6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń33
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +-8
6 ppt ?

Odczulanie na kota (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Odczulanie na kota

Napisał(a): ~kociara -

Odkąd tylko skończyłam kilka lat zawsze chciałam mieć kota ale niestety mam uczulenie, nie jest ono jakieś duże, ale kicham i swędzą mnie oczy. Chciałam się zdecydować na odczulanie, tylko, że to dosyć kosztowna przyjemność i nie wiem czy mi pomoże. Ktoś miał odczulanie na kota i wie czy działa?
INTERIA.PL

Re: Odczulanie na kota

Napisał(a): Gość -

gość Ale nie sierść kota uczula, tylko białko zawarte w ślinie.
Ja też bardzo chcę kota i mam alergię. Ale podobno można zrobić szczepionkę odczulającą na swojego kota. Czy ktoś coś na ten temat wie?
Tak. Uczula nie sierść tylko wydzielina gruczołów łojowych, ślinowych, skórnych i nabłonki skóry.
Niemniej są rasy kotów hipoalergiczne.
Poszukaj w necie.

Re: Odczulanie na kota

Napisał(a): gość -

Witam
Moja córka uczulona jest na kota, wyszło to przypadkiem. Mając 5 lat ciągle kichała kaszlała i nikt nic nie umiał stwierdzić, badania zlecone przez alergologa z państwowego przydziału nic nie pokazały chociaż kot w standardowym zestawie jest i pani doktor uznała że dziecko uczulone jest na nabiał. Tak żyliśmy z tą świadomością, ograniczając nabiał, dziecku podając Zyrtec. Objawy ustąpiły czyli lek działał. Po około 2 latach dowiedziałam się że są badania alergenów z krwi a nie przez podawanie na skórę. Zrobiliśmy jej cały zestaw 26 alergenów i wyszło że dziecko na nic nie jest uczulone prócz kota. W skali uczuleń od 0-5 jesteśmy na 3 poziomie i cały czas żyjemy z kotem dalej córka ma teraz lat 15 od 11 mamy kota i powiem tak, że jeśli utrzymuje się czystość czyli odkurzamy myjemy podłogę regularnie to lekkie objawy pojawiają się tylko gdzy mamy poślizg w zjedzeniu leku. Kot spi z córką ona nie wyobraża sobie życia bez kota. też myśleliśmy o odczulaniu ale lekarka powiedziała skoro dziecko tyle lat przebywa z alergenem i nie nastąpiły pogorszenia czyli nie przeszliśmy do wyższej grupy uczulenia to ona sensu nie widzi w odczulaniu. Widocznie organizm wytworzył sobie system obronny, który wystarczy wspomóc jedną tabletką /zyrtecu.

Kota nie oddamy, dziecka nie oddamy więc musimy sobie poradzić :) życzę zmniejszającego się uczulenie na kota :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Odczulanie na kota