13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń104
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +1
13 ppt ?

ODKUPOWAĆ CZY NACJONALIZOWAĆ??? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ODKUPOWAĆ CZY NACJONALIZOWAĆ???

Napisał(a): ~lis2012 -

Od kilku dni głośna jest sprawa odkupienia przez Państwo Polskich Kolei Linowych od prywatnego właściciela, który kilka lat temu w niejasnych okolicznościach nabył PKL (kolejkę na Kasprowy) od ówczesnych władz za 215 milionów PLN. Kolejka była co tylko po remoncie. Przynosi rocznie kilkunastomilionowe zyski (bilet ok. 100 PLN). Obecny Rząd RP zamierza wyłożyć ok. pół miliarda (500 milionów). Niedawno odkupiono z rąk prywatnego właściciela PKO Bank Polski. Również wielokrotnie przepłacając. Czy nie prościej jest nacjonalizować? Państwo ma ku temu narzędzia!
INTERIA.PL

Re: ODKUPOWAĆ CZY NACJONALIZOWAĆ???

Napisał(a): aliada -

~gość
aliada Mało jeszcze posad do rozdania swoim? Państwo nie jest od prowadzenia biznesów, komuna miała się podobno skończyć.
I po co takie gadanie. Niech to co polskie należy do Polaków.
I po co takie komunały.
Nie do Polaków, tylko do pasących się na synekurach krewnych i znajomych królika. Jak za PRL, kiedy wszystko było "nasze", a właściciele tego wszystkiego klepali biedę.

Napisał(a): WednesdayTEN -

~gość Niech to co polskie należy do Polaków.
Czyli do kogo? Do mnie też? W jaki sposób mogę liczyć na profity z tego tytułu? :P Może chociaż tańsze bilety będą? Ja nie korzystam/nie skorzystam, ale pytam z troski o "suwerena"...

Rzuć trochę więcej światła na swą myśl :P

Napisał(a): ~gość -

aliada Mało jeszcze posad do rozdania swoim? Państwo nie jest od prowadzenia biznesów, komuna miała się podobno skończyć.
Chcesz powiedzieć, że na zachodzie Europy jest komuna ? po co ci pieniądze, daj sąsiadowi on będzie ci robił zakupy.

WednesdayTEN
Czyli do kogo? Do mnie też? W jaki sposób mogę liczyć na profity z tego tytułu? :P Może chociaż tańsze bilety będą? Ja nie korzystam/nie skorzystam, ale pytam z troski o "suwerena"...

Pośrednio do ciebie też gdyż firma w polskich rękach płaci podatki w Polsce z których budowane są drogi i inne inwestycje z których korzystasz. Firma krzak wpływy transferowała za granicę i w Polsce nie budowała nic.

WednesdayTEN

Właśnie to jest myślenie co niektórych - profity i interesy. Po kim i dlaczego wam to zostało? Cieszy mnie to, że coraz więcej rzeczy znowu jest w polskich rękach.
Nie mów hop, kto wie...może jeszcze razem przejedziemy się tą kolejką. Ja stawiam, cobyś nie zbiedniał.
Suweren już to docenił, Ty nie musisz się tym interesować.

~gość
WednesdayTEN

Pośrednio do ciebie też gdyż firma w polskich rękach płaci podatki w Polsce z których budowane są drogi i inne inwestycje z których korzystasz. Firma krzak wpływy transferowała za granicę i w Polsce nie budowała nic.
Wrócisz tu za rok z saldem przychodów i rozchodów z tytułu posiadania tej kolejki przez Polaków? ;)

Jeśli uważasz, że firma-krzak transferowała wpływy (?) za granicę naszego pięknego kraju, to nie sądzisz, że miast się zajmować odkupywaniem po "dobrej cenie, nawet jeśli niewiele przepłaciliśmy" nie lepiej by było usprawnić prawo? Tylko że wówczas nie byłoby pola do taniego poklasku ze strony "suwerena" który wielu pojęć nie rozumie, jak np. amortyzacja.

