383
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń130
  • Odpowiedzi382
  • Ocen na +0
383 ppt ?

Palenie papierosów w pubach (383)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Palenie papierosów w pubach

Napisał(a): Gość -

Gość JA UWAŻAM ŻE TO JEST NIE SPRAWIEDLIWE,BO W KOŃCU MIESZKAMY W WOLNYM KRAJU A ZACZYNAM SIĘ CZUĆ JAK W KLATCE.JA ROZUMIEM ŻE PALENIE PRZESZKADZA NIEPALĄCYM ALE NIE MOŻNA NAS ZA TO KARAĆ.NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁOBY KOMPROMIS CZYLI POMIESZCZENIA DLA PALĄCYCH I WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI!!! JA JESTEM PALACZEM A NIE ZACHOWUJE SIĘ JAK CO NIEKTÓRZY O KTÓRYCH JEST MOWA BO NIKOMU NIE DMUCHAM NA TWARZ,A Z RESZTA GORSZE RZECZY WDYCHAMY WSZYSCY I O TO NIKT NIEROBI PROBLEMU.JESZCZE TROCHĘ I BĘDZIEMY MIELI GODZINĘ POLICYJNĄ JAK ZA STARYCH CZASÓW(NIEWOLNICTWO POWRACA)!!!!!
No cóż. Jedyna forma niewolnictwa na własne życzenie to palenie tego gówna. Rzuć, to zrozumiesz o czym piszę. Paliłem 20 lat i też używałem takich argumentów.

Popieram zakaz palenia w pubach i restauracjach!
Jest w moim mieście świetny lokal z dobrym jedzeniem, wybrałem się tam z żoną i dwuletnią córką w niedzielę na obiad.
Jedzenie jak zawsze wyśmienite ale przy dwóch stolikach obok nas ludzie palili papierosy.
Lokal jest mały i kilku palących potrafi zatruć całą atmosferę.
W takich warunkach nawet najlepiej podane i przyrządzone danie nie smakuje dobrze i dlaczego moje dwuletnie dziecko ma to wdychać. Czy tak trudno powstrzymać się od palenia przez 1 godzinę w czasie jedzenia posiłku?

Reklama

Gość Zakaz to najgorsze z możliwych rozwiązań. Jak to zwykle w Polsce - przegięcie w jedną stronę nie rozwiąże problemu. Paby, restauracje powinny być wyraźnie oznaczone - dla palących, dla niepalących. Niech każdy ma możliwość wyboru, gdzie chce spędzać czas. Jeśli komuś przeszkadza dym - nie musi wchodzić do pubów dla palaczy i odwrotnie, palący przebywając w restauracjach z zakazem palenia powinni się do niego dostosować. Każdy powinien mieć prawo wyboru, czy nie na tym polega wolność i równość? W końcu papierosy są legalne, palacze z wyboru niszczą własne zdrowie, ale i nie zapominajmy - w dużej części dofinansowują budżet państwa płacąc wciąż rosnące akcyzy na papierosy. A co w zamian, jedynie zakazy? A może jakaś alternatywa dla podtrzymania równości społecznej?
Gorzej gdy w pubie w którym podają świetne jedzenie można np. palić, to gdzie mają iść ludzie którym przy jedzeniu przeszkadza dym z papierosów, tam gdzie jest fatalne jedzenie?

Reklama

Gość a w jakim celu udaliście sie do pubu?
to tak jakby ograniczyć głośność muzyki bo szkodzi na słuch
AKURAT GŁOŚNE SŁUCHANIE MUZYKI SZKODZI!!! CZĘSTOTLIWOŚCI NADAWANYCH UTWORÓW POWODUJĄ WZROST AGRESJI!!!

A samymi zakazami nikogo od palenia nie odzwyczaisz, od niczego innego też. Prohibicję świat też już przerabiał. I nie mówcie mi o kosztach leczenia. Żyję już tak długo i płacę tyle składki zdrowotnej, że to raczej ja innym funduję sanatoria itp. A jak komuś przeszkadza smród dymu, to niech spróbuje spowodować, aby na ulicach naszych miast i miasteczek nie śmierdziało spalinami samochodów, grilla, ognisk z byle czego itd.

Powtorzę za Sztaudyngerem: "Klęska lokali - czlowiek, który pali". Osobiście także jestem wrogiem palenia, przede wszystkim ze wzgledów zdrowotnych. Mam zmiany w płucach, które są rezultatem biernego palenia. To naprawdę szkodzi. Zaś uwago o "dyskryminowaniu palaczy:" budzą u mnie jedynie politowanie. Dlaczego mają być dyskryminowani ci, ktorzy nie palą? Nałogowcy niech chodzą do lokali, w ktorych istnieją osobne palarnie.
I na koniec znów cytat ze Sztaudyngera: "Palacze to gówniarze, bo kto im palić każe".

