281
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń22 tys.
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +47
281 ppt ?

Olejki eteryczne odstraszają kleszcze! (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Olejki eteryczne odstraszają kleszcze!

Napisał(a): Gość -

Sezon letni w pełni! Ale niestety to też sezon grasowania kleszczy. U mnie pojawiła się silna reakcja alergiczna na środki przeciwkleszczowe, więc zaczęłam szukać alternatywy. I tak znalazłam informację, że niektóre olejki eteryczne skutecznie odstraszają kleszcze. Są to olejki: lawendowy, cytrynowy, eukaliptusowy, z trawy cytrynowej i mięta polej. Stosowałam eukaliptusowy, niestety wali niemiłosiernie. Przy okazji żadnej maści owady do mnie się nie zbliżały, w sumie ludzie też trzymali się na dystans, ale kleszcza nie złapałam :) :D Piszę, bo może ktoś, podobnie jak ja cierpi na alergię i ta informacja mu się przyda. Trzymajcie się i udanych wojaży wakacyjnych :)
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Olejki eteryczne odstraszają kleszcze!

Napisał(a): gość -

A ja polecam czystek, zioło. Zrobić napar, można wypić, nawiasem mówiąc zbawienny dla organizmu lub też przelać do buteleczki że spryskiwaczem i się popsikać. Efekt gwarantowany a na dodatek sama natura i zdrowe.

Reklama

Napisał(a): ~ryś -

gość Pale kadzidełka HEM, mam spokój z kleszczami komarami i meszkami. Wanilia, lemon czy citronella. Nawet opium działa a jak pachnie.....hmmm
To ty z kadzidełkami po lesie za grzybami czy jagodami pomykasz ? a jak sie opiumem nabrymzujesz to sie tobą jakiś zwierz zainteresuje, pal licho niedźwiedzia ale gorzej gdy będzie to jakiś rogacz napalony.

Napisał(a): ~Robert -

Wyciac nozem kawalek kory z topoli . Nie trzeba ciac az do drewna bo uszkodzisz drzewo. Naciac tylko na grubosci kilku mm. wewnetrzna strona kory jest wilgotna i ta strona przylozyc na moment do skory. Nie smierdzi i nie klei sie jak chemiczne srodki ochronne. Jest to metoda kanadyjskich Indian . Osobiscie prawdzone dzialanie przeciwko komarom i malym muszkom (black flies),
Podobno dziala na inne robactwo , kleszcze? tez ..
« Wróć do tematów
Do góry strony: Olejki eteryczne odstraszają kleszcze!