64
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń844
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +0
64 ppt ?

Oszczędzamy prąd, ale jak? (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Oszczędzamy prąd, ale jak?

Napisał(a): Gość -

ja ostatnio dużo szperam w sieci w poszukiwaniu jakichś porad o oszczędzaniu, bo moje rachunki za prąd i gaz mnie po porostu zabijają... nie wiem, co się dzieje. czasem mam naprawdę wrażenie, że ktoś mi się do instalacji podpina i żre ten prąd;] polecam poczytać artykuły na czasnafinanse.pl. W dziale "oszczędzanie" jest trochę wartych uwagi tekstów na ten temat.

Szanowni Państwo,

im więcej mamy elektronicznych urządzeń i gadżetów, tym trudniej jest nam zapanować nad tym, ile prądu zużywają i pamiętać o ich wyłączeniu, gdy nikt z nich nie korzysta. Na rynku dostępne są urządzenia, które po zintegrowaniu z systemem inteligencji budynkowej umożliwiają kontrolowanie zużycia prądu. Jednym z nich jest miniaturowa przejściówka typu plug&play, która pozwala na spore oszczędności. Dzięki niej niepotrzebnie pracujące sprzęty, zostają automatycznie wyłączone. Przejściówka nie wymaga montowania czegokolwiek w gniazdku czy ingerowania w obwody instalacji elektrycznej – by z niej korzystać wystarczy włożyć ją do kontaktu i podłączyć wybrany sprzęt. W zależności od aktualnego poziomu zużycia prądu wbudowany kryształowy pierścień LED-owy zmienia barwę, dzięki czemu zyskujemy możliwość mierzenia bieżącego poboru energii. Wall Plug możemy wykorzystać w przypadku sprzętów o mocy do 3 kW (obciążenie stałe do 2,5 kW) – na przykład lampek nocnych, ekspresów do kawy, suszarek do włosów, komputerów PC czy sprzętu RTV. Dzięki bezprzewodowemu systemowi inteligencji budynkowej, informacje przekazywane są do centralki, a interfejs aplikacji służącej do sterowania tym systemem prezentuje bieżące zużycie energii w postaci czytelnych wykresów. Dzięki temu możemy je analizować w dowolnym okresie, zarządzać nim, a także zlokalizować niepotrzebne straty.
Ekspert FIBARO

Reklama

u mnie domu sprawdziły się lampy ledowe osram. Po tym jak co kwartał przychodziły coraz większe rachunki za prąd stwierdziłam że albo siedzimy przy świecach i nie oglądamy przez pól roku telewizji albo szukamy sposobu na oszczędzanie prądu, o dziwo wymiana żarówek sporo zmieniła, najlepiej zainstalować je tam gdzie długo przebywamy i często, wtedy najwięcej zaoszczędzimy

faliczka3333 a myśleliście może o zmianie dostawcy energii elektrycznej, wiecie że mozemy dokonać takiej zmiany bezpłatnie. Często to spora oszczędność, ponieważ nie wiemy że konkurencja ma niższe ceny.
Ja się właśnie nad tym zastanawiam.
Masz kogoś na oku? Ja z mężem myślimy nad ofertą Novum. Ale zanim się zdecydujemy ti najpier chcemy podpytać osoby, które mają już z nimi podpisaną umowę.
Ktoś tu taki jest?

Reklama

Reklama

Kolejnym rozwiązaniem są inteligentne akcesoria takie jak np.https://smart(...)19.html w moim domu się ten sposób sprawdził. Wtyczka z pomiarem energii pozwoli Ci przeanalizować to, co najwięcej prądu ciągnie i to, co w ogóle nie jest potrzebne by było włączone dzięki czemu oszczędzisz trochę kasy ;)

zjavikk Kolejnym rozwiązaniem są inteligentne akcesoria takie jak np.https://smart(...)19.html w moim domu się ten sposób sprawdził. Wtyczka z pomiarem energii pozwoli Ci przeanalizować to, co najwięcej prądu ciągnie i to, co w ogóle nie jest potrzebne by było włączone dzięki czemu oszczędzisz trochę kasy ;)
Bardzo dobry pomysł, sama kupiłam tę wtyczkę z pomiarem energii i widać różnicę w rachunkach za prąd, dobrze, bo można kontrolować pomiar energii. Polecam w coś takiego zainwestować.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak oszczędzać prąd forum
  • jak oszczdza prd forum
  • jakie żarówki oszczędzają prąd
  • żarówki energooszczędne ile się oszczędza
  • oszczędzać prad interia
  • zarowki energooszczedne ile oszczedza
  • Jak z przeduacza uzyskac prd
  • jak oszczedzacie prad forum
  • jak oszczdza prad w swoich domach forum
Do góry strony: Oszczędzamy prąd, ale jak?