Reklama

A ja nie życzę sobie żeby w lokalu ktoś chlał piwsko albo wóde i zachowywał się jak prosie w moim towarzystwie w momencie gdy pije np. kawę.. a i nie może być włączone radio bądź telebim bo to źle wpływa na słuch i wzrok gości.. a i powinien obowiązywać nakaz rozmowy szeptem bo głośna rozmowa także przeszkadza... paranoja.. jak komuś przeszkadza to wychodzi..a jak mi przeszkadza też wychodzę... przecież ponoć mamy demokracje która tak bardzo góruje nad tzw "komuną" czyż nie?

Przechodzimy z dyskryminacji niepalących w dyskryminację palących.
Tytoń i wyroby tytoniowe są w Polsce legalnym produktem.
Zakazać picia alkoholu - skutki picia mogą być katastrofalne - wypadki pijanych kierowców, bójki, kłótnie małżeńskie, marskość wątroby. TO DYSKRYMINACJA ABSTYNENETÓW
Zakazać używania pojazdów - tyle ludzi ginie na drogach - TO DYSKRYMINACJA PIESZYCH
Zakazać używania prezerwatyw - mamy ujemny przyrost naturalny - TO DYSKRYMINACJA POLITYKI PRORODZINNEJ

Zakaz to najgorsze z możliwych rozwiązań. Jak to zwykle w Polsce - przegięcie w jedną stronę nie rozwiąże problemu. Paby, restauracje powinny być wyraźnie oznaczone - dla palących, dla niepalących. Niech każdy ma możliwość wyboru, gdzie chce spędzać czas. Jeśli komuś przeszkadza dym - nie musi wchodzić do pubów dla palaczy i odwrotnie, palący przebywając w restauracjach z zakazem palenia powinni się do niego dostosować. Każdy powinien mieć prawo wyboru, czy nie na tym polega wolność i równość? W końcu papierosy są legalne, palacze z wyboru niszczą własne zdrowie, ale i nie zapominajmy - w dużej części dofinansowują budżet państwa płacąc wciąż rosnące akcyzy na papierosy. A co w zamian, jedynie zakazy? A może jakaś alternatywa dla podtrzymania równości społecznej?[/cytat]

Gorzej gdy w pubie w którym podają świetne jedzenie można np. palić, to gdzie mają iść ludzie którym przy jedzeniu przeszkadza dym z papierosów, tam gdzie jest fatalne jedzenie?

Proponuje napisać petycje do właścicieli restauracji, w których podają to złe jedzenie lub poprosić panią Magde Gessler o pomoc. Czemu chcesz winić palaczy za złe jedzenie w lokalach dla niepalących? Zresztą większość restauracji z jedzeniem jest dla niepalących, więc w czym problem? W tych sporadycznie spotykanych? A piwo wypić możesz w wybranej "bez dymka", świat nie kręci się tylko wokół Ciebie! Wnioskuje o możliwość wyboru dla obu stron, o kompromis, czyli oznaczenie lokali i po problemie...

BARDZO DOBRZE, że wprowadzono zakaz. Jakim prawem niepalący mają być truci przez palących? I nie wciskajcie kitu, że są przedziały i stoliki, i w ogóle wszystko dla palących, bo przepraszam bardzo ale każdy normalny i myślący człowiek wie, że dym, który zawiera mnóstwo szkodliwych substancji i tak dociera do wszystkich. Palenie, to ograniczanie innych. Może ja tez mam ochotę iść do pubu na imprezę? Ale nie idę, bo nie mogę znieść myśli, że sama sobie skracam tym życie, bo aż siwo tam od dymu papierosowego.

Świetny pomysł , od trzech lat mieszkam w Anglii i to ze sie tu nie pali w pubach nikomu nie przeszkadza a tylko wychodzi na dobre , sam pale i nie mam żadnego problemu z wyjsciem na papierosa i zapaleniu go w miejscu gdzie jest wyznaczone na zewnatrz . Super

Ja natomiast czekam z niecierpliwością na umieszczenie w ustawie podpunktu o zakazie palenia w mieszkaniu......
"Wszechobecny dym " przenosi sie wszak ciągami wentylacyjnymi i kominami do naszych mieszkań wbrew naszej woli...
Jestem także za zakazem palenia na balkonach, gdyz dym wpada do mieszkań przez lufcikii otwarte okna.....
Do tego dołaczył by ponadto zakaz gotowania - bo zapachy wzmagaja mój apetyt a jestem na diecie .....
Zakaz korzystania z toalety nie był by wcale nie na miejscu......co mój sasiad tam robi nie wiem ....ale to co do mnie dochodzi kominem to ufffff....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Palenie papierosów w pubach