46
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń97
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +16
46 ppt ?

Odstępcy atakujący ŚJ (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Odstępcy atakujący ŚJ

Napisał(a): gość -

W internecie nietrudno się na nich natknąć. Czy jest sens słuchać albo dyskutować z takimi ludźmi? Podobnie jak nie zamierzam czytać książek typu "Byłem księdzem", "Byłem pracownikiem korporacji" tak samo nie zamierzam brać na poważnie słów ludzi, którzy wylewają swoje żale powodowani urazą, nienawiścią. Bo czy można liczyć na jakiś obiektywizm w ich wypowiedziach? Z doświadczenia wiem, że najczęściej są to osoby, które zaczęły grzeszyć i chcąc żyć bez wyrzutów sumienia i nie mogąc przełknąć też innych konsekwencji próbują oskarżyć o całe zło organizację, która za te złe czyny ją skarciła albo umacniała wyrzuty sumienia. Inni odstępcy to ludzie, którzy ulegają zepsuciu i chcąc usprawiedliwić uleganie swoim pragnieniom szukając pretekstu do opuszczenia organizacji, która wymaga trzymania się wysokich norm moralnych i doszukują się w kłamstwach na temat ŚJ objawionej prawdy, która daje im siły aby zostawić to co dobre. Są też tacy, którzy są naiwni i nie ugruntowują swojej wiary w prawdzie na codzień i wierzą w każdą głupotę w internecie, zamiast trochę pomyśleć, zbadać sprawę obrażają się na zbór bo myślą, że ich oszukano. Zapominając ile zawdzięczają ŚJ idą za ludźmi, siejącymi dezinformację, którzy nic im nie oferują w zamian.

Bo co tacy ludzie oferują? Nie próbuję nawet wyliczyć jak wiele zawdzięczam temu, że jestem ŚJ, w ilu momentach życia podjąłem mądre decyzje, ile szczęścia daje bycie ŚJ a przede wszystkim to że poznałem prawdę o Bogu i zaprzyjaźniłem się z Nim. Jakoś nie zauważyłem aby ludzie, którzy odeszli ze zboru prowadzili szczęśliwe życie. A po ich wypowiedziach widać, że są przesyceni żółcią i nienawiścią. Jak to powiedział Chrystus: Kto nie jest po mojej stronie, ten jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie gromadzi, ten rozprasza. Tak samo ci ludzie do niczego nie zbierają, do niczego lepszego, tylko rozpraszają i są w rzeczywistości przeciwko Chrystusowi.

Czy warto z nimi rozmawiać?
Kiedyś próbowałem. Raz nawet jeden człowiek, co prawda nie były ŚJ ale członek kościoła Zielonoświątkowców wysłał mi z 50 zarzutów, cytatów z książek, gazet itd. Odpowiedziałem na wszystkie. Czy to coś dało? Nie, otrzymałem kolejną serię. Zatem straciłem mnóstwo czasu, sił emocjonalnych. Podejrzewam, że nie ważne na ile zarzutów bym nie odpowiedział i tak byłyby kolejne. Dlatego przekonałem się, że tak jak radzą starsi nie ma sensu rozmawiać z takimi osobami, lepiej poświęcić czas na kogoś kto szuka prawdy a nie próbuje zniszczyć czyjąś wiarę kłamstwami.
INTERIA.PL

Re: Odstępcy atakujący ŚJ

Napisał(a): Przemysław -

Org ś Jehowy nic waściewie niedaje.A mało tego traci się uznanie w świecie.Pozatym wogule w polsce nie są potrzebne religje bo co one dały na wschodzie(krwawe wojny)w czechach też i w niektórych innych państwach o tym wiadomo(google)

Reklama

Napisał(a): keryks -

Fałszywe religie które bawią się w politykę, mają krew na rękach są niepotrzebne, a prawdziwa która pomaga zbliżyć człowieka do Boga, poznać sens życia i uczy prawdziwej miłości, owszem.
O,straszne, dwa razy ŚJ niepotrzebnie zakładali Armagedon. Nigdy nie twierdzili, że są prorokami tylko badaczami pisma, a Jezus nie twierdził, że jego naśladowców będzie można rozpoznać po nieomylności i bezgrzeszności tylko po miłości.
W zasadzie to tym przepowiadaniem Armagedonu przejmują się tylko ludzie poza zborem, dla samych ŚJ to temat nieistotny, bo nie służymy Bogu z powodu Armagedonu ani dlatego, że uważamy braci z Ameryki za jakiś guru.

