Odpowiadasz na:
Od czasu, kiedy żyjemy w Nowym Testamencie.....

sosna177
Temat dodał(a):
sosna177 -
.....kapłaństwo jest już niepotrzebne, gdyż mamy Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa, który złożył jedną ofiarę.....raz na zawsze. Co potwierdza list Pawła do Hebrajczyków 10: 10 - 18. 10. " Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.11. A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów.12. Lecz gdy On złożył na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po Prawicy Bożej,13. Oczekując teraz, aż nieprzyjaciele Jego położeni będą jako podnóżek stóp Jego.14. Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.15. Poświadcza nam to również Duch Święty ; powiedziawszy bowiem :16. Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimiPo upływie owych dni, mówi Pan : Prawa moje włożę w ich serca I na umysłach ich wypiszę je,17. Dodaje : A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej.18. Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam nie ma już ofiary za grzechy ".Kto wierzy, że tak jest, ten dostąpi zbawienia.Kto zaś musi czynić tak, jak mówi kościół, do którego jest przypisany, ten jest okłamany. Wystarczy przeczytać powyższe wersety, by się o tym przekonać.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Od czasu, kiedy żyjemy w Nowym Testamencie.....

Napisał(a): sosna177 -

[cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~dr Hemoroid][cytat kogo=~Katecheta][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos]
Zawsze sprawdzam bo wiem, że kłamstwa przychodzą i w łatwością. 1Tm 6:3-5[/cytat]

Sprawdziłeś? A czy wyciągnąłeś jakieś wnioski, czy znów obracasz kota ogonem???

Ew. Jana 3: 3.
Ew. Jana 3: 7.
Ew. Mat. 18: 3.

Mogę Ci jeszcze więcej wersetów przytoczyć......o nawróceniu.

A Ty, sam osobiście.....trzymasz się tej nauki????

Dzieje Ap. 2: 38- 41.
Dzieje Ap. 10: 47 - 48.
Dzieje Ap. 19: 5. [/cytat]

Co nie rozumiesz w zdaniu: "Zawsze sprawdzam...(...)"?
I dlaczego robisz wszystko by odciągnąć ludzi od zbawienia? Przecież w Dzieje Ap. 2: 38- 41 jest mowa o chrzcie a ty wmawiasz ludziom że żaden Kościół nie udziela ważnego chrztu i nie mówisz gdzie można dostać ważny chrzest. Nie chcesz wiec by inni dostąpili zbawienia. Chrześcijanin tak nie robi to rola satanistów.[/cytat]

W krk....nie na zbawienia, chociaż są tam ludzie, którzy są przeznaczeni do zbawienie. I Bóg w odpowiednim dla Niego czasie......wyciągnie tych swoich z tego kościoła.......a wprowadzi tego człowieka...do swojego Słowa.

Zawsze, w całej Biblii, od I Moj. - do Obj. Jana.......Bóg wyprowadza ludzi .....i wprowadza.
Zawsze musi być ....wyjście, i.....wejście. [/cytat]

Nie wiem dlaczego przyjęłaś że wystarczy zapisać się do Kościoła by mieć zbawienie...To nie jest tak. Jezus założył Kościół by prowadził ludzi do zbawienia. On pomaga ludziom osiągnąć zbawienie a nie zbawia. Do zbawienia potrzebny jest chrzest i wiara. Daje to co ty ukrywasz przed ludźmi. Kościół daje ci chrzest zgodnie z nauką Biblii oraz naucza Słowa Bożego by ludzie mogli uwierzyć. Codziennie jest głoszone w kościele, mają swoje radia, TV, strony internetowe, gazety. Nauczają w szkołach. Bez wiedzy nie ma wiary. Jezus powiedział idźcie i nauczajcie a nie ukrywajcie wiedze przed innymi jak ty to robisz.[/cytat]

Jezus nic nie założył . Żadnego Kościoła nawet pojęcia nie miał że będzie w Kościele robił za Boga .........[/cytat]

Kościół założył zdaje się św Piotr , zwęszył duży pieniądz . Zobaczył że świątynie Pogańskie przynoszą duże zyski więc też se założył kościół a za Boga obrał swojego znajomego Jezusa , zwłaszcza że Jezus już nie żył i nie mógł zaprotestować ... ! [/cytat]

Piotr nic nie założył, ani na Piotrze..... nie został założony kościół katolicki.
Piotr nawet nie był w Rzymie.
Piotr był posłany przez Jezusa, by głosić Ewangelię....Żydom.
Paweł ....był posłany przez Jezusa, by głosił Ewangelię ludom z pogan. Dlatego dotarł aż do Rzymu.

