208
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi85
  • Ocen na +-9
208 ppt ?

Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens? (86)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): Gość -


Słyszałam, że otoczenie można oczyścić i uczynić je zdrowszym poprzez ozonowanie. Można ponoć w ten sposób uzdatniać wodę, ale też oczyszczac pomieszczenia. Ponoć człowiek doskonale czuje się w takim pomieszczeniu bo jest w nim więcej tlenu (chociaż w trakcie samego ozonowania nie można przebywać w środku). Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane? Czy to rzeczywiście działa i jak się to w praktyce robi (zamawia się firmę czy samemu można)? No i czy to jest drogie?
INTERIA.PL

Re: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): gość -

ale były kawiarnie tlenowe, teraz o nich się mniej słyszy , myśle że jest to fajna rzecz ale też może przynieść nieporządane wyniki
po burzy jak jest dużo ozonu czuje się poprostu bosko
a siedząc w biurze przy jarzeniówkach cały dzień wymiękam
pozdrawiam

Reklama

Re: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): gość -

Bardzo fajna rzecz. Ozonujemy mieszkanie, wodę, lodówkę, nawet wodę w akwarium (rybki wtedy wszystkie podpływają pod kulkę ozonatora). Ozonator można kupić na allegro - jest mnóstwo, trzeba sobie dopasować. Nie można tylko przebywać w pomieszczeniu w trakcie ozonowania. Polecam.

Reklama

Reklama

Re: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): Aneczu85 -

Ozonowanie jest bardzo skutecznym sposobem zabijania bakterii i wirusów. Ozon jest bardzo silnym utleniaczem - dezaktywuje mikroby w ciągu kilkunastu minut. Ozon jest szkodliwy dla zdrowia. Niemniej jednak nie pozostawia szkodliwych produktów - dlatego ozonowanie nie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Rzeczywiście, nie wolno przebywać w pomieszczeniach w trakcie uwalniania samego ozonu. Ale tak jest również w przypadku tradycyjnej sterylizacji za pomocą lamp UV.

Pozdrawiam,

Re: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): Gość -

Oczywiście, że ma sens. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń możesz pozbyć się wszystkich drobnoustrojów, grzybów itp. Ozonowanie jest bardzo przydatne dla alergików. Sama właśnie z powodu alergii ozonuje mieszkanie raz na pół roku (airozone.pl). Po takim zabiegu czuć znaczną różnicę w mieszkaniu.

Re: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?

Napisał(a): Gość -

Wodę i powietrze ozonuje się aby je zdezynfekować i pozbawić zapachów. Po zabiegu wcale nie będzie więcej tlenu. Ozonator pobiera tlen z powietrza i tworzy z niego ozon. Ozon dezynfekuje pomieszczenie i bardzo szybko znowu rozpada się do zwykłego tlenu. Metoda jest bardzo skuteczna i ekologiczna i nie zmienia właściwości wody, dlatego teraz wodę w basenach się ozonuje a nie chloruje. Są też oliwki ozonowane, do stosowania na trądzik: http://rhea.c(...)-1.html
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ozonowanie pomieszcze
  • ozonowanie ywnoci wady
  • ozonowanie mieszkania
  • ozonowanie mieszkania opinie
  • ozonowanie forum
  • ozonowanie opinie
Do góry strony: Ozonowanie wody i pomieszczeń. Czy to ma sens?