Dochodzi do tego skandal w australi gdzie ś Jehowy urządzili sobie erotyczną zabawe w postaci bzykania dzieci.Ten problem też dla nich nie jest problemem bo oni trzymają się wersetów biblijnych i na podstawie nich nauczają.Powiem wprost,MYDLENIE OCZU.

Reklama

Pokaż mi grupę 8 mln dorosłych ludzi, w której nie ma problemu pedofili. Problem pedofili jest na całym świecie. Jednak wiem, że w zborach ŚJ robi się wszystko, żeby temu zapobiegać a jeśli się zdarzy, załatwić sprawę najlepiej jak można. Nie mieszkam w Australii, nie byłem w tamtych zborach ale wiem jak jest w Polsce i kilku innych krajach. Nie ma opcji aby ktoś ukrywał pedofilię. Gdybym usłyszał o czymś takim od razu bym poleciał na policję gdybym stwierdził, że to prawdziwe oskarżenie. Nie ma opcji aby jakiś starszy namawiał na ciche załatwienie sprawy, nie ma opcji aby taki starszy nie wyleciał ze zboru za coś takiego. Czy były przypadki pedofilii w Australii, pewnie tak i może w innych krajach także. Tylko pamiętaj, że do zboru ŚJ dołącza ponad 200 tyś ludzi rocznie. Czasem trafią się ludzie, którzy udają gorliwość dla Boga i wykorzystują zaufanie jakim się nawzajem darzymy aby zaspokoić swoje chore pragnienia. Jak chcesz poznać jak jest naprawdę u ŚJ to poznaj ich, zobacz jak wyglądają zebrania, czego się uczą, poznaj osobiście członków różnych zborów, starszych i ich rodziny. Zabaw się w szpiega i zobacz jaka jest prawda na ich temat na własne oczy i uszy.

Napisał(a): ~gos -

Przemysław Org ś Jehowy nic waściewie niedaje.A mało tego traci się uznanie w świecie.Pozatym wogule w polsce nie są potrzebne religje bo co one dały na wschodzie(krwawe wojny)w czechach też i w niektórych innych państwach o tym wiadomo(google)
Bez religii ludzie byliby jak zwierzęta... skończyliby jako ateiści. A większość krwawych wojen to wina ateistów.

Reklama

keryks Fałszywe religie które bawią się w politykę, mają krew na rękach są niepotrzebne, a prawdziwa która pomaga zbliżyć człowieka do Boga, poznać sens życia i uczy prawdziwej miłości, owszem.
O,straszne, dwa razy ŚJ niepotrzebnie zakładali Armagedon. Nigdy nie twierdzili, że są prorokami tylko badaczami pisma, a Jezus nie twierdził, że jego naśladowców będzie można rozpoznać po nieomylności i bezgrzeszności tylko po miłości.
W zasadzie to tym przepowiadaniem Armagedonu przejmują się tylko ludzie poza zborem, dla samych ŚJ to temat nieistotny, bo nie służymy Bogu z powodu Armagedonu ani dlatego, że uważamy braci z Ameryki za jakiś guru.
Masz rację. Śj z Ameryki i z Polski to dwie różne religie. Tylko która jest prawdziwa? :) Jeśli zaś chodzi o fałszywe przepowiadanie Armagedonu to Biblia przestrzega przed fałszywymi prorokami.
Mt 7:15: „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Tacy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.

