15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń187
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
15 ppt ?

OWOCE MORZA (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

OWOCE MORZA

Napisał(a): Gość -

Nigdy nie jadłem, a chciałbym bardzo spróbować. Jednak boję się, że gdy dostanę je na talerzu to stchórzę i nie wezmę nic do ust.

Krewetki podobno smakują jak kurczak, a ja lubię kurczaki. Małże mają konsystencję marynowanego maślaka. Jak mogą smakować kałamarnicę albo ślimaki?

Ktoś z was próbował?
INTERIA.PL

Reklama

Re: OWOCE MORZA

Strach ma wielkie oczy, kiedyś też się zarzekałam, że nie wezmę do ust żadnych dziwnych rzeczy :) A dziś jestem fanką krewetek, kalmarów, krabów itp. Ślimaki próbowałam ostatnio w sosie z białego wina, czosnku i zielonej pietruszki ze świeżym pieczywem, smakowały wybornie :) Ośmiornice nie wiem czemu ale jakoś nie przypadły mi do gustu (może rzecz tkwi w sposobie przygotowania). Teraz przymierzam się do żabich udek :). Myślę, że warto bez wczesniejszych uprzedzeń poznawać różne kuchnie świata i próbować nowych smaków :)

witam, nigdy nie jadlam w polsce owocow morza, ale zapewniam cie ze jak sprobujesz to bedziesz sie zajadal wiecej niz wolowina , wieprzowina czy kurczakiem , nie od razu wszyscy akceptuja takie jedzenie ale po czasie bedziesz bardzo wybredny w wyborze pomiedzy miesem a rybami wybierzesz owoce moza. ja mieszkam w australji i wszystko jest swieze , pamietaj ze owocami morza mozna sie szybko zatruc jesli sa stare a rozpoznasz je po zapachu , swierze pachna woda a stare jak stara rtyba.

Reklama

Czy smaczne? rzecz gustu, na pewno bardzo zdrowe i dlatego należy polecać. Można mieć opory przed spożywaniem niektórch, zwłaszcza tych pełzających po talerzu, ale przecież wybór jest dość duży i nie musimy skazywać się na te pełzające. Smacznego życzę.

Reklama

Mieszkam we Francji kilka lat,nigdy nie miałam obaw przed spróbowaniem owoców morza,gdy mieszkałam w Polsce nigdy nie miałam okazji spróbować,a kiedy tu przyjechałam byłam bardzo ciekawa jak smakują i chciałam próbować wszystkiego...ślimaki,żabie udka,krewetki,małże itp nawet ostrygi.Często jem żabie udka i ślimaki bo uwielbiam,wszyscy z Polskich,których gościłam również,a najbardziej żabie udka :) są jak skrzydełka kurczaka,delikatne,pyszne.Ślimaki tez lubię z masłem ziołowym zapiekane w piekarniku.Małże oczywiście z białym winem i frytkami,popularne danie w restauracjach.A co do ostryg...hm nie bardzo,muszą być świeże ,bo mogą zaszkodzić,gdy się już nie ruszają... ;) a krewetki oczywiście z majonezem o lekkim smaku cytrynowym-wyśmienite.Wiem,ze w Polsce owoce morza można kupić mrożone we francuskim Carrefourze są równie pyszne!Mozna także kupić mieszankę owoców morza-mrożonka i podać z ryżem i sosem cytrynowym-polecam!Aha a żabie udka obtacza się mace doprawia czosnkiem,sola i pieprzem i piecze na patelni lub w piekarniku na maśle lub oleju jak kto woli!chrupiące i pyszne!Serdecznie Pozdrawiam i polecam spróbować!

problem w tym ze stworzenia wodne nie maja mechanizmu wydalania z organizmu metali ciezkich czyli to co zezre z tego asortymentu pozostaje juz w nim czyli zatem zostaje spozyte przez czlowieka. zwierzeta ladowe do pewnego poziomu maja ten mechanizm

Ja osobiście bardzo lubię owoce morza, co jakiś czas wybieram się do restauracji na coś ciekawego w tym stylu. Najlepsze owoce morza jadłam jak do tej pory w Le Scandale w Krakowie. Knajpka z zewnątrz niepozorna, ale w środku wystrój znakomity. Obsługa pierwsza klasa, no i rzecz jasna bardzo smaczne jedzenie. Jakby ktoś był, to warto się przejść.
« Wróć do tematów
Do góry strony: OWOCE MORZA