383
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń130
  • Odpowiedzi382
  • Ocen na +0
383 ppt ?

Palenie papierosów w pubach (383)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Palenie papierosów w pubach

Napisał(a): Gość -

Zgadzam się w zupełności z kolegą,co za debil wnosi że właściciel restauracji czy pubów będzie decydował czy wolno palić czy nie, zakaz ma być odgórny! zero palenia w takich pomieszczeniach !Grywamy turnieje w lotki właśnie po takich małych knajpkach często jest tak nadymione ze nie widać automatu do gry.Pozdrawiam wszystkich nie palących ja nie pale dopiero 5 lat.
INTERIA.PL

Jestem nałogową palaczką, nie rzucam palenia bo...po prostu lubię palić..jestem świadoma tego co mi grozi,staram się nie narażać na bierne palenie osób ze mną przebywających, szanuję ich prawo do oddychania powietrzem bez nikotyny...Ale kochani, nie dajmy się zwariować, nie można być z tego powodu dyskryminowanym. Dlaczego alkoholicy nie są tak napiętnowani jak palacze..hm powiecie że oni nie narażają Waszego zdrowia..może ale o ile więcej na nich płacicie? Na ich rodziny? Nie ma zakazu wstępu do pubów dla alkoholików, bo przecież to dobrzy klienci..zostawiają dużo kasy..
Z mojego punktu widzenia należałoby pozwolić decydować właścicielom kawiarni pubów restauracji o tym czy wolno tam palić czy nie.Każdy właściciel na pewno postarałby się tak zorganizować swój lokal, aby palacze nie szkodzili innym, a mogli spokojnie wypić kawę i drinka z dymkiem.A jest to możliwe, sama widziałam.Byłam w ekskluzywnej restauracji, duża pięknie urządzona sala.Przy stolikach zakaz palenia ale przy barze, znajdujacym sie na sali oczywiście można było palić.Nad barem zainstalowany był taki wyciąg, że ani odrobina dymu nie dostawała sie na salę.Nikt nie czuł zapachu papierosów, palacze spokojnie palili papieroska (przy okazji kupując drinka, piwko lub kawę). Wszyscy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani.Pozwolimy raz decydować o tym co nam wolno a czego nie-oczywiście poza kodeksem karnym- a ośmielą sie decydować o tym kiedy wolno nam uprawiać sex, kiedy możemy a kiedy nie rodzić dzieci, ile dzieci wolno nam posiadać itd i itp...Już narzucono zakazy handlu w niedzielę...czego jeszcze nam nie wolno? Pomyślcie o tym palący i nie palący...Zamiast wytykania sobie przywar, nałogów..poszukajmy kompromisu...nauczmy sie wzajemnego szacunku...Linka

Reklama

W Niemczech gdzie rowniez wprowadzono zakaz palenia w miescach takich jak puby czy restauracje , kawiarnie teraz nareszcie jest czysto i jak sie wchodzi do centrum handlowego to nie musi sie czlowiek dusic dymem papierosowym. Tez sie mowilo ze nie bedzie ludzi a ludzie dalej siedza pija piwo lub kawe tyle ze bez papierosa w reku. Dlaczego my niepalacy mamy wdychac dym na klatkach schodoych, i przejsiach w cenrach handlowych gdzie idac po zakupy wdychamy to my oraz nasze dzieci. Nalezy bezwgladnie scigac za palenie w miejscach gdzie oprocz palaczy musza przebywac niepalacy a szeczegolnie gdzie trzeba przemieszczac sie z dziecmi.
Jesli jest taka wola to jak najbardziej trzeba doprowadzic aby bylo to oznakowane ze w prywatnym pubie gdzie prowadzi to wlaciciel mozna to dopuscic jednak nie stwarzajac kolejnej furtki do omijania przepisow. Lokal oznakowac na szybach ze jest dla palacych i wtedy kazdy ma wybor wchodzi lub nie.
Pozdrawiam

