Odliczanie wydatków na samochód służbowy: Leasing przestanie się opłacać (917)

Temat dotyczy artykułu: Odliczanie wydatków na samochód służbowy: Leasing przestanie się opłacać

Koniec z odliczaniem od przychodu całości rat za samochody osobowe. Najbardziej odczują to przedsiębiorcy kupujący droższe modele, warte ponad 150 tys. zł. Ale i właściciele tańszych mogą sporo stracić. Jedna zmiana będzie korzystna - podwyższony zostanie limit odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu. Dziś dla samochodów osobowych wynosi on 20 tys. euro, a ma być 150 tys. zł.

Komentarze (917)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Sebapark -

Wlasciciel firmy dalej bedzie jezdzil autem za kilkaset tysiecy. Podniesie ceny swoich produktow. Jesli produkty beda za drogie to sprzeda je mam boznesmen z Czech lub Niemiec gdzie auto bedzie rozliczone w kosztach. Gospodarka zacznie spowalniac ......ale ma pewno wlasciciel polskiej firmy nie straci. Pozdrawiam.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Kacperek -

Trzeba dodać podatek od pracy. Bo coraz więcej jest tych co im się nie opłaca pracować !
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Leticia -

Pozostając w temacie służbowych samochodów - przecież to często jest bardzo dobra reklama dla firmy. Sama mam oklejony samochód - w krakowskim CopyShop wygląda bardzo gustownie, profesjonalnie:)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~bmw -

Mam x5 które wozi firmowe zakupy, przewozi komponenty a czasem pracowników między oddziałami i wozi mój tyłek w 95% w sprawach firmowych. Dlaczego mam go nie odliczać skoro od tego co tym autem wypracuję zapłacę podatki vat i dochodowy?! ? Potraficie to mi wyjaśnić, bo ja widać jestem za głupi i tego nie ogarniam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~brawo PIS -

Auto do firmy to takie auto które pracuje .A Panamera za 5 stów/pół bani która wozi ..pę prezesa nie pracuje a vat odlicza .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Tomasz -

To się nazywa wspieranie przedsiębiorców.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~pijany jak Polak -

traktujcie ich tak jak oni nas.i wszystko na temat.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ŻĄDŁO -

A jak klasa próżniacza ma WSZYSTKO ZA DARMO!!!!!Natomiast LUDZIE muszą za wszystko sami płacić.Takie to Prawo i Sprawiedliwość zafundowali Polakom żydzi PO 89 roku
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): ~Tlalok -

Ale jak sprzedam samochód służbowy to zaplace cały podatek dochodowy i cały VAT
Odpowiedzi (21)

Napisał(a): ~Proste -

Na 500+ i kupowanie głosów katokomunistów musi być.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz