383
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń130
  • Odpowiedzi382
  • Ocen na +0
383 ppt ?

Palenie papierosów w pubach (383)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Palenie papierosów w pubach

Napisał(a): Gość -

Palacze wprowadzają do kasy państwa, a więc naszej wspólnej kiesy rocznie kwotę idącą w miliardy złotych. Gdyby nagle
WSZYSCY przestali palić i tak cienki budżet państwa szlag by trafił. Za to chce się nas dyskryminować !!! Przecież do ciężkiej
cholery te pieniądze są przeznaczane na różne "zbożne" cele, m.in. ochronę zdrowia. Nie neguję szkodliwości palenia, ale
to przecież tylko moje zdrowie i wara państwu od tego. Zamiast idiotycznych ustaw sugerowałbym po prostu logiczny podział:
lokale tylko dla palących i tylko dla niepalących. Pracowałem przez dłuższy czas w Holandii, nawet narkotyki są tam dozwolone w wyznaczonych do tego celu lokalach. Kto chce korzysta, bo to tylko jego decyzja. Naćpanych na ulicy nie widać,
a państwo korzysta. To samo można zresztą napisać o legalnej prostytucji. U nas oczywiście wszystko musi być postawione na głowie. Zakazy, nakazy, kary a w rzeczywistości i tak każdy sobie rzepkę skrobie...
INTERIA.PL

Gość I live in Poland for about 10years and still trying to learn how to write so I apologies that I write in English.
Firstly this is just a bad approached.
First of all if they want people to stop smoking, I think it would be better to just stop selling cig. but instead apparently its better to slowly fade them out so that the country doesn't loss to much "Tax".
Secondly if they want to be fare to every one (and i stopped smoking 5 years ago) there should be a designated smoking area or non smoking area with properly segregated areas with fans and doors that prevent the smoke from moving from one side to the other. Or even better is for the owner to make the choice as to what sort of place he want his bar or pub to be and make it clear to every one that this is smoking or non smoking.
Thirdly if we care so much about the person who works at the bar (barman) then when they sign a work contract they should state within it whether they mind or dont mind second hand smoke and not take the job if its a problem for them, when u work in an office you know you will have back (spine) problems from siting all day in front of a computer so I would suggest that a law should be introduced that takes care of the office employee and protects his health there and later to ban smoking in recreational areas, I think the priorities are wrong.
Last but not least I hate cigarette ends on the floor, even more on the beach, but if I can guess the very intelligent police that we find in this country will pay more attention to giving people tickets to people who smoke at a bus stop or at the beach but will completely avoid the horrible problem of people not cleaning up after their f*****dogs when they take them for a walk, now that is a serious problem in Warsaw!
All IN all there is a very big issue with what is really important and what is not and I think the politicians have no idea what they are really doing, excepted that their names will be in the newspaper.

Thank you
No zgadzam sie w 100%

Reklama

84kinga juz nie moge sie doczekac kiedy bedac w polsce wroce z pubu, dyskoteki itp do domu bez smrodu papierosow na ubraniu, wlosach i calym ciele! :D
za to smierdzaca piwskiem albo wodka... jak juz zakazywac czegos to na calej linii... STOP papierochom! STOP alkoholom! TAK dla soap-pub'ow! Chodzmy do pubow smarowac sie serwowanymi tam mydelkami...

jakby kogos to interesowalo - nie pale

JA UWAŻAM ŻE TO JEST NIE SPRAWIEDLIWE,BO W KOŃCU MIESZKAMY W WOLNYM KRAJU A ZACZYNAM SIĘ CZUĆ JAK W KLATCE.JA ROZUMIEM ŻE PALENIE PRZESZKADZA NIEPALĄCYM ALE NIE MOŻNA NAS ZA TO KARAĆ.NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁOBY KOMPROMIS CZYLI POMIESZCZENIA DLA PALĄCYCH I WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI!!! JA JESTEM PALACZEM A NIE ZACHOWUJE SIĘ JAK CO NIEKTÓRZY O KTÓRYCH JEST MOWA BO NIKOMU NIE DMUCHAM NA TWARZ,A Z RESZTA GORSZE RZECZY WDYCHAMY WSZYSCY I O TO NIKT NIEROBI PROBLEMU.JESZCZE TROCHĘ I BĘDZIEMY MIELI GODZINĘ POLICYJNĄ JAK ZA STARYCH CZASÓW(NIEWOLNICTWO POWRACA)!!!!!

