383
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń130
  • Odpowiedzi382
  • Ocen na +0
383 ppt ?

Palenie papierosów w pubach (383)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Palenie papierosów w pubach

Napisał(a): Gość -

Jestem za wszelakim wprowadzeniem zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych, tj. w pubach, restauracjach i innych miejscach. Palacze niech palą w swoich domach lub w miejscach do tego przeznaczonych i nie zatruwają innym życia. Widzę, co się stało po wprowadzeniu zakazu na spożywanie alkoholu w niektórych miejscach publicznych m.in. w sklepach - od razu poprawiła się jakość robieniu zakupów, gdyż już nie stoją pod sklepem "żule" (pijacy) i nie zaczepiają zwykłych ludzi chcących robić zakupy.

Reklama

NIE POPIERAM, żadnych zakazów. Wygląda tak, że to urzędnikom najbardziej zależy na naszym zdrowiu. A to nie prawda. Po co tworzyć fikcje prawne w postaci klubów, dla palących i uczyć ludzi jak omijać prawo. Nad tym pubem powinien być napis "DLA PALĄCYCH" i na tym koniec, każdy dorosły normalny czlowiek wybierze czy chce wejść czy nie. Co więcej lokal mógłby byc pod obserwacją służb podatkowych i sanitarnych, którzy zaglądającym regularnie do pubu, podwyższali by składke zdrowotną 2 lub 3x. Ale wtedy JA decyduję.

Gość Idioci! Nie rozumeicie ze niektorzy maja nalog= chorobe? i musza palic. po (...) ktos wymyslil papierosy jesli nie mozna palic. przestanmy wogole oddychac w miejscach publicznych bo bedziemy wytwarzac za duzo co2 xDDDDDD
To się leczy w psychiatryku na odwyku. Nałóg to oznaka słabości emocjonalnej. Poza tym to, że coś wymyślono nie znaczy, że trzeba coś używać. Trzeba trochę pomyśleć. Narkotyki też będziesz używał, bo są?

Reklama

Ja nie pale, ale według mnie to jest ograniczanie swobód!!!! Ja też bardzo nie lubię jak wejdę do pubu a tam śmierdzi piwem. Według mnie powinny być wyznaczone miejsca dla palaczy i nie. Jeżeli ja się chcę truć to jest moja sprawa. I niech nie gadają, że potem mnie muszą leczyć, bo ja spokojnie na to sobie odłożę składkami, nawet tego nie wykorzystam. To oni niech się wywiążą z obowiązku. Więc dlaczego ma mi ktoś zabraniać palić na powietrzu, to jest chore. Niedługo nam jeść zabronią!!!!!!!!!!!!!

Gość NIE POPIERAM, żadnych zakazów. Wygląda tak, że to urzędnikom najbardziej zależy na naszym zdrowiu. A to nie prawda. Po co tworzyć fikcje prawne w postaci klubów, dla palących i uczyć ludzi jak omijać prawo. Nad tym pubem powinien być napis "DLA PALĄCYCH" i na tym koniec, każdy dorosły normalny czlowiek wybierze czy chce wejść czy nie. Co więcej lokal mógłby byc pod obserwacją służb podatkowych i sanitarnych, którzy zaglądającym regularnie do pubu, podwyższali by składke zdrowotną 2 lub 3x. Ale wtedy JA decyduję.
A kto powiedział, że jak lokal to od razu musi być dla palących. A ja chcę, żeby było "dla niepalących". Niepaląc nie szkodzę tobie, natomiast ty paląc szkodzisz mnie i innym!!!

Reklama

Trochę zrozumienia dla innych! Przecież to normalne ze ludzie palili, pala i palić będą. Te całe zakazy to jedna wielka kpina! Albo niech wycofają całkowicie papierosy z obiegu albo dają sobie spokój z tak absurdalnymi sprawami. Jest tyle ważniejszych spraw ale za to oczywiście nikt się nie weźmie. PARANOJA!

