75
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń159
  • Odpowiedzi73
  • Ocen na +0
75 ppt ?

oczyścić organizm (74)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: oczyścić organizm

Napisał(a): Gość -

A ja znam dwa sprawdzone, domowe sposoby. A w sumie to jeden, tylko dwa środki się w nim używa;) Otóż podobno wyśmienicie oczyszcza organizm woda mineralna i sok z marchwi. Słyszałam o dwudniowej kuracji, podczas której można spożywać tylko wodę i sok - oczywiście wygnieciony z marchewki. Podobno bardzo dobrze oczyszcza, przy czym dostarcza wiele karotenu i witaminy A:)
INTERIA.PL

A ja czytałam, że fajne efekty są po homeopatycznej terapii oczyszczającej, która trwa 6 tygodni. Należy w tym czasie pić dużo wody i zażywać te krople, no i efekty sa lepsze jeśli dodatko zastosuje się jakąś zdrową dietę.

Błonnik raczej w działa jako suplement w odchodzaniu. Ja osobiście uzywam CaliVita i jeśli ktoś nie ma suplementu to polecam, bo może nie jest tan, ale pożądny i nie szkodzi zdrowiu jak niektóre tego typu tabletki. Nie słyszałam, żeby błonnik oczyszczał organizm. Z pewnością woda oczyszcza. Z resztą, są nawet takie terapie przy użyciu wody. Ona działa bawiennie, jeśli chodzi właśnie o oczyszczanie. Na mnie jeszcze działają jabłka, co może się wydać dziwne, ale tak jest :)

Reklama

żyj zdrowo.. po prostu. Jeżeli nie masz niezbędnego tłuszczu, to nie schudniesz. Spalanie tłuszczu to tylko "efekt uboczny" zdrowego trybu życia. Błonnik wspomaga trawienie i oczyszcza jelita, woda mineralna nawadnia organizm i pomaga pozbyć się toksyn, warzywa, owoce, wysokiej jakości białka - dostarczaja energii, witamin i siły.
Tym samym odradzam drastycznych kuracji oczyszczających i faszerowania się herbatkami "oczyszczającymi", gdyż w rzeczywistości są "przeczyszczające". ;]

A może proszek zasadowy? No warto spróbować, jeżeli zabieramy się za detoksykacje organizmu. Co prawda głównie działa on na jelita, no ale to w zasadzie jeden z organów, który najbardziej zanieczyszczamy. Może ktoś z was już stosował? Jak tak, to mniej więcej wiecie jak działa.

Reklama

Oczyszczenie organizmu, to wstęp konieczny, żeby dobrze się czuć. Prawdopodobnie po śmierci każdy ma od 2 do 4 kg toksyn. Mało to śmieci w spożywanej żywności? To jest to, co zakłóca funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego raz w roku kurację oczyszczającą powinien przeprowadzać każdy z nas, tak jak robi się wiosenne porządki. Przede wszystkim powinno się wzmocnić wątrobę, bo ona jest głównym filtrem organizmu, udrożnić jelita ( błonnik + dużo wody), bo tamtędy będą musiały wyjść niestrawione resztki. Jeżeli zrobimy ten pierwszy krok, to dopiero wtedy możemy się oczyszczać. Ja zwykle zalecam jukę i probiotyk oraz zmianę odżywiania na zgodne z grupą krwi. Rezultaty gwarantowane. Jeżeli jednak okazuje się, że mamy grzyby Candida lub inne pasożyty czy bakterie, to zalecam dodatkową kurację.

Reklama

Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie sobie lepszego samopoczucia jest hydrokolonoterapia. Specjalistyczne kliniki, takie jak Vimed zalecają nawet taki zabieg, jako jedną z form profilaktyki przeciwnowotworowej. Zabieg nie jest skomplikowany i raz na jakiś czas na pewno warto się na niego zdecydowac.

Nie wiedziałam, że błonnik ma oczyszczające działanie. Z suplementów, które znam skutecznie oczyszcza organizm z toksyn proszek zasadowy Langsteiner. Jest to bezpieczny preparat i stosuje się go codziennie dodając do pokarmów. Z tego, co słyszałam pomaga też w spalaniu kalorii, ale mnie akurat na tym nie zależy aż tak bardzo, jak na oczyszczaniu :).

Rewak Wiadomo, że najzdrowiej jest jeść naturalny błonnik, ale na to nie zawsze znajdzie sie czas, no i jak ktoś jest na diecie to też mają znaczenie kalorie, więc czasem takie vitalio, xenna, czy jakieś gumy to jedyne wyjście.
No chyba, że ktoś chce utyć to wtedy raczej woli kilo bananów :P

Oczyszczanie organizmu można wesprzeć np. proszkiem zasadowym. Proszek zasadowy (np. langsteiner) działa neutralizująco na poziom kwasów w żołądku. Dzięki temu znika uczucie zgagi. Najwazniejsze jednak, że oczyszcza organizm, mobilizując dodatkowo jelita do pracy. Wystarczy raz dziennie wypić szklanke wody/ herabty z 1 łyżką proszku. Najlepiej po powrocie do domu, ponieważ działa bardzo szybko...
« Wróć do tematów
Do góry strony: oczyścić organizm