Reklama

A dlaczego by tak nie podzielic miast na dwie strefy polnocna-poludniowa badz wschodnia-zachodnia i ustawowo wprowadzic ze w tej czesci mozna palic wszedzie a w tej nie? Sa jeszcze jakies glupsze pomysly? Warto je spisac i dac tej sejmowej bandzie do rozpatrzenia i przeglosowania. Niech maja cos do roboty by mogli poczuc ze zarobili te pieniazki a nie ukradli.

Reklama

a dlaczego dopuszczaja możliwośc palenia w barach, dyskotekach???tam mniej szkodzi, co ja nie mam prawa bawic się bez dymu? dla mnie nie będzie dyskotek??? kilku PO-wców pali i robi jakieś wyjatki! Zakaz wszędzie! W kościele bedzie mozna palic czy tylko w zakrystii:-)?

Całe życie jestem niewolnikiem palaczy. W domu rodzinnym, potem we wszelkiego rodzaju lokalach, klubach, w akademiku, na ulicy, na przystankach, dworcach, na plażach, nawet na szlakach turystycznych w górach, w końcu w pracy gdzie szef miał za nic, że mi to przeszkadza. Basta!!! Chcesz palić, to sobie pal we własnym domu, w wydzielonym do tego miejscu lub wyłaź na ulicę z lokalu skoro musisz. Ja nie muszę i nie chcę tego wdychać. Jestem jak najbardziej za, tylko żeby nie popaść w jakąś paranoję. Trzeba stworzyć palaczom miejsca do palenia skoro już muszą. Przyjemność palaczy nie może się odbywać kosztem zdrowia i samopoczucia osób niepalących. Boję się jednak, że w Polsce może to być kolejny martwy przepis, który Polacy będą albo totalnie olewać albo w jakiś sposób bezczelnie omijać kpiąc sobie z tego w żywe oczy. Od 01.07.2007. zakaz palenia w miejscach publicznych obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Miałem przyjemność pracować tam w tym okresie. Byłem niesamowicie zdziwiony, jak bez marudzenia ludzie się temu podporządkowali. Kiedy 1 lipca zszedłem do hotelowe pubu nie było tam dymu. Czy Polaków stać na taką kulturę i poszanowanie prawa????

Zamiast robic miejsca dla palacych lub nie - powinny istniec bary tylko dla palacych i dla tych innych - wtedy bysmy sie przekonali gdzie wiecej zarabiaja poza tym bedąc np we włoszech nie zauwazylem zeby sie za bardzo przejmowano zakazem palenia w miejscach publicznych a kucharz sie cieszy jezeli klient po posilku "kiepuje" szluga do taleza - takie maja obyczaje...
I jeszcze coś - DOMINIKU ZMIEŃ LOKAL JAK CI NIE PASUJE !!! Nikt Ci nie kazał tam iść !!!

Gość paranoja.Niedługo we własnym domu nie będzie można palić
a pal sobie w domu tylko dlaczego paląc poza nim palacze narażają inne osoby które nie palą poprzez bierne palenie? ja nie pale i nie mam ochoty wdychać biernie dymu nikotynowego, a do tej pory wszędzie jestem narażona na to. Dlaczego ja mam się izolować siedząc w domu z powodu zadymionych knajp- niech palacze mają problem z miejscem do palenia ich wybór!

Jestem za całkowitym zakazem palenia. Gośc schwytany z paczką paierosów - płaci jak za palenie. Gość kupujący wyroby tytoniowe - płaci mandat, otrzymujący paczkę cygar w prezencie -płaci! Jak już to już...
A jak uporamy się z problemem palenia ( co zrobić z zapasami papierosów - magazynierzy jako potencjalni palacze - płaćić mandat) weźmiemy się za nastepny wielki problem - np. piwo...

Ja również popieram, bo jestem zmęczona biernym paleniem. Z resztą, dlaczego jako podatnik mam płacić za leczenie 9 mln osób, które niszczą zdrowie sobie i innych. Proponuję również zwiększenie składki zdrowotnej osób palących - skoro w międzynarodowych systemach ubezpieczeniowych wyłączane są przypadki osób pod wpływem alkoholu i narkotyków, to czym różni się tutaj nałóg nikotynowy?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Palenie papierosów w pubach