1.Jeśli u nas ma być tak jak na "Zachodzie", to nie rozumiem, czemu w owych zachodnich "super" krajach legalizuje się miękkie narkotyki, a w Polsce nie. W końcu jak chcą mieć u nas ten wyśniony "zachód", to niech dostosowują się ze wszystkim.
2. Dla mnie ten zakaz palenia jest pewną hipokryzją ze strony państwa. W końcu alkohol, który jest również wielce szkodliwy, jakoś nie schodzi z półek sklepów, reklamy (mimo, że po 22:00) nadal są w telewizji, a przecież tyle ludzi umiera na alkoholizm. Jak już się coś robi, to wg mnie należy być konsekwentym we wszystkich dziedzinach.
Ot moje zdanie.

Jestem osobą palącą, ale szanuje prawo niepalących do powietrza bez dymu nikotynowego - w domu nie palę ze względu na domowników, w restauracjach i pubach, gdzie palenie jest zakazane nie psuje nikomu powietrza ( staram się unikać takich miejsc, ale jeśli już musze - wychodze czasami na zewnątrz ) itd. Moja tolerancja i zrozumienie drugiej strony jest duże. Nie rozumie natomiast, dlaczego niepalący nie chcą uszanować prawa palaczy do własnych miejsc (restauracji, pubów itp.), w których byłoby wyraźnie zaznaczone, że jest to miejsce dla osób palących. Niech korzystają z nich tylko zainteresowani. Większość lokali wprowadziła już dawno zakazy palenia, więc nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego do własnych upodobań. Żyjemy w wolnym kraju, gdzie prawo nie zakazuje, a wręcz zarabia na palących. Jeśli już, to może zmienić prawo...? i wprowadzić zakaz handlu papierosami, a dziurę budżetową załatać podniesieniem podatków dla wszystkich? Niech niepalący też się dołożą, a nie krzyczą tylko. To by prędzej zadzialało... Wprowadzanie półzakazów zaowocuje nowymi sposobami na ich omijanie - np. powstaną kluby z kartami, gdzie klubowicze na piśmie zaakceptują fakt palenia, i nie będą to miejsca publiczne, tylko prywatne udostępniane za okazaniem karty. Klub będzie żył, bo wiele osób będzie tam przychodziło. I osoby im towarzyszące też. Na mecze, bilard, koncert... Znam kilka miejsc, gdzie właściciele zainwestowali naprawde duże pieniądze w najnowocześniejsze wentylacje i systemy oczyszczania powietrza, sprwdzają się. I nie widzą powodu, dla którego palacze nie mogą spędzać w nich czasu z własnego wyboru, we własnym gronie. Zakaz nie zlikwiduje palenia, tylko tłum przeniesie się na chodnik pod lokalem, no bo gdzie indziej? W cywilizowanych krajach zakazy połączone zostały z palarniami z wentylacją. Ot i tyle...

cały świat potszebował wielkiej gotówki na rozwój gospodarki,rząd nie chciał podnieść podatku bo to by groziło buntem publicznym,więc dał narodowi narkotyk który szkodzi bardzo powoli (niewidocznie) i uzależnia równie szybko jak hera nie zmieniając w wielkim stopniu człowieka i jego psychiki,ale uzależnienie jest dość ciężkie do zwalczenia,płacisz za paczkę 10 zł akcyza kosztuje 6zł produkcja tylko 4zł jeżeli my palacze nie przebolejemy z zakazami to nasze dzieci i ich dzieci będą palić,wiem coś o paleniu sam palę 10 i próbuję co roku rzucić,bardzo bym chciał ale nie mogę pomimo że mam problemy z oddychaniem.pozdrawiam

Moim zdaniem miejsca dal ludzi palących i nie palących nie przejdą ...;/ a ciekawe jak to będzie jak ktoś będzie chciał wyjść z kimś palącym do pabu to co ma wybierać siedzenie w dymie czy ten który pali siedzenie i czekanie kiedy wyjdzie i zapali ;/ a jeśli chodzi o wychodzenie na zewnątrz to za każde razowe wyjście w clubu trzeba jeszcze raz zapłacić miejscówkę
« Wróć do tematów
Do góry strony: Palenie papierosów w pubach