Wszystko to, co napisałam, jest w Biblii. [/cytat]

Oczywiście że Piotr nie założył Kościół Katolicki tylko zrobił to Jezus. I nie ma znaczenia czy był w Rzymie, w Polsce czy w Brooklynie. Nigdzie w Biblii nie jest napisane że wymogiem założenia Kościoła jest obecność w Rzymie. Piotr był w Rzymie podobnie jak i Paweł i nauczał tam zarówno Żydów jak i innych. Jezus posłał go do wszystkich. Powiedział "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" a nie nauczaj tylko żydów.
To co napisałem jest w Biblii.[/cytat]

Naprawdę?
Do tej pory, nie mam odpowiedzi na pytanie, gdzie w Biblii jest napisane, że Jezus założył kościół KATOLICKI.

Piszesz wbrew Biblii. Jezus wyrażnie powiedział do Pawła, że ..."...on jest Jego narzędziem wybranym, którego pośle do pogan, by poganom była głoszona Ewangelia..".
A że chodził po Izraelu, to chodził, bo musiał.
Poczytaj lub zdobądż sobie i obejrzyj dokładnie mapę z podróżami misyjnymi Pawła.
Piotra z nim nie ma, poza Izraelem. Wystarczy też czytać dokładnie Dzieje Apostolskie. Tam wszystko jest napisane.

To podaj werset, który mówi, że Piotr był w Rzymie. Tylko nie jakiś cytat z katechizmu, tylko z Biblii. [/cytat]

Naprawdę.
Jezus założył Kościół. Nieraz dawałem wersy z Biblii ale nigdy nie udało ci się przeczytać ich do końca. Może Biblia sprawia ci dyskomfort...
I nie piszę wbrew Biblii. To cytat:
Mt 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Rz 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, 2 którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych 3 o Synu swoim, potomku Dawida według ciała, 4 który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym, 5 przez którego otrzymaliśmy łaskę i apostolstwo, abyśmy dla imienia jego przywiedli do posłuszeństwa wiary wszystkie narody,

W której Biblii jest ta mapa?
O Piotrze w Rzymie już ci nieraz pisałem. Nie ma sensu powtarzać i i tak będziesz odrzucać.[/cytat]

Wysil się trochę, i poszukaj choćby w internecie.
Wpisz w google......" Podróże misyjne Pawła ". Mapa.

Napisał(a): sosna177 -

[cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~dr Hemoroid][cytat kogo=~Katecheta][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos]
Zawsze sprawdzam bo wiem, że kłamstwa przychodzą i w łatwością. 1Tm 6:3-5[/cytat]

I dlaczego robisz wszystko by odciągnąć ludzi od zbawienia? Przecież w Dzieje Ap. 2: 38- 41 jest mowa o chrzcie a ty wmawiasz ludziom że żaden Kościół nie udziela ważnego chrztu i nie mówisz gdzie można dostać ważny chrzest. Nie chcesz wiec by inni dostąpili zbawienia. Chrześcijanin tak nie robi to rola satanistów.[/cytat]

W krk....nie na zbawienia, chociaż są tam ludzie, którzy są przeznaczeni do zbawienie. I Bóg w odpowiednim dla Niego czasie......wyciągnie tych swoich z tego kościoła.......a wprowadzi tego człowieka...do swojego Słowa.

Zawsze, w całej Biblii, od I Moj. - do Obj. Jana.......Bóg wyprowadza ludzi .....i wprowadza.

