36
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +0
36 ppt ?

Okulary progresywne. (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Okulary progresywne.

Napisał(a): Gość -

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamianą dwóch par okularów, na te z progresją.
Opinie na ich temat są różne, Jedni bardzo polecają, inni odradzają twierdząc, że nie da się do nich przyzwyczaić.
Może macie własne doświadczenia na ten temat?
Proszę o wypowiedzi.

Drugi dylemat związany z tematem to polskie czy zagraniczne szkła?
Co optyk, to inne zdanie i bądź tu człowieku mądry.
INTERIA.PL

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): gość -

jeśli jeszcze ich nie zmieniłaś to nie ma na co czekać. Sama też miałam taki dylemat, ale w końcu postawiałam na okulary z soczewkami progresywnymi JZO. Teraz wiem, jakie są wygodne, nie muszę mieć kilku par okularów. Tylko starczy mi jedna.

Reklama

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): gość -

Można się do nich przyzwyczaić, tylko to jest kwestia odpowiedniego dobrania szkieł, poprzedzona dokładnym zbadaniem wzroku. A to już różnie wygląda w salonach, więc trzeba iść do takiego, gdzie mają okulistę i optymetryka. Ja akurat kupowałam okularki w Galerii Widzenia w warszawskim pasażu Czerwona Torebka i nie narzekam, absolutnie. Wszystko w nich robię, czytam, pracuję przy komputerze, jeżdżę samochodem, no wiadomo - wszelkie czynności, a mam dwie wady, więc też pewnie ciężej się takie szkła dobiera. Teraz jest tam chyba jakaś promocja na okulary progresywne, bo widziałam plakat ostatnio. No i styliści nawet pomagają dobrać oprawki do kształtu twarzy, także ja - jako kobieta, to wyszłam stamtąd megazadowolona :D. Uważam, że okulary progresywne są naprawdę wygodne, nie trzeba mieć osobnych do wszystkiego, więc warto w takie szkła zainwestować. W każdym razie ja nie miałam żadnych problemów z przyzwyczajeniem się do nich.

Pozdrawiam wszystkich, Aneta.

Reklama

Reklama

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): gość -

to jest zupełnie naturalny stan, że w pewnym wieku wzrok już nie jest taki sam, ale na szczęście można z tą przypadłością spokojnie żyć i funkcjonować. Przyznam, że u mnie świetnie się sprawdziły okulary z soczewkami progresywnymi Jzo. Bardzo dobre rozwiązanie, bo nie muszę mieć kilku par okularów i teraz wszystko bardzo dokładnie widzę.

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): Aza1 -

Sama jestem przed dylematem zwykłe soczewki czy progresywne. Nie nosiłam jeszcze soczewek i mam zamiar wypróbować. Podczas zapisywania się na wizytę usłyszałam, że skoro noszę okulary inne do patrzenia w dal i inne do czytania to najlepszym dla mnie rozwiązaniem będą soczewki progresywne. Przyznam, że Pani mnie zaskoczyła i stoję przed wielkim dylematem - nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę. Mam nadzieję, że na samej wizycie moje wątpliwości po rozmowie z lekarzem zostaną rozwiane i podejmę decyzję dobrą dla siebie.

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): edskowronek -

Mnie się podoba jak działa optyka Oko Design – oko-design.com. Na pewno są szybcy. Duża w tym zasługa faktu, że mają magazyn z soczewkami, więc nie trzeba czekać aż skądś specjalnie zamówią. Jeśli chodzi o standardowe okulary to jeszcze pół biedy, ale jak ktoś szuka czegoś specjalnego to rzeczywiście dostępność szkieł u nich ma znaczenie.

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): Gość -

Przy moim stylu życia okulary progresywne to świetne rozwiązanie i szczerze polecam. Kiedyś próbowałam funkcjonować z dwoma parami, ale wyglądałam groteskowo, bo chwilami na mojej głowie lądowały dwie pary. Wyobraźcie sobie jaki ubaw miała moja rodzina. Jeżeli ktoś szuka salonu na śląsku to polecam http://www.pr(...).com.pl. Naprawdę warto zainwestować w szkła progresywne.

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): ~Anka79 -

Okulary progresywne to faktycznie kapitalne rozwiązanie. Słono zapłaciłam, ale nie żałuję. Zaszalałam przy okazji z ceną oprawek, ale czego kobieta nie zrobi dla urody;-) Na początku nie mogłam się przyzwyczaić i... po przyjściu do pracy to szukałam w plecaku etui z tymi do czytania. Tak więc progresywne mają kupę zalet. Ale też to są ciągle okulary, które zaparowują i zawadzają, jak się chcę wybrać na jakiś fitness. Dlatego uzupełniam je soczewkami Acuvue. Początkowo się trochę bałam, że będą mnie piekły oczy lub że będę miała syndrom obcego ciała w oku. Na razie jest OK, nic nie czuję. Nie każdy jednak pewnie może ich używać, najlepiej poczytać https://www.a(...)owa-oka Z tym, że jeśli miałabym jeszcze raz kupować soczewki to tylko jednodniowe.

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): palusiatko91 -W przypadku prezbiopii dobrym rozwiązaniem są też soczewki kontaktowe, np. Acuvue 1-Day Moist Multifocal, są to nowe soczewki wieloogniskowe, które są dobrą alternatywą dla okularów. No i dodają pewności siebie w okresie kryzysu wieku średniego. ;) Polecam poczytać więcej na ten temat tutaj https://www.a(...)zbiopia - wiadomości na temat prezbiopii podane są w pigułce. :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • szka progresywne opinie
Do góry strony: Okulary progresywne.