keryks Pokaż mi grupę 8 mln dorosłych ludzi, w której nie ma problemu pedofili. Problem pedofili jest na całym świecie. Jednak wiem, że w zborach ŚJ robi się wszystko, żeby temu zapobiegać a jeśli się zdarzy, załatwić sprawę najlepiej jak można. Nie mieszkam w Australii, nie byłem w tamtych zborach ale wiem jak jest w Polsce i kilku innych krajach. Nie ma opcji aby ktoś ukrywał pedofilię. Gdybym usłyszał o czymś takim od razu bym poleciał na policję gdybym stwierdził, że to prawdziwe oskarżenie. Nie ma opcji aby jakiś starszy namawiał na ciche załatwienie sprawy, nie ma opcji aby taki starszy nie wyleciał ze zboru za coś takiego. Czy były przypadki pedofilii w Australii, pewnie tak i może w innych krajach także. Tylko pamiętaj, że do zboru ŚJ dołącza ponad 200 tyś ludzi rocznie. Czasem trafią się ludzie, którzy udają gorliwość dla Boga i wykorzystują zaufanie jakim się nawzajem darzymy aby zaspokoić swoje chore pragnienia. Jak chcesz poznać jak jest naprawdę u ŚJ to poznaj ich, zobacz jak wyglądają zebrania, czego się uczą, poznaj osobiście członków różnych zborów, starszych i ich rodziny. Zabaw się w szpiega i zobacz jaka jest prawda na ich temat na własne oczy i uszy.
Piszesz "w zborach ŚJ robi się wszystko, żeby temu zapobiegać" Czyli co? "Nie ma opcji aby ktoś ukrywał pedofilię." To dlaczego NIKT w Australii nie zgłosił na policję ani jednego przypadku pedofilii u śj do czasu wydania raportu? "Nie ma opcji aby jakiś starszy namawiał na ciche załatwienie sprawy, nie ma opcji aby taki starszy nie wyleciał ze zboru za coś takiego." A potem przeprosi i wróci. Taka jest kara za pedofilię u śj. Trochę statystyki o pedofilii w Australii...
- wśród napastników mamy 777 głosicieli, 8 pionierów, 69 sług pomocniczych, 38 starszych, 4 na przywileju bez wyszczególnienia, 1 nadzorca obwodu.
- w 12 przypadkach napastnikiem był starszy, który jednak nie został zdjęty z tego powodu z przywileju
- ponad 170 ofiar stanowiły dzieci w wieku od 0 do 5 lat
- w przynajmniej 78 przypadkach napastnik został wykluczony za molestowanie więcej niż jeden raz. Oznacza to, że zaniedbanie starszych i nie zgłoszenie sprawy na policję sprawiło, że znalazł on sobie po przyłączeniu kolejne ofiary ("rekordzista" był wykluczany za to samo 4 razy...)
- Liczba 1006 odnosi się tylko do Świadków Jehowy w Australii i oznacza liczbę pedofili zgłoszonych przez ostatnie 60 lat do Biura Oddziału w Australii. Ponieważ wielu z tych pedofili dopuścili się molestowania więcej niż jeden raz, liczba ich ofiar jest większa i wynosi ponad 1850.

~gos
Przemysław Org ś Jehowy nic waściewie niedaje.A mało tego traci się uznanie w świecie.Pozatym wogule w polsce nie są potrzebne religje bo co one dały na wschodzie(krwawe wojny)w czechach też i w niektórych innych państwach o tym wiadomo(google)
Bez religii ludzie byliby jak zwierzęta... skończyliby jako ateiści. A większość krwawych wojen to wina ateistów.
Wszystkie wojny prowadzili teiści bo nie było praktycznie ateizmu a co by było gdyby na ziemi byli sami ateiści to nie wiesz więc twoje insynuacje są delikatnie mówiąc nietrafione.