Nie wiem dlaczego przyjęłaś że wystarczy zapisać się do Kościoła by mieć zbawienie...To nie jest tak. Jezus założył Kościół by prowadził ludzi do zbawienia. On pomaga ludziom osiągnąć zbawienie a nie zbawia. Do zbawienia potrzebny jest chrzest i wiara. Daje to co ty ukrywasz przed ludźmi. Kościół daje ci chrzest zgodnie z nauką Biblii oraz naucza Słowa Bożego by ludzie mogli uwierzyć. Codziennie jest głoszone w kościele, mają swoje radia, TV, strony internetowe, gazety. Nauczają w szkołach. Bez wiedzy nie ma wiary. Jezus powiedział idźcie i nauczajcie a nie ukrywajcie wiedze przed innymi jak ty to robisz.[/cytat]

Jezus nic nie założył . Żadnego Kościoła nawet pojęcia nie miał że będzie w Kościele robił za Boga .........[/cytat]

Kościół założył zdaje się św Piotr , zwęszył duży pieniądz . Zobaczył że świątynie Pogańskie przynoszą duże zyski więc też se założył kościół a za Boga obrał swojego znajomego Jezusa , zwłaszcza że Jezus już nie żył i nie mógł zaprotestować ... ! [/cytat]

Piotr nic nie założył, ani na Piotrze..... nie został założony kościół katolicki.
Paweł ....był posłany przez Jezusa, by głosił Ewangelię ludom z pogan. Dlatego dotarł aż do Rzymu.

Oczywiście że Piotr nie założył Kościół Katolicki tylko zrobił to Jezus. I nie ma znaczenia czy był w Rzymie, w Polsce czy w Brooklynie. Nigdzie w Biblii nie jest napisane że wymogiem założenia Kościoła jest obecność w Rzymie. Piotr był w Rzymie podobnie jak i Paweł i nauczał tam zarówno Żydów jak i innych. Jezus posłał go do wszystkich. Powiedział "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" a nie nauczaj tylko żydów.

Naprawdę?
Do tej pory, nie mam odpowiedzi na pytanie, gdzie w Biblii jest napisane, że Jezus założył kościół KATOLICKI.

Piszesz wbrew Biblii. Jezus wyrażnie powiedział do Pawła, że ..."...on jest Jego narzędziem wybranym, którego pośle do pogan, by poganom była głoszona Ewangelia..".
Poczytaj lub zdobądż sobie i obejrzyj dokładnie mapę z podróżami misyjnymi Pawła.
Piotra z nim nie ma, poza Izraelem. Wystarczy też czytać dokładnie Dzieje Apostolskie. Tam wszystko jest napisane.

To podaj werset, który mówi, że Piotr był w Rzymie. Tylko nie jakiś cytat z katechizmu, tylko z Biblii. [/cytat]

Naprawdę.
Jezus założył Kościół. Nieraz dawałem wersy z Biblii ale nigdy nie udało ci się przeczytać ich do końca. Może Biblia sprawia ci dyskomfort...
Mt 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Rz 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, 2 którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych 3 o Synu swoim, potomku Dawida według ciała, 4 który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym, 5 przez którego otrzymaliśmy łaskę i apostolstwo, abyśmy dla imienia jego przywiedli do posłuszeństwa wiary wszystkie narody,

O Piotrze w Rzymie już ci nieraz pisałem. Nie ma sensu powtarzać i i tak będziesz odrzucać.[/cytat]

Chodzi o ...IMIĘ...a nie tytuły. Ojciec, Syn i Duch Święty....to są tytuły, Jezusa Chrystusa.
Jezus jest Bogiem.
Jezus jest Synem.
Jezus jest Duchem Świętym. IMIĘ....JEZUS CHRYSTUS......Nie ma innego IMIENIA....przez które bylibyśmy zbawieni.

I we wszystkich narodach, są chwalcy Pana, którzy tak chrzczą.....w Imię Pana Jezusa Chrystusa.

