29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń203
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +8
29 ppt ?

Odchudzanie a włosy (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Odchudzanie a włosy

Napisał(a): Gość -

Dziewczyny, czy u którejś to szło w parze - odchudzanie i osłabienie włosów? Staram się dostarczać sobie wszelkich witamin, ale widać nie idzie mi to aż tak dobrze, bo włosy zaczęły się sypać. Pytanie: zmienić dietę czy może wystarczy wspomożenie się jakimś suplementem diety?

Ankieta

Co na wypadanie włosów podczas diety?

• 100%
  • 0%
  • 0%
głosów: 1
  • Co na wypadanie włosów podczas diety?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Re: Odchudzanie a włosy

Dzięki za odp - nie dopisałam, ale byłam już podciąć włosy i fryzjer namawiał mnie do drogich kosmetyków (udało mi się odmówić, bo miałam wrażenie, że tylko chce je sprzedać), mówił też o suplementach (może wybiorę się do apteki, ale czy to rzeczywiście działa?). Badania włosa nie robiłam, może to jest jakaś myśl, dzięki!

Napisał(a): A44 -

Kojarzę szampon Radical na wypadające włosy, tej samej firmy odżywka i kapsułki do wcierania. Działają dobrze. Do wewnętrznego stosowania tabletki na włosy i paznokcie ze skrzypem. Polecę ci jeszcze pestki dyni, mają dużo cynku. Możesz jeszcze spróbować myć włosy żółtkiem. Spłukiwać rumiankiem włosy jasne, korą dębu-ciemne. :)
Rzuć głupią dietę, jak ci szkodzi i więcej się ruszaj. Pozdrawiam

Napisał(a): gość -

Jeśli chodzi o wypadanie włosów podczas diety, to bardzo bardzo częste... niestety! ;/ Widocznie nie dostarczasz organizmowi odpowiednich składników, których potrzebują właśnie mocne włosy. Głównie są to: krzem, miedź, żelazo, witaminy (A, H, E i z grupy B).
Ja nie jestem zwolenniczką suplementów diety, więcej mają tam różnych dodatków niż tego co faktycznie pomaga. Polecam Ci herbatkę z pokrzywy, pestki dyni i inne orzechy, a także dużo zielonych warzyw.
Zamiast wydawać pieniądze na opakowania suplementów, zainwestuj w dobry, specjalistyczny kosmetyk z apteki (ja stosuję Novoxidyl, bo ma aż 4 substancje aktywne).
No i w wolnym czasie (o ile takim dysponujesz :)) postaraj się poeksperymentować z domowymi wcierkami i maskami - kozieradka, ziemie lniane, miód, itp.

No właśnie powiem wam szczerze, że mam dystans do tych wszystkich kosmetyków, ponieważ one działają tylko "zewnątrz". Jakoś tak czuję, że powinnam lepiej się odżywić, może spróbuję tej herbatki, o której piszesz. Zawsze mi się wydawało, że jak suplement to znaczy regeneracja od środka, która jest najważniejsza. A44, piszesz o skrzypie, może spróbuję... Czy patrzeć ile w składzie suplementu jest krzemu? Czy ten składnik jest najważniejszy? (W jednym artykule tak wyczytałam i teraz się zastanawiam.)

Napisał(a): Tris -

To jest na pewno wina diety, każdy organizm jest inny i jeden potrzebuje więcej innych minerałów, a drugi mniej, dlatego tak jak wcześniej A44 pisała zrób badania włosa (bo to pokazuje, co dzieje się z organizmem), tylko jedno ALE (!!!!) WŁOS NIE MOŻE BYĆ FARBOWANY, MUSI BYĆ NATURALNY, FARBOWANEGO JUŻ DO BADANIA NIE PRZYJMĄ, GDYŻ JEST ON ZMIENIONY PO ZABIEGU CHEMICZNYM!!!!
Ewentualnie idź do lekarza i zrób sobie normalne wyniki z badań krwi na żelazo i inne minerały oraz witaminy.

Dieta ma wpływ na włosy. Jeśli zależy ci na tym, aby je wzmocnić zadbaj, aby w twoim jadłospisie znalazły się produkty bogate w: magnez (kasza gryczana), żelazo (wątróbka, buraki), selen (płatki kukurydziane). Możesz zaopatrzyć się w preparaty wzmacniające cebulki włosów, np. z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy, rzepy, kapsułki z witaminą H - biotyną.

Odchudzanie wtedy ma zły wpływ na kondycję włosów gdy jest drastyczne, a włosy to najmniejszy pikuś. Jestem zwolennikiem zdrowej diety opartej i na mięsie i na warzywach w rozsądnych proporcjach. Najpierw pakujemy świństwa w siebie a później niszczymy dalej nasze ciało trując odchudzającymi tabletkami. Proste jest najzdrowsze chude mięso, warzywa sezonowe z dobrym olejem który wymiata wolne rodniki , lub inne zdrowe dodatki olej konopny, olej z wiesiołka błonnik witalny zielonynurt.pl są pomocne przy zachowaniu równowagi, jakiś sport, czy rekreacja i wszystko dobrze się układa.

Jak bierzemy tabletki na odchudzanie to taki efekt może być. Trzeba się zdrowo i z głową odchudzać. Ja chodzę do pani dietetyk Górzyńskiej w Gdańsku i już schudłam 5kg i mam zamiar jeszcze pare schudnąć, ale robię to z rozwagą i pod okiem specjalisty.

Ja mam trochę inne zdanie mi włosy wypadały jak byłam na diecie.Wniosek z tego że miałam za mało witamin.Problem się skończył jak w trakcie odchudzania wprowadziłam tabletki Foreverslim.Oprócz tego że waga spadała szybciej to też skończył się problem włosów i paznokci.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Odchudzanie a włosy