47
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +28
47 ppt ?

Pandemia pretekstem do uderzenia w Kościół? (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pandemia pretekstem do uderzenia w Kościół?

Napisał(a): uni -

Pandemia koronawirusa dała się we znaki każdemu, przedstawicielom Kościoła również. Zdalne uczestnictwo w nabożeństwach sprawiło, że coraz więcej osób wybiera tę formę modlitwy z Bogiem. Zaistniałą sytuację komentuje benedyktyn ojciec Leon Knabit:

Jesteśmy świadkami wielkiego ataku na Kościół, na jego wartości, na świątynie, na ludzi świeckich i duchownych. Wirus jest jeszcze jednym pretekstem, by w trosce o zdrowie społeczeństwa oddalić ludzi od Kościoła i od praktyk religijnych.
INTERIA.PL

Re: Pandemia pretekstem do uderzenia w Kościół?

Napisał(a): ireneo -

Kościół jest na bezrobociu bardziej niż inne grupy zawodowe? Mogą odczuwać znaczny dyskomfort przejawiający się w braku skuteczności modłów i wody święconej w chronieniu się przed skutkami. To podważa ich wiarygodność.

Napisał(a): ireneo -

Zamiary boże są niezbadalne, ale ten może wskazywać na to, że bóg nie chce kościoła za swojego pośrednika. Trzeba zatem iść za jego wolą i unikać kleru i kościoła na rzecz bezpośredniego kontaktu, by nie chorować.

Reklama

Reklama

Napisał(a): nikifiki -

tRZEBA BYC KRETYNEM WYPISYWAC TAKIE RZECZY:TO;ZE JEST PANDEMIA ZROZUMIELI NAWET DEBILE ALE DEBILE KSIEZA Z UWAGI NA TO;ZE URWALA SIE IM KIESA OD DURNYCH WIERNYCH PRZECZA TEMU I DOPROWADZA LUDZKOSC DO PRAWDZIWEJ KATASTROFY:DZIWIE SIE TYLKO TYM MOCHEROM KTORE W DALSZYM CIAGU WIERZA TYM GLUPIM SUKIENKOWYM:

Reklama

Napisał(a): ~gos -

nikifiki tRZEBA BYC KRETYNEM WYPISYWAC TAKIE RZECZY:TO;ZE JEST PANDEMIA ZROZUMIELI NAWET DEBILE ALE DEBILE KSIEZA Z UWAGI NA TO;ZE URWALA SIE IM KIESA OD DURNYCH WIERNYCH PRZECZA TEMU I DOPROWADZA LUDZKOSC DO PRAWDZIWEJ KATASTROFY:DZIWIE SIE TYLKO TYM MOCHEROM KTORE W DALSZYM CIAGU WIERZA TYM GLUPIM SUKIENKOWYM:
A ja dziwię się takim oszołomom jak ty. Nie musisz krzyczeć zwłaszcza jak wypisujesz idiotyzmy. Kościół nie zaprzecza iż jest pandemia. Normalni ludzie wolą wierzyć Bogu niż takim oszołomom jak ty.

Napisał(a): ~gos -

flucifer Raczej pretekst do pojednania.
Ksiadz na kazaniu prawil katolikom by nie nasmiewali sie z jehowych transfuzji bo katolickich szczepien nadszedl czas.
Jest dużo różnica między jehowcami a chrześcijanami. Katolicy nie zakazują szczepień a jehowcy uczyli że szczepienia powodują demonizm

Napisał(a): ~vvvvvvvvvvvvvv1 -

Kościół jest niepotrzebną instytucją z pasożytami społecznymi, zamknięto przychodnie lekarskie i ograniczono zabiegi w szpitalach dla społeczeństwa a opowiadacz średniowiecznych DUPERELI musi szerzyć ciemnotę. Czas ujawnić wszystkich UBYWATELI w sutannach płatnych donosicieli na Polaków do UB i SB i nie fałszować historii stalinowskiego chamstwa winnego ofiar z czasów PRL-u.