~gos
keryks Fałszywe religie które bawią się w politykę, mają krew na rękach są niepotrzebne, a prawdziwa która pomaga zbliżyć człowieka do Boga, poznać sens życia i uczy prawdziwej miłości, owszem.
Masz rację. Śj z Ameryki i z Polski to dwie różne religie. Tylko która jest prawdziwa? :) Jeśli zaś chodzi o fałszywe przepowiadanie Armagedonu to Biblia przestrzega przed fałszywymi prorokami.
Mt 7:15: „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Tacy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
Nigdy Ciało Kierownicze ŚJ nie twierdziło, że są prorokami. Sami ŚJ też ich tak nie traktują. Czy popełniają błędy? Tak, tak samo je pepełniali nawet apostołowie chociaż byli natchnieni duchem w przeciwieństwie do Ciała Kierowniczego, które jak samo twierdzi działa jedynie pod wpływem ducha i wiedzy z Biblii.

~gos
keryks Pokaż mi grupę 8 mln dorosłych ludzi, w której nie ma problemu pedofili. Problem pedofili jest na całym świecie. Jednak wiem, że w zborach ŚJ robi się wszystko, żeby temu zapobiegać a jeśli się zdarzy, załatwić sprawę najlepiej jak można. Nie mieszkam w Australii, nie byłem w tamtych zborach ale wiem jak jest w Polsce i kilku innych krajach. Nie ma opcji aby ktoś ukrywał pedofilię. Gdybym usłyszał o czymś takim od razu bym poleciał na policję gdybym stwierdził, że to prawdziwe oskarżenie. Nie ma opcji aby jakiś starszy namawiał na ciche załatwienie sprawy, nie ma opcji aby taki starszy nie wyleciał ze zboru za coś takiego. Czy były przypadki pedofilii w Australii, pewnie tak i może w innych krajach także. Tylko pamiętaj, że do zboru ŚJ dołącza ponad 200 tyś ludzi rocznie. Czasem trafią się ludzie, którzy udają gorliwość dla Boga i wykorzystują zaufanie jakim się nawzajem darzymy aby zaspokoić swoje chore pragnienia. Jak chcesz poznać jak jest naprawdę u ŚJ to poznaj ich, zobacz jak wyglądają zebrania, czego się uczą, poznaj osobiście członków różnych zborów, starszych i ich rodziny. Zabaw się w szpiega i zobacz jaka jest prawda na ich temat na własne oczy i uszy.
Piszesz "w zborach ŚJ robi się wszystko, żeby temu zapobiegać" Czyli co? "Nie ma opcji aby ktoś ukrywał pedofilię." To dlaczego NIKT w Australii nie zgłosił na policję ani jednego przypadku pedofilii u śj do czasu wydania raportu? "Nie ma opcji aby jakiś starszy namawiał na ciche załatwienie sprawy, nie ma opcji aby taki starszy nie wyleciał ze zboru za coś takiego." A potem przeprosi i wróci. Taka jest kara za pedofilię u śj. Trochę statystyki o pedofilii w Australii...
- wśród napastników mamy 777 głosicieli, 8 pionierów, 69 sług pomocniczych, 38 starszych, 4 na przywileju bez wyszczególnienia, 1 nadzorca obwodu.
- w 12 przypadkach napastnikiem był starszy, który jednak nie został zdjęty z tego powodu z przywileju
- ponad 170 ofiar stanowiły dzieci w wieku od 0 do 5 lat
- w przynajmniej 78 przypadkach napastnik został wykluczony za molestowanie więcej niż jeden raz. Oznacza to, że zaniedbanie starszych i nie zgłoszenie sprawy na policję sprawiło, że znalazł on sobie po przyłączeniu kolejne ofiary ("rekordzista" był wykluczany za to samo 4 razy...)
- Liczba 1006 odnosi się tylko do Świadków Jehowy w Australii i oznacza liczbę pedofili zgłoszonych przez ostatnie 60 lat do Biura Oddziału w Australii. Ponieważ wielu z tych pedofili dopuścili się molestowania więcej niż jeden raz, liczba ich ofiar jest większa i wynosi ponad 1850.
Tak jak napisałem, nie byłem a Australii nie potrafię zatem stwierdzić dokładnie co kryło się pod hasłem molestowanie w notatkach zborowych, które były podstawą naliczania tych przypadków , czy zarzuty były prawdziwe w każdym wypadku idt. Nie wiem też dlaczego nie zgłaszano tego na policję, czy w każdym przypadku namawiano rodziców i poszkodowane dziecko do milczenia czy jednak wiele było takich sytuacji w których rodzina i dziecko nie chciało tego zgłaszać. Wiem, że już dawno starsi dostali listy z centrali, w których była dyspozycja aby molestowanie zgłaszać. Też bym chętnie spytał starszych, którzy się do tego nie zastosowali dlaczego okazali nieposłuszeństwo. Wg. mnie w Polsce i w krajach w których mam rodzinę jest nie do pomyślenia taka sytuacja.