PALĘ FAJECZKI NAŁOGOWO , w dużych ilościach - BO TAK LUBIĘ . Jeśli komuś się nie podoba to wyłącznie jego sprawa . STOP dyskrymiacji tych co lubią dymka puścić . Zniewieściali "antynikotynowcy" chcieli by całkowicie PRAWEM ODIZOLOWAĆ , zamknąć w domach palących . Tak dobrze to nie ma nigdzie . Jeśli taką gnidkę męczy dym - PROSTE : Niech nie wdycha albo niech nie wchodzi do miejsc przeznaczonych dla palących . Starczy biadolenia i ujadania na tych których stać na codzienne fajki . To nie komuna gdzie narzucało się odgórnie , jak człek miał się zachowywać . Widać niektórym zabrakło komuny . Nawet na zachodzie gdzie powstały takie dziwne przepisy nie respektuje się ich . Jeśli nawet ktoś wejdzie z fajeczką czy NAWET z cygarkiem do sklepu , to obsługa podaje mu popielniczkę ; i tyle .
Tylko w tym ciemnym kraju jest tak , że kmiotki chcą ograniczenia swobód dla innych obywateli . Gdy przychodzi do mojej firmy "petent" i "dusi się" , bo mu smrodek odbiera logiczne myślenie to zapraszam go do poczekalni - NA ŚWIERZYM POWIETRZU - i niech moknie lub marznie :):):) .
Koniec - Jestem tak tolerancyjny jak tolerancyjne są osoby z którymi obcuję .
Tydzień temu jakiś łepek zbulwersowany sytuacją , że palę w jego pobliżu zaczął fikać ... dwa strzały w gila i usiadł na siedzeniu spokojnie .

Reklama

Nie palę i jestem przeciwny paleniu w miejscach publicznych, tzn. na przystankach, w urzędach, na chodniku, wszędzie tam, gdzie może to przeszkadzać osobom niepalącym. Nie można zmuszać kogoś, kto akurat stoi na przystanku do wdychania dymu osoby stojącej obok. Palacze w tym miejscu powołują się na wolości i swobody obywatelskie a gdzie wolność osób, które są zmuszane do wdychania dymu papierosów osoby, która stoi obok? Jak ktoś pali to niech to robi w domu, we własnym samochodzie tam gdzie nie będzie to przeszkadzało innym.
Przeciwny natomiast jestem zmuszaniu restauratorów do zakazywania palenia. Uważam, że każdy właściciel restauracji, baru, itp. powinien mieć prawo wyboru, dla kogo prowadzi lokal a informacja o tym powinna być przy wejściu dostępna dla każdego klienta.

Brawo zgadzam się z ta wypowiedzią i dodam kilka słów od siebie.
Była propozycja że autostopowicz może mi we własnym samochodzie zabronić palenia ,No i co mamy zaraz wymyśli sę dla naszego tzw dobra zakaz jedzenia sera,głaskania kotów i przed spaniem zmuszą nas do obejrzenia ,,prolstrawy"(DTV).
Państwo wymyśliło papierochy i krocie zarabia a udaje że są złe, ,Razu pewnego zadzwonił do mnie znajomy z zapowiedzią wizyty ,ale z góry kazał mi wywietrzyć mieszkanie i nie palić przez 2 h przed jego wizytą (delikatnie myśle że przesadził).
w sród niepalących staram sie nie palic ale niepalący niech niemówi ze jest dyskryminowany i należy do mniejszości

Reklama

to sobie pal i zdechnij a jak będziesz leżał i zdychał to wtedy się opamiętasz oby było już za późno dla takich jak ty bo o tolerancji to wiesz tylko tyle ile ci ta fajka wypali mózgu. Jak będziesz żebrał o leczenie to niech przyjdzie lekarz i pielęgniarka palący i dopomogą ci dymem albo umieraj długo żebyś miał czas na jakieś przemyślenia ile przez ciebie ludzi zachorowało i być może osierociło dzieci lub bliskich dla których być może byli niezbędni. Ale czy ty cokolwiek rozumiesz? nic skoro tak postępujesz, obyś nie miał klientów chociaż my nie palący jesteśmy tolerancyjni a wy śmierdzący tytoniem nie!!!