Napisał(a): flucifer -

~gos
flucifer Raczej pretekst do pojednania.
Ksiadz na kazaniu prawil katolikom by nie nasmiewali sie z jehowych transfuzji bo katolickich szczepien nadszedl czas.
Jest dużo różnica między jehowcami a chrześcijanami. Katolicy nie zakazują szczepień a jehowcy uczyli że szczepienia powodują demonizm
Teraz katolicy ucza, ze w szczepionkach sa demony. Na szczescie w jednej ze szczepionek nie dopatrzyli sie demonow i ktos tam sie jeszcze zaszczepi. Taka roznica.

Napisał(a): ~docXX -

~ehh Jak biznesmenowi nie zgadza się kasa, to zaczyna publicznie narzekać. Nie wszystkim pewnie to porównanie się spodoba ale dla mnie kościół, to 90% biznesu i 10% duchowości.
A gdzie ty tam te 10% widzisz? Dla mnie to tylko ceremoniały, skostniałe, od iluśset lat takie same, fioletowe, złote, purpurowe stroje, celebracja i zero duchowości. O zboczeniach już nie piszę, ale też mają swój udział procentowy.

Napisał(a): ~paranoya -

Pretekst jest zawsze używany w każdego rodzaju sprawie i temacie, gdy coś chcemy zmienić. A gdy chcemy zmienić to zwykle dlatego, że to co jest, już nas nie zadowala. Każda społeczność w tym kościoła gdy się nie rozwija i nie udoskonala kostnieje a zatem w pewnym sensie obumiera. Może hierarchów zadowala stan istniejący ale z całą pewnością nie Chrystusa. Który nakazał siebie naśladować. Nie mam 5 lat i żyję dostatecznie długo aby wiedzieć ,że zmiany przede wszystkim trzeba dokonać u siebie. I wiem już, że gdy takie pragnienie zrodzi się w naszym sercu i umyśle to sam Chrystus z pocieszycielem Duchem św staja się naszym przewodnikiem dając nam takie doświadczenia, które pozwolą odróżniać Prawdę od fałszu. Niezbędne w prawidłowym wybieraniu drogi do domu Ojca. Nie jest to oczywiście łatwe i stawiani jesteśmy często na ostrzu noża a nawet pod pręgierzem ludzkich wymogów , które nijak mają się do miłości Boga. Alle pozwalających wyjąć z naszego oka tę sławetną belkę, która przesłania Prawdę o tym, że drugi człowiek ( choćby najbardziej błądzący) jest częścią mnie ( w oczach Boga i Chrystusa). Bo choć kościół po ludzku się stara to nie dokonuje oczyszczeń tak aby nie istniały przeszkody ( np w rodzaju niewiarygodnej wiary) utrzymujące oddzielenie i nie pozwalające na ponowne przyjście Chrystusa. Będące obrazem istniejącego: i chcę ale boję się. Gdzie tajemnicą poliszynela jest, ze gdy się boi to nie ufa Bogu ale przez lęk ulega szatanowi. A przecież Bóg dlatego, we wszystkim pokłada nadzieję PONIEWAŻ WIE, ŻE JEGO MIŁOŚĆ POTRAFI PRZEZWYCIĘŻYĆ WSZYSTKO GDY MU SIĘ ZAUFA.
Ps Dlatego potrzeba więcej modlitwy o przyjęcie tego co niezbędne w zmianie a nie narzekanie na atak. Przyjmując raczej słowa pokory: sługą jestem nieużytecznym ale nie tak jak niepokorny grzesznik udający pokorę i nieustannie grzeszący. Lecz z takĄ pokorą , która pragnąc zmiany z całego serca wie, że gdy jej pragnę prawdziwie zostanie dokonana z BOŻĄ POMOCĄ!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pandemia pretekstem do uderzenia w Kościół?