Co mi pisałeś??? Swoje wyobrażenia???
W której Księdze i wersecie pisze, że Piotr był w Rzymie?
Do tej pory.....nie mam odpowiedzi, tylko jakieś ....obracanie kota ogonem. Żadnych konkretów.

Reklama

Napisał(a): ~gos -

sosna177
~gos
sosna177
~gos
sosna177
~gos
sosna177
~gos
Zawsze sprawdzam bo wiem, że kłamstwa przychodzą i w łatwością. 1Tm 6:3-5

Dzieje Ap. 19: 5.
I dlaczego robisz wszystko by odciągnąć ludzi od zbawienia? Przecież w Dzieje Ap. 2: 38- 41 jest mowa o chrzcie a ty wmawiasz ludziom że żaden Kościół nie udziela ważnego chrztu i nie mówisz gdzie można dostać ważny chrzest. Nie chcesz wiec by inni dostąpili zbawienia. Chrześcijanin tak nie robi to rola satanistów.

Zawsze musi być ....wyjście, i.....wejście.
Nie wiem dlaczego przyjęłaś że wystarczy zapisać się do Kościoła by mieć zbawienie...To nie jest tak. Jezus założył Kościół by prowadził ludzi do zbawienia. On pomaga ludziom osiągnąć zbawienie a nie zbawia. Do zbawienia potrzebny jest chrzest i wiara. Daje to co ty ukrywasz przed ludźmi. Kościół daje ci chrzest zgodnie z nauką Biblii oraz naucza Słowa Bożego by ludzie mogli uwierzyć. Codziennie jest głoszone w kościele, mają swoje radia, TV, strony internetowe, gazety. Nauczają w szkołach. Bez wiedzy nie ma wiary. Jezus powiedział idźcie i nauczajcie a nie ukrywajcie wiedze przed innymi jak ty to robisz.
Jezus mówi co innego. .....Droga do Ojca wiedzie tylko przeze mnie..... czyli przez Jezusa, a nie przez kościół.

Masz Biblię?....to postępuj tak, jak w Biblii jest napisane. Wypełniaj to, co Jezus nakazał nam czynić.
Bądż wykonawcą Słowa, a nie tylko słuchaczem.
Bądż mądrym budowniczym, który zbudował swój dom na Skale, a nie bądż głupim budowniczym, który buduje swój dom na piasku - jest to przypowieść Jezusa.
Skorzystaj z niej.

Nigdzie Cię nie wyślę, do żadnego kościoła, tylko do Biblii, do Jezusa Chrystusa.
A Biblia jest dostępna dla każdego, kto chce wierzyć Jezusowi, nawrócić się, ochrzcić biblijnym chrztem.....i pokutować.
Jezus mówił oś innego? Czyli chrzest i wiara nie są potrzebne? Jezus niepotrzebnie zakładał Kościół? A to co wypisujesz jest całkowicie zbędne i niepotrzebne. Po co to robisz? Głosząc swoje herezje sama sobie zaprzeczasz. Wystarczy Biblia a twoje posty są niepotrzebne, zbedne, szkodliwe. Odciągają ludzi tylko od Boga.
Kto Ci tak powiedział, że są niepotrzebne.
Potrzebne, i to bardzo, tylko nie w tej kolejności.
Najpierw trzeba wierzyć, a dopiero na potwierdzenie tego, że uwierzyłeś, idziesz do wody, i dajesz się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa.

Reszta postu, to brednie.
To po co ludziom nieważny chrzest? Przecież pisałaś że wszystkie Kościoły udzielają nieważne chrzty. Skoro wszystkie to Jezusa też. W Biblii nikt sam sobie chrztu nie udzielił. Ty odrzuciłaś Kościół. Jakbyś uważała że Jezus założył Kościół i jest on potrzebny to byś się od niego nie odwróciła.

Napisał(a): ~gos -

[cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~dr Hemoroid][cytat kogo=~Katecheta][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~gos]

Naprawdę?

Naprawdę.

O Piotrze w Rzymie już ci nieraz pisałem. Nie ma sensu powtarzać i i tak będziesz odrzucać.

Reklama