64
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń824
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +0
64 ppt ?

Oszczędzamy prąd, ale jak? (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Oszczędzamy prąd, ale jak?

Napisał(a): Gość -

Zobacz Czy nikt sie pod Ciebie nie podlaczyl.... a ze masz lodowke A+ nie znaczy ze malo pobiera pradu wlasnie ludzie patrza tylko na literke a nie na cyferki.... ale jak chcesz zaoszczedzic to wylanczaj nie uzywany sprzet z kontaktu bo jednak te czerwone lamki w naszych sprzetach tez ciagna prad

Reklama

21diablica Zobacz Czy nikt sie pod Ciebie nie podlaczyl.... a ze masz lodowke A+ nie znaczy ze malo pobiera pradu wlasnie ludzie patrza tylko na literke a nie na cyferki.... ale jak chcesz zaoszczedzic to wylanczaj nie uzywany sprzet z kontaktu bo jednak te czerwone lamki w naszych sprzetach tez ciagna prad
My mamy w domu sporo rzeczy, które zużywają prąd, ale zawsze większość wyłączamy całkowicie z sieci. Poza tym, prąd jest najdroższy, a wcale nie musimy mieć rzeczy tylko na prąd. Czajnik mam na gaz - nie muszę mieć elektrycznego, kuchenka gazowa - gdy braknie prądu mam na czym gotować, lub nawet grzać, za to piekarnik elektryczny - braknie gazu mogę użyć piekarnika :) Teraz jest tyle rzeczy na prąd, że niedługo ludzie nie będą wiedzieli do czego mają ręce. Elektryczne maszynki do mięsa - można kupić w sklepie mielone, lub ręczną maszynką też się da radę. Elektryczne młynki do pieprzu itp. Trzeba się zastanowić, co tak naprawdę potrzebne jest nam by było na prąd itp. Tu też można mieć spore oszczędności. Dzięki takiemu myśleniu moje rachunki za prąd są o wiele niższe niż sąsiadów i ja nie narzekam :)

Reklama

żarówki energooszczędne są o tyle sensowne, o ile używa się ich w pomieszczeniach, gdzie światło pali się cały czas. W przeciwnym razie, zużywają więcej energii, ponieważ taka żarówka zużywa najwięcej w momencie "zaświecania się". Zatem, żarówki energooszczędne w łazience jeszcze zwiększają rachunek. Poza tym, i tak duża część rachunku to jakieś stałe opłaty. Ja miałam ostatnio, jak mnie prawie nie było przed dwa miesiace rachunek niewiele mniejszy. Zatem, za dużo się nie zaoszczędzi. Lepiej się nie przejmować:)

W oszczędzaniu prądu nie chodzi o to żeby mniej płacić,ale żeby wciąż płacić tyle samo po mimo oszczędzania.Zastanówcie się, ile żarówek możecie zgasić?.Jedną musicie zostawić.Ludzie tak robią,siedzą po ciemku.Zużycie prądu spada,wpływy do kasy ZE również.I od razu wybucha kryzys w branży a ceny dla NASZEGO,NASZEGO dobra trzeba podnieść!!!!.Poszukajcie w pamięci ile razy tak było.

Reklama

Trzeba pilnować, by np. światło, czy niektóre urządzenia były wyłączone jeśli z nich nie korzystamy. Siedzimy w kuchni, a lampy mamy włączone w salonie, do tego gra telewizor i komputer. A my z nich nie korzystamy - po co więc działają? Warto też wyłączyć wszystkie urządzenia jeśli wyjeżdżamy gdzieś - nawet na dzień/dwa. Ze względu na rachunki i bezpieczeństwo.

anerzan: ciekawa informacja, nawet nie wiedziałam, że nawet w żarówkach energooszczędnych jest jakiś haczyk ;) a tak w ogóle to dobrym pomysłem jest używanie przedłużaczy z wyłącznikiem, kiedy nie korzysta się z danego sprzętu zawsze można wyłączyć taki przedłużacz i rachunek za prąd mniejszy

Również mam wszędzie żarówki energooszczędne. Kupując sprzęt np. AGD zwracałam uwagę na funkcję oszczędzania energii i wody. Staram się racjonalnie gospodarować prądem: nie zostawiam włączonego telewizora, kiedy nikt go nie ogląda, albo radia, kiedy nikt nie słucha. Na szczęście jestem zimnolubna, więc nie przesadzam też z ogrzewaniem.

Ja nie oszczędzam prądu... Znaczy, fakt - nie zostawiam włączonego światła w pomieszczeniu, w którym mnie nie ma. Ale generalnie całą dobę działają w mieszkaniu trzy telewizory i trzy komputery. Dodatkowo codziennie zmywarka, co drugi dzień pralka, czasem piekarnik i mikrofala. No i bardzo często czajnik. Na rachunki nie narzekam, nie są powalające. Może sprawdź czy ktoś Ci się pod Twoją sieć nie podpiął?

No, wiadomo. Trzeba wyłączać ładowarki z kontaktów, gasić światło i dobrze pamiętać o listwie do komputera, że trzeba ją wyłączyć. No i jak ktoś ma wodę podgrzewaną wodę na bojler, to jak będzie zakręcać kurek z wodą w trakcie mycia zębów.

No, na moje oko, to nie wiem czy to oszczędzanie prądu, ale na pewno oszczędzanie środowiska. Trzeba używać dobrych, wydajnych akumulatorków, zamiast baterii typu AA i AAA. Ja mam np. Sanyo Eneloop i jestem bardzo zadowolony z nich. Chodzi o to, że każda bateria jest bardzo dużym obciążeniem dla środowiska naturalnego, dlatego trzeba używać ich w bardzo ograniczonym stopniu. Jak ktoś używa akumulatorków, to oszczędza prąd i środowisko :-)

Zorientuj sie czy przypadkiem nie masz na swoim osiedlu w swoim miescie czegos takiego jak tansza taryfa na prąd.
Też wydawało mi się to dziwne, ale w moim miescie tańszy prąd jest w godzinach późnonocnych. Wówczas więc włączam grzejnik elektryczny i ogrzewam mieszkanie...
ale i tak jest zimno ;P
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak oszczędzać prąd forum
  • jak oszczdza prd forum
  • jakie żarówki oszczędzają prąd
  • żarówki energooszczędne ile się oszczędza
  • oszczędzać prad interia
  • zarowki energooszczedne ile oszczedza
  • Jak z przeduacza uzyskac prd
  • jak oszczedzacie prad forum
  • jak oszczdza prad w swoich domach forum
Do góry strony: Oszczędzamy prąd, ale jak?