rzecz wstrętną, obrzydzisz to sobie, jest to bowiem obłożone klątwą.” Pwt 7 23-26https://dlaka(...)ss.com/

(proszę o edycję tytułu, nie chce się poprawnie wpisywać)
INTERIA.PL

Re: Obrazy wizerunki świętych

nibynick Jeżeli wizerunki postały za życia świętych lub błogosławionych, to należy je zniszczyć?
Według Biblii:

1)To wierzący (obdarzeni Duchem Świętym) są święci,
2) Nie należy czcić wizerunków, modlić się do kogoś innego niż Bóg,
3) Nie należy (tu ogromny wykrzyknik, bo Pismo surowo tego zabrania) komunikować się ze zmarłymi

Rozwinę nieco trzeci punkt. Ludzie, którzy umarli, leżą w ziemi. "Umarli nic nie wiedzą". Zmartwychwstanie dopiero się dokona i ludzie wszystkich wieków wstaną RAZEM. Nie jest więc tak, że można komunikować się ze świętymi, bo ludzie, którzy nimi zostaną, leżą w ziemi. Albo jeszcze chodzą po świecie (współcześni święci) i można ich na ulicy spotkać.

Tak więc z kim komunikujesz się, zwracając się do "świętych"?...

Napisał(a): nibynick -

Mauriac
nibynick Jeżeli wizerunki postały za życia świętych lub błogosławionych, to należy je zniszczyć?
Według Biblii:

1)To wierzący (obdarzeni Duchem Świętym) są święci,
2) Nie należy czcić wizerunków, modlić się do kogoś innego niż Bóg,
3) Nie należy (tu ogromny wykrzyknik, bo Pismo surowo tego zabrania) komunikować się ze zmarłymi

Rozwinę nieco trzeci punkt. Ludzie, którzy umarli, leżą w ziemi. "Umarli nic nie wiedzą". Zmartwychwstanie dopiero się dokona i ludzie wszystkich wieków wstaną RAZEM. Nie jest więc tak, że można komunikować się ze świętymi, bo ludzie, którzy nimi zostaną, leżą w ziemi. Albo jeszcze chodzą po świecie (współcześni święci) i można ich na ulicy spotkać.

Tak więc z kim komunikujesz się, zwracając się do "świętych"?...
Nie odpowiedziales/as na moje pytania.

Nibynick,

Nibynick,

zależy co to i po co to masz. Jeżeli masz fotografię lub obraz kogoś, kogo szanujesz, na przykład Maksymiliana Kolbe, to jest w porządku. Albo figurkę anioła do celów dekoracyjnych. Ale jesli służą do celów kultowych, to takie typowe "święte obrazki", dewocjonalia, to nalezy się tego pozbyć. Tak myślę.

Napisał(a): aloha -

W drugim z dziesięciu przykazań Bóg zabrania wykonywania wizerunków o celów kultowych. 
Sprecyzuj, czy według Biblii czy Katechizmu ?

Dekalog wg Biblii Tysiąclecia - wydanie IV
Wydawnictwo Pallotinum - Poznań 1996 r II. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

Dekalog
Według Katechizmu Kościoła Katolickiego ( Wydawnictwo Pallottinum - Poznań 1994)
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.

aloha
W drugim z dziesięciu przykazań Bóg zabrania wykonywania wizerunków o celów kultowych. 
Sprecyzuj, czy według Biblii czy Katechizmu ?

Dekalog wg Biblii Tysiąclecia - wydanie IV
Wydawnictwo Pallotinum - Poznań 1996 r II. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

Dekalog
Według Katechizmu Kościoła Katolickiego ( Wydawnictwo Pallottinum - Poznań 1994)
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
No tak, Słowo Boże contra słowa papiesko-biskupie :)

"Ten lud czci mnie wargami, a serce ich daleko jest ode mnie. Na próżno mnie czczą, bo podają nakazy nauki ludzkiej"

"Odrzuciliście przykazanie Boskie, a trzymacie się tradycji ludzkich. I powiedział im jeszcze: Jakże sprawnie uchyliliście przykazanie Boskie, aby ustanowić swoją tradycję!"

Napisał(a): ~Rafał -

Mauriac Nibynick,

Nibynick,

zależy co to i po co to masz. Jeżeli masz fotografię lub obraz kogoś, kogo szanujesz, na przykład Maksymiliana Kolbe, to jest w porządku. Albo figurkę anioła do celów dekoracyjnych. Ale jesli służą do celów kultowych, to takie typowe "święte obrazki", dewocjonalia, to nalezy się tego pozbyć. Tak myślę.
'' połowę spala w ogniu . Na połowie starannie piecze mięso , które zjada i staje się syty .
Ogrzewa się też i mówi . " Ha , ogrzałem się . Widziałem blask ognia . Z reszty zaś czyni sobie Boga , rzeźbiony wizerunek. Pada przed nim na twarz i kłania się i modli się do niego mówiąc ;
Ratuj mnie , bo jesteś moim bogiem

(( .....Izajasz ..44 ; 16 i 17 ....)).

Napisał(a): -

~Rafał

'' połowę spala w ogniu . Na połowie starannie piecze mięso , które zjada i staje się syty .
Ogrzewa się też i mówi . " Ha , ogrzałem się . Widziałem blask ognia . Z reszty zaś czyni sobie Boga , rzeźbiony wizerunek. Pada przed nim na twarz i kłania się i modli się do niego mówiąc ;

Ewangelia prowadzi nas do zbawienia - Jezus Chrystus.
''Ja jestem obrazem Boga niewidzialnego''
Kto to powiedział? Widocznie nie masz pojęcia.....(
Szatan nienawidzi żadnego wizerunku Boga, Pana naszego - Jezusa Chrystusa... żadnego.....ani świętych, bo oni za Bogiem szli...Boga kochali w Jezusie Chrystusie, kochali Maryję ...Matkę Boga...,więc nienawidzi...niszczy wyśmiewa i udaje świętoszka.....(
Nawet nie zegnie kolan przed Jezusem Chrystusem, a udaje wierzącego i głosi Stary Testament, w którym nikt Boga nie widział....więc ma pole do popisu.....na Słwie Boga buduje most do piekła....dla swoich głosicieli.

Anja11
~Rafał

Ewangelia prowadzi nas do zbawienia - Jezus Chrystus.
''Ja jestem obrazem Boga niewidzialnego''
Kto to powiedział? Widocznie nie masz pojęcia.....(
Szatan nienawidzi żadnego wizerunku Boga, Pana naszego - Jezusa Chrystusa... żadnego.....ani świętych, bo oni za Bogiem szli...Boga kochali w Jezusie Chrystusie, kochali Maryję ...Matkę Boga...,więc nienawidzi...niszczy wyśmiewa i udaje świętoszka.....(
Nawet nie zegnie kolan przed Jezusem Chrystusem, a udaje wierzącego i głosi Stary Testament, w którym nikt Boga nie widział....więc ma pole do popisu.....na Słwie Boga buduje most do piekła....dla swoich głosicieli.
Ja myślę, ze szatan często gra na emocjach sentymentalnych ludzi, by ich zwieść. W Biblii znajdziesz cytat o tym, ze serce jest zdradliwe.

Rozumiem, ze nie uznajesz Starego Testamentu (Słowa Bożego), a Nowy (także Słowo Boże) tak wybiórczo, co usłyszysz w kościele. W co zatem wierzysz? W wybrane słowa z Biblii i opinie księdza? I swoje uczucia. Gdzie budowanie na skale?

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • obrazy witych i bogosawionych
  • wspczeni wici
Do góry strony: Obrazy wizerunki świętych