Odpowiadasz na:
Obrazy wizerunki świętych

Gość
Temat dodał(a):
Gość -
W drugim z dziesięciu przykazań Bóg zabrania wykonywania wizerunków o celów kultowych. Co więcej, w Księdze Powtórzonego Prawa dowiadujemy się, że nawet posiadanie ich jest niefortunne, są bowiem obłożone klątwą. Cytaty z Biblii dotyczące rzeźb i „świętych obrazów”: „Nierozumny pozostaje każdy człowiek bez wiedzy; wstydzić się musi bożka każdy złotnik, bo podobizny, jakie odlał, są kłamstwem i nie ma w nich tchnienia.” Jer 51:17 „Wtedy wypowiem na nich swoje wyroki z powodu wszystkich ich złości, że mnie opuścili, kadzili obcym bogom i oddawali pokłon dziełu swoich rąk.” Jer 1:16 „Nie mają rozeznania ci, co obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga nie mogącego ich zbawić.” Iz 45:20 „A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić” Obj 9:20 „Posążki bóstw natomiast mówią tylko brednie, wróżbici widzą tylko kłamstwa, i złudne są sny, które wyjaśniają, pocieszają zwodniczo.Dlatego pójdą dalej, podobni do trzody błądzącej ciągle,bo nie ma pasterza” Zach 10:2 „A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga” Obj 21:8 „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą” Kor 6:9 „Wiecie, iż gdyście poganami byli, do bałwanów niemych, jako was wodzono, daliście się prowadzić” 1 Kor 12:2 „Owszem, przeciwko Panu nieba podniosłeś się, i naczynie domu jego przyniesiono przed cię; a ty i książęta twoi, żony twoje, i założnice twoje, piliście wino z niego; nadto bogi srebrne i złote, miedziane, żelazne, drewniane, i kamienne, którzy nie widzą, ani słyszą, i nic nie wiedzą, chwaliłeś, a Boga, w którego ręku jest tchnienie twoje, i u którego są wszystkie drogi twoje, nie uczciłeś.” Dan 5:23 „Bożki pogańskie to srebro i złoto, dzieło rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią, mają oczy, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; i nie ma oddechu w ich ustach. Podobni są do nich ci, którzy je robią, i każdy, co w nich ufność pokłada.” Psalm 153 15:18 „Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi. Nic obrzydłego nie wprowadzisz do twego domu, gdyż byłbyś przedmiotem klątwy jak ono. Będziesz uważał to za rzecz wstrętną, obrzydzisz to sobie, jest to bowiem obłożone klątwą.” Pwt 7 23-26 https://dlakatolika.wordpress.com/ (proszę o edycję tytułu, nie chce się poprawnie wpisywać)

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Obrazy wizerunki świętych

Napisał(a): ~Jupiter -

Dekorację świąteczne i światełka nie są przeciwne II przekazaniu , gdyż utworzenie obrazku czy figurki bez zamiaru i bez potrzeby składania mu boskiej czci , nie jest zakazane.
Jak ktoś widząc fotografię lub portret drży bo boi się obrazku , to niech się idzie leczyć .
Dowód osobisty , prawo jazdy czy paszport muszą mieć fotoportret , a autor(ka) tematu też takie ma w portfelu.

Re: Obrazy wizerunki świętych

Napisał(a): gość -

Mam pamiątkę z komunii świętej z z podpisem autora Niemca z 2 wojny światowej czy jest ktoś kto zna się na takich żeczach chciał bym to wycenić u

Reklama

Re: Obrazy wizerunki świętych

Napisał(a): gość -

Przepłucz swój umysł w acze albo innym środku odpaskudzającym.

Reklama