36
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +0
36 ppt ?

Okulary progresywne. (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Okulary progresywne.

Napisał(a): Gość -

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamianą dwóch par okularów, na te z progresją.
Opinie na ich temat są różne, Jedni bardzo polecają, inni odradzają twierdząc, że nie da się do nich przyzwyczaić.
Może macie własne doświadczenia na ten temat?
Proszę o wypowiedzi.

Drugi dylemat związany z tematem to polskie czy zagraniczne szkła?
Co optyk, to inne zdanie i bądź tu człowieku mądry.
INTERIA.PL

Re: Okulary progresywne.

Napisał(a): gość -

jeśli jeszcze ich nie zmieniłaś to nie ma na co czekać. Sama też miałam taki dylemat, ale w końcu postawiałam na okulary z soczewkami progresywnymi JZO. Teraz wiem, jakie są wygodne, nie muszę mieć kilku par okularów. Tylko starczy mi jedna.

Reklama

Można się do nich przyzwyczaić, tylko to jest kwestia odpowiedniego dobrania szkieł, poprzedzona dokładnym zbadaniem wzroku. A to już różnie wygląda w salonach, więc trzeba iść do takiego, gdzie mają okulistę i optymetryka. Ja akurat kupowałam okularki w Galerii Widzenia w warszawskim pasażu Czerwona Torebka i nie narzekam, absolutnie. Wszystko w nich robię, czytam, pracuję przy komputerze, jeżdżę samochodem, no wiadomo - wszelkie czynności, a mam dwie wady, więc też pewnie ciężej się takie szkła dobiera. Teraz jest tam chyba jakaś promocja na okulary progresywne, bo widziałam plakat ostatnio. No i styliści nawet pomagają dobrać oprawki do kształtu twarzy, także ja - jako kobieta, to wyszłam stamtąd megazadowolona :D. Uważam, że okulary progresywne są naprawdę wygodne, nie trzeba mieć osobnych do wszystkiego, więc warto w takie szkła zainwestować. W każdym razie ja nie miałam żadnych problemów z przyzwyczajeniem się do nich.

Pozdrawiam wszystkich, Aneta.

Reklama

Reklama

to jest zupełnie naturalny stan, że w pewnym wieku wzrok już nie jest taki sam, ale na szczęście można z tą przypadłością spokojnie żyć i funkcjonować. Przyznam, że u mnie świetnie się sprawdziły okulary z soczewkami progresywnymi Jzo. Bardzo dobre rozwiązanie, bo nie muszę mieć kilku par okularów i teraz wszystko bardzo dokładnie widzę.

Napisał(a): Aza1 -

Sama jestem przed dylematem zwykłe soczewki czy progresywne. Nie nosiłam jeszcze soczewek i mam zamiar wypróbować. Podczas zapisywania się na wizytę usłyszałam, że skoro noszę okulary inne do patrzenia w dal i inne do czytania to najlepszym dla mnie rozwiązaniem będą soczewki progresywne. Przyznam, że Pani mnie zaskoczyła i stoję przed wielkim dylematem - nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę. Mam nadzieję, że na samej wizycie moje wątpliwości po rozmowie z lekarzem zostaną rozwiane i podejmę decyzję dobrą dla siebie.

Napisał(a): edskowronek -

Mnie się podoba jak działa optyka Oko Design – oko-design.com. Na pewno są szybcy. Duża w tym zasługa faktu, że mają magazyn z soczewkami, więc nie trzeba czekać aż skądś specjalnie zamówią. Jeśli chodzi o standardowe okulary to jeszcze pół biedy, ale jak ktoś szuka czegoś specjalnego to rzeczywiście dostępność szkieł u nich ma znaczenie.

Napisał(a): Gość -

Przy moim stylu życia okulary progresywne to świetne rozwiązanie i szczerze polecam. Kiedyś próbowałam funkcjonować z dwoma parami, ale wyglądałam groteskowo, bo chwilami na mojej głowie lądowały dwie pary. Wyobraźcie sobie jaki ubaw miała moja rodzina. Jeżeli ktoś szuka salonu na śląsku to polecam http://www.pr(...).com.pl. Naprawdę warto zainwestować w szkła progresywne.

Napisał(a): ~Anka79 -

Okulary progresywne to faktycznie kapitalne rozwiązanie. Słono zapłaciłam, ale nie żałuję. Zaszalałam przy okazji z ceną oprawek, ale czego kobieta nie zrobi dla urody;-) Na początku nie mogłam się przyzwyczaić i... po przyjściu do pracy to szukałam w plecaku etui z tymi do czytania. Tak więc progresywne mają kupę zalet. Ale też to są ciągle okulary, które zaparowują i zawadzają, jak się chcę wybrać na jakiś fitness. Dlatego uzupełniam je soczewkami Acuvue. Początkowo się trochę bałam, że będą mnie piekły oczy lub że będę miała syndrom obcego ciała w oku. Na razie jest OK, nic nie czuję. Nie każdy jednak pewnie może ich używać, najlepiej poczytać https://www.a(...)owa-oka Z tym, że jeśli miałabym jeszcze raz kupować soczewki to tylko jednodniowe.

Napisał(a): palusiatko91 -

W przypadku prezbiopii dobrym rozwiązaniem są też soczewki kontaktowe, np. Acuvue 1-Day Moist Multifocal, są to nowe soczewki wieloogniskowe, które są dobrą alternatywą dla okularów. No i dodają pewności siebie w okresie kryzysu wieku średniego. ;) Polecam poczytać więcej na ten temat tutaj https://www.a(...)zbiopia - wiadomości na temat prezbiopii podane są w pigułce. :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • szka progresywne opinie
Do góry strony: Okulary progresywne.