20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń93
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +15
20 ppt ?

Operacja kręgosłupa i rehabilitacja (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Operacja kręgosłupa i rehabilitacja

Napisał(a): Gość -

Czy ktoś z tu obecnych miał operowany z jakiegoś powodu kręgosłup? Albo ktoś z Waszej rodziny? Jak w praktyce wygląda operacja i cały proces rehabilitacji? Ile trwa, czy dobrze się czujecie, czy Wasz problem został rozwiązany?
INTERIA.PL

Re: Operacja kręgosłupa i rehabilitacja

Moja sąsiadka miala....z powodu zwyrodnienia kręgów...:)
Nie wiem jak w praktyce wyglądała operacja....ale po niej dosć szybko się pozbierała...:)
Przed...była prawie inwalidką na wózek....teraz (po dwóch latach) sama prowadzi gospodarstwo agroturystyczne...łazi po górach....zajmuje się ogrodem...:)
Czyli pomogło...:)

Zależy który odcinek kręgosłupa,szyjny operują przez gardło,moja znajoma miała,pozostała niewielka blizna i czuje się bardzo dobrze,ból jej nie dokucza,chodzi na rehabilitację od 3 miesięcy,jeszcze dwa ma uczęszczać.

Napisał(a): ~jotde -

probowalas rehabilitacji? np. terapii manualnej? często da się uniknąć operacji. trzeba trafic tylko do dobrego terapeute. operacja to raczej ostatecznosc. chociaz znajomy po operacji przez okolo 6 miesiecy odczuwal jeszcze promieniowanie do nogi. teraz jest ponad rok po i jak na razie po problemie nie widac sladu, ale slyszalem ze wiele osob narzeka że dolegliowsci wracaja.

~jotde probowalas rehabilitacji? np. terapii manualnej? często da się uniknąć operacji. trzeba trafic tylko do dobrego terapeute. operacja to raczej ostatecznosc. chociaz znajomy po operacji przez okolo 6 miesiecy odczuwal jeszcze promieniowanie do nogi. teraz jest ponad rok po i jak na razie po problemie nie widac sladu, ale slyszalem ze wiele osob narzeka że dolegliowsci wracaja.
Własnie moim zdaniem warto najpierw wypróbować rehabilitację, fizykoterapię itp. http://actireh.pl/ , bo jeśli można uniknąć operacji to jak najbardziej polecam. Ja od jakiegoś czasu juz regularnie chodzę na rehabilitacje i przyznam szczerze, ze mi to bardzo pomaga, dolegliwości bólowe znacznie ustępują :)
Załączniki:

Napisał(a): ~gość -

Operacje jeżeli lekarz twierdzi że konieczna nie ma co odkładać im człowiek młodszy tym szybciej się regeneruje Jeżeli przed operacją nie dostaniesz listy potrzebnych rzeczy po operacji o się o to dopytaj najczęściej potrzebny jest gorset ortopedyczny który można dostać na NFZ .http://www.en(...)ne.html
Załączniki:

Napisał(a): ~bognahres -

Po operacji na L4 i L5 zapisałam się do centrum nowoczesnej rehabilitacji w Kędzierzynie gdzie sumiennie przez 5 miesięcy musiałam powtarzać te same ćwiczenia, ale cóż, nie miałam wyjścia. O tyle fajnie że tam na miejscu mają zabiegi pielęgnacyjne więc mogłam sobie czasem umilić czas jakimś zabiegiem.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • operacja krgosupa forum
Do góry strony: Operacja kręgosłupa i rehabilitacja