43
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +2
43 ppt ?

On zmusza mnie do badania HIV, a nigdy nie byłam puszczalską. (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

On zmusza mnie do badania HIV, a nigdy nie byłam puszczalską.

Napisał(a): Gość -

Związałam się z nowym mężczyzną. Po paru spotkaniach oświadczył mi, że by nasz związek miał sens muszę przebadać się na obecność HIVa. Oczywiście dziewicą nie jestem, wcześniej miałam tylko 4 partnerów, więc nie jestem puszczalską. Nie miałam kontaktu z narkomanami i zawsze dbałam o to z kim współżyję. On wcześniej miał rzekomo 6 kobiet i nawet ostatnio mi przedstawił badania, że jest zdrowy.

Czy rzeczywiście teraz o rozpoczęciu związku powinien świadczyć papier, czy wszystko z nami ok? Mieliście taką sytuację? Będę musiała zrobić te badania, a to taki wstyd. Co pomyślą pielęgniarki o mnie...

Czy 4 partnerów to tak dużo? Czy rzeczywiście powinnam się przejmować, że myśli o mnie w ten sposób?

INTERIA.PL

Re: On zmusza mnie do badania HIV, a nigdy nie byłam puszczalską.

dziwne jest dla mnie zachowanie Twojego partnera dla mnie osobiđcie takie badanie to zaden problem jako honorowz dawca krwi mam je robione pryz kazdzm oddaniu krwi ale tak czy inaczej w dzisiejszych czasach mzsle ze to nie wstzd ilosc partnerow dla kazdego ma inne znaczenie zastanow sie czy chcesz bzc z kimđ kto sie tak zachowuje

Napisał(a): gość -

brynka dziwne jest dla mnie zachowanie Twojego partnera dla mnie osobiđcie takie badanie to zaden problem jako honorowz dawca krwi mam je robione pryz kazdzm oddaniu krwi ale tak czy inaczej w dzisiejszych czasach mzsle ze to nie wstzd ilosc partnerow dla kazdego ma inne znaczenie zastanow sie czy chcesz bzc z kimđ kto sie tak zachowuje
Masz brynka racje...moze ostroznosci nie zawiele ale tak sie facet nie zachowuje

Junani a co tu jest do myślenia? wystarczy jeden partner, żeby coś złapać.
na twoim miejscu bym się cieszyła, że masz faceta, który nie szafuje swoim, a przy okazji twoim zdrowiem i życiem.
ale czy to jednak nie przesada?

hmm nie spotkałam się nigdy z taką sytuacją, ale szczerze uważam że to oznaka rozsądku z jego strony i w sumie ty powinnaś też się cieszyć bo też masz pewność że on jest zdrowy... dla mnie ok jakby mnie ktoś poprosił to bym zrobiła i tyle... to żaden powód do wstydu robić takie badania w ciąży robisz je dwa razy i co to nie znaczy że jesteś puszczalska tylko robisz je dla swojego bezpieczeństwa...

Moim zdaniem nie liczy się to, że uważa-czy nie uważa że jesteś puszczalska. Zagrożenie wirusem HIV nie pojawia sie tylko na skutek stosunku. Chłopak jest rozsadny. Jezeli Ci zalezy, zrób badania i po krzyku

Zrobienie takich badań nie jest niczym wstydliwym,ponieważ HIV-em można zakazić się nie tylko drogą płciową . W Twojej sytuacji poprosiłabym swojego partnera by razem z Tobą zrobił badania w tym samym dniu i w tym samym laboratorium, które Ty wskażesz . To ,że on zademonstrował swoje badanie a od Ciebie tez żąda , mnie osobiście nie przekonywuje. Zaproponuj jeszcze badania na inne choroby przenoszone drogą płciową , przecież to on miał więcej kontaktów. Jeśli masz poważne zamiary kontynuować tę znajomość to na równych prawach i wymaganiach oraz wzajemnym zaufaniu. Jeśli będzie oponował to zastanów sie nad tym .Powodzenia.

Junani
brynka
Junani a co tu jest do myślenia? wystarczy jeden partner, żeby coś złapać.
na twoim miejscu bym się cieszyła, że masz faceta, który nie szafuje swoim, a przy okazji twoim zdrowiem i życiem.
ale czy to jednak nie przesada?
według mnie nie.
i nie wolno robić z tego tabu.
a jeśli chodzi o samo badanie, to już chyba nie jest takie wstydliwe. siedziałam jakiś czas temu dłuższy czas w laboratorium, robiłam insulinę, więc spędziłam tam jakieś 3 godziny, wyczytałam więc wszystko co się dało i między innymi pakiety badań, sporo ich było, w różnych cenach, dla konkretnych grup odbiorców i między innymi takie, w skład których wchodziło badanie na obecność wirusa HIV. i np. takie - "odpowiedzialny przyszły rodzic", może nie dokładnie, ale jakoś tak to się nazywało. no co! nie chcesz być odpowiedzialnym rodzicem? :)
ja jestem odpowiedzialnym rodzicem.....
standardowo co 8-12 tygodni mam robiony cały zestaw badan łącznie z tym o którym tu mowa od paru lat jestem krwiodawcą a przy oddawaniu krwi zestaw badan to podstawa

Jesli ma to byc wolny zwiazek, to jeszcze rozumiem ale taki prawdziwy z milosci ... kurcze , no nie wiem , zatkalo mnie . To takie traktowanie instrumentalne .Wiem , sa ludzie i ludzie ale pierwszy raz w zyciu o czyms takim slysze . No nie wiem , rob co chcesz ale jak pojdziesz na badanie to powiedz ze cie " ukochany " zmusil , bo inaczej " zwiazku " nie bedzie .

Napisał(a): Tris -

Dla mnie jest to dziwne......., ale skoro Ci przedstawił papier, sprawdź jaką ma datę ;) , jeśli jest to badanie zrobione dłuższy czas temu, to sama każ mu się przebadać ,,na odczepnego", a tak, żeby mieć pewność, tak jak i on chce mieć, inaczej Ty ich nie zrobisz :P
No i po tym, przydałaby się dłuższa rozmowa z partnerem na ten temat, dlaczego chce te badania, czy Ci ufa (bo z tego co widać, to nie), czy jest z Tobą szczery itd., taka poważna, ale spokojna rozmowa, jak już będziesz wszystko wiedziała to zastanów się czy warto angażować się w ten związek....., czy on jest pewny......, bo jak nie to nie zaprzątaj sobie głowy badaniami tylko zrywaj z nim, a jeżeli jednak jest, to zrób wtedy te badania i tyle, .......chociaż ja tak dopowiem, że po takich badaniach (gdyby wyszło wszystko ok), to liczyłabym na jakieś przeprosiny, okazanie skruchy, przyznanie się do błędu, do głupoty od partnera, ponieważ jeśli nie zachowałby się w taki sposób, to znaczy, że związek traktuje czysto ,,finansowo", jak transakcję, handel, nic poza tym.

Nadeszły takie czasy, że gość zwyczajnie boi się o zdrowie. Jak dla mnie zdrowe podejście do tematu. Już tutaj nie piszę o chorobie z tego wątku ale ogólnie o złapaniu jakiegoś dziadostwa...
« Wróć do tematów
Do góry strony: On zmusza mnie do badania HIV, a nigdy nie byłam puszczalską.