Co do wykluczeń to, musisz zrozumieć, że bracia starsi nie czytają w myślach, jeśli ktoś bardzo dobrze udaje skruchę, daje dowody, że się zmienił to zostaje przyłączony do zboru. Oczywiście, bracia powinni być szczególnie wyczuleni na takich ludzi, ostrzegać zbór, rodziców i na tyle ile mogą pilnować sytuacji.
Ja nikogo nie tłumaczę i nienawidzę pedofilii, prawdopodobnie. gdybym był starszym nie mógłbym uczestniczyć w komitecie sądowniczym bo nie potrafiłbym być obiektywny względem pedofila przez moje obrzydzenie dla takich czynów.
Uważam jedynie, że patrzenie na wszystkich ŚJ przez pryzmat pedofilii w Australii jest krzywdzące.

Do Keryks.Przepowiednie a zwłaszcza druga armagedonu niebyła błędem jak popełniali apostołowie,była celowym działaniem by wszyscy usłyszeli o ś Jehowy.Jest to stary chwyt który rozsławia,i nie zawsze do tego celu wykożystuje się mądrość lub,ogładę, grzeczność,odpowiedzialność.Nawet dla sławy wykożystuje się odpowiednio zaaranzowany idiotyzm.

Napisał(a): ~Katecheta -

- W Nadarzynie był proszę księdza Proboszcza jeden kanonik co on to nie miał ,, kiedy jego
gosposia uciekła z pieniędzmi ze skarbonki z kościelnym .
- I ten kanonik na stare lata wziął się za studiowanie świętego Augustyna , o którym mówią że
należy do Ojców Kościoła . No i doczytał się że kto wierzy w Antypody , ma być przeklęty .
- To zawołał nową gosposię i powiada .
- Słuchajcie no Anielak-owa , wyście mi mówili że wasz syn jest ślusarzem mechanikiem i
wyjechał do Australii .
- To by byłby na , antypodach , a święty Augustyn nakazuje , by każdy kto wierzy w , Antypody był
przeklęty .
- Ależ księże jegomościu , babina na to , przecież syn posyła mi z Australii listy i pieniądze .
- Słuchajcie Anielak-owa , to jest omam diabelski , mówi na to ksiądz kanonik ,żadna Australia
wedle świętego Augustyna nie istnieje .
- To Antychryst was mami i kusi .
- W niedzielę wyklął ją z ambony i zapewniał że Australia nie istnieje , bo tak twierdzi święty
Augustyn .
- Więc ksiądz Biskup wprost z ambony musiał księdza kanonika zabrać do szpitala na leczenie .
- U urszulanek mają w klasztorze buteleczkę z mlekiem Panny Marii którym karmiła Jezus-ka ..
- Mimo nacierania i odmawiania pacierza Księdzu kanonikowi się nie poprawia i dalej uważa że Australia nie istnieje , a ten kto mówi inaczej jest mamiony przez szatana .... !!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Odstępcy atakujący ŚJ