co z ciebie za mateczka skoro prowadzisz dziecko do pabu, nie lepej wybrac sie z nim na sanki albo na spacer, wiesz ostatecznie moge doradzić jakiś klub gogo niech sie dziecko uswiadamia. zreszta jest tyle lokali gdzie nie można już palić. Jestem ojcem i mam już niestety dorosłego syna i jakos nie pamietam bym z nim chadzał do pabu i saczył piwko troskliwa mamusiu i tatusiu. Wybacz ale na idiotyczne motywy zakazu masz taka odpowiedź na jaka zasługuja. uwazam, że jeszcze w pabach powinno sie zakazać picia piwka by rodzice w odpowiednim stanie mogli dotrzec z pociechami do domciu a nie gubić swoich milusińskich w zaspach. Najrozsadniej zakazać wszystkiego picia palenia sexu tylko dla przyjemnosci poruszania sie samochodem bo kopci na ulicy najlepiej wróćmy do epoki kaminia tylko weź pod uwage szanowna i rozsadna mamusiu, że już indianie palili fajke pokoju. Pozatym mysle, że nie ma tak wielkiego roblemu z tym pabem dla niepalacych skoro ja palący mam takie problemy ze znalezieniem kawiarni w której moge napić sie kawki i zapalić papieroska. Zapewniam was troskliwi rodzice, że w takim samym stopniu szkodzi dziecku rodzic po piwku a kto wie czy nie bardziej bo jakos nigdy do mnie nie dotarło by jakiś rodzic maltretował dziecko po wypaleniu papierosa a po piwku już nie raz do tego dochodziło więc radze nie przesadzać z tym przesiadywaniem w tym pubie.

W Niemczech -gdzie mieszkam-wydzielone sa sale dla palacych i tyle,nikt nikomu nie przeszkadza ,kazdego wybor gdzie chce siedziec
poczatkowo restrykcyjnie zakazano palenia papierosow w pubach -drastycznie zmiejszyla sie liczba klientow ,stad lepszym rozwiazaniem jest sala dla palaczy i po problemie!W restauracjach podobnie
serdecznie pozdrawiam palacych i niepalacych!

jestem właścicielem pubu i gdybym ja miał wybierać to zakaz dla mnie byłby głupi ponieważ np: z mojej obserwacji w moim lokalu to 90% osób palących, 10% to osoby niepalące gdybym miał wprowadzić zakaz to zaraz z nim napisał bym sobie bankrut na czole. Dlaczego do dzisiaj nie otworzono pubu w którym byłby zakaz. wprowadzono zasadę na dwie sale dla palących i Niepalących tak jak u mnie, tylko niestety ta sala dla Niepalących przeważnie jest pusta. Jestem za zakazem palenie w restauracjach przy posiłkach, ale w pubach powinien wybierać właściciel, oni wiedzą jacy klienci są dla nich ceniejsi.

Gość Niestety osoby, które nie palą są mocno dyskryminowane. W większości lokali, nawet jeśli istnieje podział na strefę dla palaczy i dla osób niepalących, dym jest wszechobecny. Odkąd zaszłam w ciążę jesteśmy skazani na wieczory w domu, bo o ile raz na jakiś czas jestem w stanie znieść smród papierosowy w pubie, o tyle dziecka na to nie narażę - więc wieczory w miejscach publicznych odpadają. Czekam z utęsknieniem na wprowadzenie zakazu palenia w pubach.
CHCIAŁAM PODAĆ PROSTE ROZWIĄZANIE WYSTARCZY IŚĆ DO DOBREJ RESTAURACJI CENY BARDZO NIE ODBIEGAJĄ OD CEN Z PUBU I WCALE NIE ODPADAJĄ MIEJSCA PUBLICZNE WIECZORAMI. PO CO TE CAŁE SZYKANOWANIE, JESTEM W PODOBNEJ SYTUACJI ,NIE WIDZĘ PROBLEMU, A JESZCZE MOGĘ DODAĆ, ŻE RESTAURACJE SĄ W TAKIM STANIE :) BARDZIEJ ATRAKCYJNIEJSZE PONIEWAŻ: PO 1 W WIĘKSZOŚCI RESTAURACJI OBOWIĄZUJE ZAKAZ PALENIA, PO 2 JEST TO SPOKOJNIEJSZE MIEJSCE , PO 3 ILOŚĆ DECYBELI JEST PRZYJEMNIEJSZA (TZN.MNIEJSZA) A PO 4 MOŻNA COŚ DOBREGO ZJEŚĆ, SMAKI W CIĄŻY SĄ OGROMNE. SZCZERZE POLECAM ZMIANĘ LOKALU Z PUBU NA RESTAURACJE I ŻADNEGO PROBLEMU NIE MA, A BIEDNI PALACZE NIECH SIEDZĄ W PUBACH I DUSZĄ SIEBIE NAWZAJEM. PROSTY KOMPROMIS.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Palenie papierosów w pubach