15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń37
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +20
15 ppt ?

Ochrona naszych danych (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ochrona naszych danych

Napisał(a): ~Darek -

Ze względu na coraz większą liczbę wycieków danych itp zacząłem się zastanawiać czy tak faktycznie ktoś dba o moje (wasze) bezpieczeństwo w sferze naszych danych osobowych. Skąd mam wiedzieć czy na mój pesel ktoś nie wziął kredytu albo jakiegoś Iphone na raty których nie spłaca? Jakie jest wasze zdanie? Jak możemy się chronić i czy wgl się da przed tymi złodziejami ochornić?
INTERIA.PL

Re: Ochrona naszych danych

Napisał(a): ~Koleżanka -

Ciężko jest uchronić nasze dane skoro wszędzie je pokazujemy czy u lekarza, czy na siłowni, to co mamy ze wszystkiego zrezygnować, bo trzeba pokazać dowód ? :( Najlepiej to go gdzieś zakopać albo schować do sejfu i do jeziora :(

Re: Ochrona naszych danych

Napisał(a): ~Darek -

Kajetana A gdzie tak chętnie dają kredyty na sam PESEL? ;)
Wiesz, jest tyle chwilówek "na dowód", że to raczej nie jest problem. Mój kumpel wziął bez problemu na pesel babci 2tys złotych pożyczki. Co prawda babcia o tym wiedziała i wyraziła zgodę, ale chodzi o sam fakt. Poszedł do biura z dowodem babci i wyszedł z 2tys zł :)

Re: Ochrona naszych danych

Napisał(a): ~Darek -

~Koleżanka Ciężko jest uchronić nasze dane skoro wszędzie je pokazujemy czy u lekarza, czy na siłowni, to co mamy ze wszystkiego zrezygnować, bo trzeba pokazać dowód ? :( Najlepiej to go gdzieś zakopać albo schować do sejfu i do jeziora :(
No dokładnie, dlatego właśnie założyłem ten wątek, bo ja osobiście czuje się bezradny jak chodzi o ochronę moich danych... W weekend byłem w hotelu to młoda pani na recepcji chciała mój dowód skserować, bo "szef wymaga"... Wyśmiałem ją i dałem jej popatrzeć na niezbędne dane do meldunku. Nawet to ręki jej nie dałem tego dowodu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ochrona naszych danych