85
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +6
85 ppt ?

Odrzucenie reklamacji a rzecznik praw konsumenta (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Odrzucenie reklamacji a rzecznik praw konsumenta

Napisał(a): ~Mariusz -

Razem z żoną ze dwanaście razy składaliśmy dotąd reklamacje. W każdym przypadku były odrzucane. Potem były reklamacje zalatwianae przez rzecznika praw konsumenta. Tylko w dwóch przypadkach udało się coś załatwić ale było ciężko. Reszta kompletna beznadzieja. Przepisy bardziej są stworzone pod ochronę przedsiębiorców niż zwykłych obywateli.
Po za tym zaangażowanie rzecznika znikome, jego znajomość przepisów jeszcze mniejsza. Ogólnie walka z wiatrakami.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Witam,
Tak korzystałam i całkiem nie dawno !!!! Właśnie kiedy sklep i salon sprzedaży odmówili mi pomocy korzystałam z federacji konsumenta.Sprawę za pomocą federacji wygrałam i otrzymałam nowy produkt z przeprosinami od salonu :),
Pozdrawaim

Reklama

Napisał(a): ~Rzecznik -

~Mariusz Razem z żoną ze dwanaście razy składaliśmy dotąd reklamacje. W każdym przypadku były odrzucane. Potem były reklamacje zalatwianae przez rzecznika praw konsumenta. Tylko w dwóch przypadkach udało się coś załatwić ale było ciężko. Reszta kompletna beznadzieja. Przepisy bardziej są stworzone pod ochronę przedsiębiorców niż zwykłych obywateli.
Po za tym zaangażowanie rzecznika znikome, jego znajomość przepisów jeszcze mniejsza. Ogólnie walka z wiatrakami.
Jak 12 razy coś reklamowałeś to świadczy tylko o jednym że jesteś naciągaczem!!!

Napisał(a): ~fiszer -

ja rekalmacje i wszystkie takie sprawy załatwiam przez www.availo.pl nie zdzierają kasy, ja się nie użeram, a że prowadzę kanjpę, to reklamacji i zażaleń co do hurtowników jest miesięcznie kilka, praktycznie przy każdej realizacji zamówienia jest jakieś "ale" do nich...

Napisał(a): ~foszszer -

~fiszer ja rekalmacje i wszystkie takie sprawy załatwiam przez www.availo.pl nie zdzierają kasy, ja się nie użeram, a że prowadzę kanjpę, to reklamacji i zażaleń co do hurtowników jest miesięcznie kilka, praktycznie przy każdej realizacji zamówienia jest jakieś "ale" do nich...
Poszedłeś na łatwiznę i dobrze, nie ma sensu się użerać i kopać z koniem. Polskie prawo jest tak poszatkowane, że do wszystkiego dla sie znaleźć lukę albo uskok, ale bez prawnika to raczej sam tego nie ogarniesz... Więc dobry pomysł, jak najbardziej.

Napisał(a): ~peggy -

~Rzecznik
~Mariusz Razem z żoną ze dwanaście razy składaliśmy dotąd reklamacje. W każdym przypadku były odrzucane. Potem były reklamacje zalatwianae przez rzecznika praw konsumenta. Tylko w dwóch przypadkach udało się coś załatwić ale było ciężko. Reszta kompletna beznadzieja. Przepisy bardziej są stworzone pod ochronę przedsiębiorców niż zwykłych obywateli.
Jak 12 razy coś reklamowałeś to świadczy tylko o jednym że jesteś naciągaczem!!!
Absolutnie nieprawda. Tyle teraz bubli sprzedają, że sama w ciągu kilku ostatnich lat wielokrotnie miałam powody do reklamacji. Ale nie robiłam tego, bo mi się zwyczajnie nie chciało. Albo nie miałam paragonu:) Zareklamowałam raz telefon komórkowy,który kupiłam mamie - jakość rozmów była beznadziejna, nic nie było słychać. 2 razy odrzucili, twierdząc, że wszystko w porządku. Więc wymiękłam i dałam sobie spokój. Podobnie z butami córki - na skórzanym bucie pojawiło się pęknięcie - podobno zła konserwacja (akurat tego jednego, bo drugi dobry). Więc nawet jak coś jest nie tak, to już nie mam motywacji z tym chodzić.

Napisał(a): ~HGWXIX -

Tam gdzie nie pomaga rzecznik ani sąd to pomogą łysole i kisiory. Oni tak już sprawę załatwią, że jeszcze odszkodowanie sklep ci zapłaci.

Napisał(a): ~b52 -

~fiszer ja rekalmacje i wszystkie takie sprawy załatwiam przez www.availo.pl nie zdzierają kasy, ja się nie użeram, a że prowadzę kanjpę, to reklamacji i zażaleń co do hurtowników jest miesięcznie kilka, praktycznie przy każdej realizacji zamówienia jest jakieś "ale" do nich...
Cały temat sztucznie wywołany, dno.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Odrzucenie reklamacji a rzecznik praw konsumenta