383
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń130
  • Odpowiedzi382
  • Ocen na +0
383 ppt ?

Palenie papierosów w pubach (383)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Palenie papierosów w pubach

Napisał(a): Gość -

jak dla mnie powinni zrobic osobno lokale dla palacych a osobno dla niepalacych.
niedlugo zabronia nam palic we wlasnym domu!
ale wydaje mi sie, ze nie wejdzie ta ustawa z zakazem palenie bo wiele restauracji pabow czy lokali zbankrotuje bo ci co pala lubia zapalic przy piwie ... wiec w tedy zostaniemy w domu bo na bank nam sie nie bedzie chcialo wychodzic z lokalu zeby zapalic

Reklama

Gość Idioci! Nie rozumeicie ze niektorzy maja nalog= chorobe? i musza palic. po (...) ktos wymyslil papierosy jesli nie mozna palic. przestanmy wogole oddychac w miejscach publicznych bo bedziemy wytwarzac za duzo co2 xDDDDDD
Niech się (...) leczą skoro są chore!

Reklama

No ale Tusk korzystajac ze swoich doswiadczen powinien wprowadzic legalizacje palenia marihuany al;e tylko w miejscach publicznych:) Co do tytoniu to ja nie pale bo nie lubie, nie przeszkadza mi ze ktos pali. Jak na mnie dmucha to dostanie w zeby i tyle. A ktos tam wspomina o tym co na zachodzie?? Moj brat palil z policjantem w centrum londynu. Niedowiarkowie pozdro

Reklama

To nie jest dobry sposób, żeby jedni kontrolowali życie innych poprzez wprowadzanie wszechobowiązujących zakazów. dlaczego palacz nie może zapalić sobie papierosa do kawy lub piwa w pubie tylko musiałby wychodzić na zewnątrz? Zgadzam się, że niepalący powinni być chronieni przed koniecznością wdychania dymu tytoniowego. Więc taki zakaz w miejscach publicznych, których nie można sobie wybrać - rozumiem. Ale przecież jeśli chodzi o puby - można by pozostawić decyzję właścicielom - czy chcą mieć lokal dla palących czy dla niepalących. Wtedy każdy ma wolną wolę - mogę iść do lokalu gdzie jest zakaz palenia, albo do takiego gdzie wolno palić. Całkowity zakaz to dyskryminacja palących. Przez taki zakaz występuje nierównowaga - niepalący może się w każdym lokalu czuć komfortowo a palący w żadnym. A tak każdy miałby możliwość wyboru. A jak będzie się chciał spotkać palący z niepalącym - będą musieli zdecydować do jakiego lokalu idą. Przestańmy ludzi uszczęśliwiać na siłę i moralizować. Swoją drogą - są lokale w których nie wolno palić. Tak zdecydował właściciel. I tak powinno pozostać. To jest jego terytorium, jego biznes. Jak ktoś nie chce tam chodzić - nie musi. Wprowadzając takie zakazy można się posunąć do absurdu - głośna muzyka jest szkodliwa, więc może zakażmy puszczać głośną muzykę na dyskotekach. Bo przecież to może zaszkodzić komuś kto nie lubi głośnej muzyki.

Palenie, to nałóg, ułomność z którą zdecydowana większość palaczy chciała by zerwać. Nie palenie zaś to stan naturalny. To palacze powinni się dostosować do niepalących, a nie odwrotnie. Gadanie o prawach palaczy doprowadza mnie do szału. A co z moimi prawami? Dla czego to ja całe życie gdzie się nie pojawię to jestem wędzony jak świnia nad paleniskiem przez CHORĄ mniejszość(w znaczeniu medycznym nałóg to choroba). Może zniesiemy jeszcze w Polsce ograniczenia prędkości na drogach i będzie wtedy super-przecież lubimy sobie trochę przycisnąć na pedał, a ci którzy chcą jeździć 90 km/h niech się wyprowadzą !

zgadzam sie calkowicie!!! nie pale a i tak zawsze biernie wdycham dym... mam rowniez dosc tego ze po kazdym wyjsciu z baru czy dyskoteki ubrania i wlosy smierdza dymem!!!
mieszkalam w angli przez 4 lata a teraz we wloszech i widze ze tu ten zakaz sie swietnie sprawdzil. najpierw palacze narzekali a teraz wlasciwie to malo kto zwraca na to uwage. znam wielu palaczy, ktorzy sami nie lubia dymu np w restauracju podczas posilku...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Palenie papierosów w pubach