47
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +21
47 ppt ?

Odcinkowy pomiar prędkości (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Odcinkowy pomiar prędkości

Napisał(a): gość -

Witam mam niecodzienny problem... Wjechalam dziś na drogę z odcinkowym pomiarem z ograniczeniem do 50 , około 2,5 jechałam z prędkością 80km/h, a około 2,5 z prędkością 25km/h ze względu na korek. O pomiarze odcinkowym zczaiłam się wyjeżdżając... ktoś umie to przeliczyć? Boję się o mandat... 😞 mam już koło 10 punktów....
INTERIA.PL

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Napisał(a): Gość -

Odcinkowy pomiar prędkości ma dwie główne formy.
Pierwsza ( stosowana na przykład na odcinku płatnym A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami), to pomiar pomiędzy bramkami. I tam można sobie średnia całego przejazdu liczyć.
Druga forma, to odcinkowy pomiar prędkości w miejscowościach. Tam mierzy się prędkość ( czas przejazdu), pomiędzy poszczególnymi kamerami. Liczenie średniej nic więc nie da.
Tak czy owak, w Pl obowiązuje nakaz informowania o takim pomiarze, więc zamiast teraz bawić się w matematykę na poziomie gimnazjum, patrz lepiej na znaki.

gość Chyba właśnie w tym drugim przypadku koty opisuje osoba wyżej liczy się średnia prędkość z całego odcinka pomiędzy kamerami....
Chyba.
Dobrze powiedziane.

Czyli wg Ciebie, w terenie zabudowanym można raz jechać 95 km/h, a potem kawałek powlec się 15km/h by być bezkarnym? ( Urządzenia skalowane są na 1o km/h tolerancji).
Suuuuuuper.😁😁

gość Raz pożądanie zapłacisz to MOŻE się czegoś nauczysz
W tym konkretnym przypadku mandat specjalnie porządny nie będzie.
Maksymalnie 2oo zeta i 3 pkt.
Jeśli faktycznie na budziku było 80kmh, a auto nie było zmajstrowane przy kołach (zmiana wielkości obręczy i opon), to rzeczywista prędkość była ok 8% mniejsza.
Czyli jedną"belka niżej" w taryfikatorze.
Tzn. 1oo zeta mandatu i 2 pkt.

Napisał(a): ~Marek -

Gość Odcinkowy pomiar prędkości ma dwie główne formy.
Pierwsza ( stosowana na przykład na odcinku płatnym A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami), to pomiar pomiędzy bramkami. I tam można sobie średnia całego przejazdu liczyć.
Druga forma, to odcinkowy pomiar prędkości w miejscowościach. Tam mierzy się prędkość ( czas przejazdu), pomiędzy poszczególnymi kamerami. Liczenie średniej nic więc nie da.
Tak czy owak, w Pl obowiązuje nakaz informowania o takim pomiarze, więc zamiast teraz bawić się w matematykę na poziomie gimnazjum, patrz lepiej na znaki.
Nie wiem czy zauważyliście ale często kierowcy są zaskakiwani, nie ma znakow np bezposrednio przed bramami a są przed fotoradarami inie wiadomo czy jest to predkość 50 czy 70 km/h. tak z tym patrzeniem na znaki nie jest zawsze tak jasno powiedziane z jak ą predkością można sie poruszać.

Napisał(a): ~gosc -

znajac czas przejazdu i dlugosc odcinka mozesz sobie wyliczyc czy przekroczyles predkosc tak to dziala dlugosc odcinka i czas dajeci ostateczna predkosc ale tego raczej nie znasz wiec mozesz tylko czekac na sygnal z centrali urzadenia toleruja do max 10km/h srdnia predkosc
« Wróć do tematów
Do góry strony: Odcinkowy pomiar prędkości