~gość
WednesdayTEN

Właśnie to jest myślenie co niektórych - profity i interesy. Po kim i dlaczego wam to zostało? Cieszy mnie to, że coraz więcej rzeczy znowu jest w polskich rękach.
Nie mów hop, kto wie...może jeszcze razem przejedziemy się tą kolejką. Ja stawiam, cobyś nie zbiedniał.
A skąd brać hajs na finansowanie tego i tamtego? Z profitów zazwyczaj to się robi. Tak samo jak ty wydajesz swoje zarobione pieniądze na finasowanie swoich potrzeb (np. wg hierarchii Masłowa).

Fajnie, że jest coś z czego ma się pieniądz, tylko pytanie jakim kosztem się to odbywa? Za ile wykupiono, bo jakoś brak jasnej odpowiedzi ze strony rządu. Czemu kryją się z kwotą? Ile zapłacili? 500 mln, 600 mln czy może więcej? Kiedy ten zakup się zwróci?

Czy jakby ta kolejka nie była w "polskich" rękach, to nie można byłoby się nią przejechać? Nie widzę związku z możnością skorzystania z czegoś a strukturą właścicielską. Selekcja jakaś? Nie-Polaków nie obsługujemy, albo Polakom wstęp wzbroniony? Co ma jedno do drugiego?

Stawiać mi nie musisz, stać mnie a i tak wolę chodzić niż być wożonym. A "suweren" lubi granie na taką "narodowo-patriotyczną" nutę, bo to jest łatwe i miłe w przyjęciu a wiele spraw i pojęć jest dla niego za trudne do przyjęcia. A i nie chce sobie głowy zaprzątać jakimiś pojęciami z ekonomii czy rachunkowości.

WednesdayTEN
~gość
WednesdayTEN

A skąd brać hajs na finansowanie tego i tamtego? Z profitów zazwyczaj to się robi. Tak samo jak ty wydajesz swoje zarobione pieniądze na finasowanie swoich potrzeb (np. wg hierarchii Masłowa).

Fajnie, że jest coś z czego ma się pieniądz, tylko pytanie jakim kosztem się to odbywa? Za ile wykupiono, bo jakoś brak jasnej odpowiedzi ze strony rządu. Czemu kryją się z kwotą? Ile zapłacili? 500 mln, 600 mln czy może więcej? Kiedy ten zakup się zwróci?

Czy jakby ta kolejka nie była w "polskich" rękach, to nie można byłoby się nią przejechać? Nie widzę związku z możnością skorzystania z czegoś a strukturą właścicielską. Selekcja jakaś? Nie-Polaków nie obsługujemy, albo Polakom wstęp wzbroniony? Co ma jedno do drugiego?

Stawiać mi nie musisz, stać mnie a i tak wolę chodzić niż być wożonym. A "suweren" lubi granie na taką "narodowo-patriotyczną" nutę, bo to jest łatwe i miłe w przyjęciu a wiele spraw i pojęć jest dla niego za trudne do przyjęcia. A i nie chce sobie głowy zaprzątać jakimiś pojęciami z ekonomii czy rachunkowości.
Czytając twoje wywody jakbym słuchał posła z N czy PO i całe szczęście, że już nie rządzą.Pytanie mam takie, skąd przyjechałeś do Polski skoro nie rozumiesz rzeczy podstawowej jaką jest dobro wspólne jednej nacji i mądrzysz się po próżnicy ?

Masz jakieś konkrety w ramach odpowiedzi czy będzie dalej prawił takie komunały i kocopoły?

Jak widze w internetach wypowiedzi takie jak twoja i tobie podobych, to zaczynam niemalże szczerze żałować, że mamy tzw. demokrację i wolność słowa... bo osobom, takim jak ty nigdy nie pozwoliłbym wypowiadać się publicznie, bo gadasz głupoty i nigdy nie dałbym wam dowodów osobistych, paszportów czy innych dokumentów poświadczających dorosłość/dojrzałość - abyście nie robili wstydu.

No i prałbym, codziennie prałbym z nadzieją, że może kiedyś zmądrzejecie :>
« Wróć do tematów
Do góry strony: ODKUPOWAĆ CZY NACJONALIZOWAĆ???