29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń311
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +0
29 ppt ?

Ona chce ślubu, a ja nie jestem gotowy. (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ona chce ślubu, a ja nie jestem gotowy.

Napisał(a): ~chlopzmazur -

Jestem z moją dziewczyną prawie 3 lata i ona zaczęła lekko naciskać i sugerować, że to już czas. Ogląda sukienki ślubne, zachwyca się ślubami innych na portalach społecznościowych, opisuje pierścionek swoich marzeń, a ja zupełnie nie wiem, jak mam to rozegrać. Kocham ją bardzo, ale jeszcze nie jestem gotowy. Między nami jest 7 lat różnicy, ja jestem tym starszym. Czuję, że ona już chciałaby mieć dziecko i rodzinę, a na razie mam koty, kanarka i rybki w akwarium. Co mam zrobić!? Oświadczyć się jej i ślub odłożyć, czy olać temat, a może pogadać z nią, że jeszcze nie czas?
INTERIA.PL

Re: Ona chce ślubu, a ja nie jestem gotowy.

Napisał(a): WednesdayTEN -

Ciekawe czy na pierwszym miejscu pragnie owej ceremonii i otoczki z nią związanej czy też już pomyślała o tym, co jest dalej za frazą "żyli długo i szczęśliwie"? A za tą frazą jest tzw. proza życia na którą wiele osób nie jest przygotowanych...

Oświadczyć się zawsze możesz ;) a potem przedyskutujecie sobie "tajmingi"...

Reklama

~gość1 Pewnie za chwilę zostawi cię i znajdzie innego, bardziej gotowego. Wtedy ty będziesz gotowy, ale wtedy dla niej to już będziesz przeszłością.
To mam podejmować takie życiowe decyzje nie będąc przekonanym? Ze strachu przed odrzuceniem? Powinna zrozumieć jak mnie tak bardzo kocha!

WednesdayTEN Ciekawe czy na pierwszym miejscu pragnie owej ceremonii i otoczki z nią związanej czy też już pomyślała o tym, co jest dalej za frazą "żyli długo i szczęśliwie"? A za tą frazą jest tzw. proza życia na którą wiele osób nie jest przygotowanych...

Oświadczyć się zawsze możesz ;) a potem przedyskutujecie sobie "tajmingi"...
Wydaje mi się, że ona nie lubi blichtru... Wesele chce skromne, same bliskie osoby, ogólnie podchodzi do tego zdroworozsądkowo więc chyba nie chodzi jej o ceremonię.

Reklama

Napisał(a): kanikuly324 -

~gość1 Pewnie za chwilę zostawi cię i znajdzie innego, bardziej gotowego. Wtedy ty będziesz gotowy, ale wtedy dla niej to już będziesz przeszłością.
Jak kocha to nie zostawi od razu....może po jakimś czasie jak zorientuje się, że nigdy jej partner nie dorośnie bo obrał sobie za cel życiowy bycie Piotrusiem Panem

Napisał(a): kanikuly324 -

~chlopzmazur
To mam podejmować takie życiowe decyzje nie będąc przekonanym? Ze strachu przed odrzuceniem? Powinna zrozumieć jak mnie tak bardzo kocha!
Kobiety działają raczej "na gorąco". Dla faceta to jest odłożenie czegoś w czasie, dla niej brak akceptacji, wahanie, niepewność. Faktycznie za jakiś czas może Cię zostawić ze strachu, że Ty po 10 latach porzucisz ja dla innej....a ona bd miec wtedy 35 lat i przyszłośc starej panny przed sobą

Reklama

Napisał(a): ~gość1 -

~chlopzmazur
Jeśli nie jesteś do niej przekonany to po co miałaby sobie tobą zawracać głowę? Jeśli byś ją naprawdę kochał to nie miałbyś wątpliwości.

Napisał(a): ~gosc -

Jak teraz nie jesteś gotowy to nigdy nie będziesz. Niektorzy nie sa stworzeni, zeby wejsc w jakas relacje glebsza i trwalsza z drugim człowiekiem. Najlepiej z nia porozmawiaj i nie oszukuj swojej dziewczyny bo ona jest wobec ciebie szczera, a ty piszesz na forum

~gosc Jak teraz nie jesteś gotowy to nigdy nie będziesz. Niektorzy nie sa stworzeni, zeby wejsc w jakas relacje glebsza i trwalsza z drugim człowiekiem. Najlepiej z nia porozmawiaj i nie oszukuj swojej dziewczyny bo ona jest wobec ciebie szczera, a ty piszesz na forum
To nie jest oszukiwanie... Jeszcze nawet o tym nie myslałem, a ona wyskakuje mi z jakimis rzeczami. Dla mnie jest dobrze tak jak jest, a pierscionek, a nawet obraczka nic nie zmienia. kochamy się i to jest chyba najwazniejsze.

Napisał(a): WednesdayTEN -

~chlopzmazur Wydaje mi się, że ona nie lubi blichtru (...)
To w jakim celu ogląda kiecki ślubne, po co zachwyca się ślubami innych, opisuje swój wymarzony pierścionek? Jeśli liczyłby się sam fakt, to wówczas wystarczyłaby taka sukienka jak np. na przyjęcie koktajlowe, zwykłe przyjątko w restauracji dla kilku/nastu osób i osławiony pierścionek z czerwonym oczkiem z odpustu i już :P

WednesdayTEN
~chlopzmazur Wydaje mi się, że ona nie lubi blichtru (...)
To w jakim celu ogląda kiecki ślubne, po co zachwyca się ślubami innych, opisuje swój wymarzony pierścionek? Jeśli liczyłby się sam fakt, to wówczas wystarczyłaby taka sukienka jak np. na przyjęcie koktajlone, zwykłe przyjątko w restauracji i pierścionek z czerwonym oczkiem z odpustu i już :P
Bo rozmawialiśmy o swoich oczekiwaniach ślubnych i ona mi powiedziała jak to ma wyglądać, a to, że ogląda wystawne przyjęcia to po prostu jest sugestia. Jakby mi pokazała zwykłą kieckę, skromna koktajlowa to w życiu bym się nie domyslił, że to na slub. chyba dla tego przesadza z reakcją.

Napisał(a): ~gosc -

To częsty problem. Rzadko zdarza się, żeby facet bardziej chciał niż kobieta. Daj jej spokój, szkoda jej czasu i Twojego. Albo się chce albo nie, kwestia rok, dwóch nic tutaj nie da. Szukaj sobie baby, która nie chce wyjść za mąż, ale wtedy polecam rozpoczać poszukiwania wśród lesbijek albo feministek.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ona chce ślubu, a ja nie jestem gotowy.