20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń381
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Panga jeść czy nie jeść ? czy każdy ma świadomość co je? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Panga jeść czy nie jeść ? czy każdy ma świadomość co je?

Napisał(a): -

Ja też nie jadam tej ryby, ani nie podaję jej mojej rodzinie. Kilka lat temu przeczytałam w "Neewsweek"( o ile sie nie mylę) artykuł dotyczący tej właśnie ryby. Okazało się, że brak w niej wszelkich wartości za jakie cenimy ryby, przede wszystkim kwasów omega-3 jest w niej tyle co nic. Nie wspomnę o sposobie jej hodowania (antybiotyki, sterydy itd. itp). Dodam, że tilapia cieszy sie podobną "renomą". Osobiście wolę dopłacić i podać dzieciom coś zdrowego

Jesteś tym co jesz. Nie twierdzę, że czasami nie skuszę się na jakieś śmieciowe jedzenie, ale przyrządzanie domowych posiłków z takiego (...) jakim jest panga i faszerowanie nim bliskich nie mieści mi się w głowie. A wartościowy posiłek można skomponować nawet przy skromnych zasobach finansowych.

Po przeczytaniu wzmianki na eaktywni włosy stają dęba.Na szczęście nie jadam pangi bo smakiem nie przypomina raczej ryby.Uwielbiam wędzoną makrelę lub dorsza.I oczywiście wigilijnego karpia.

I co w związku z tym-wchodząc na ten wątek wszyscy jak jeden mąż odżegnują się od pangi:) Ja tu widzę w wynikach kilkadziesiąt przepisów z użyciem pangi, niektóre autorstwa doświadczonych smakerowiczek-mają się tłumaczyć dlaczego użyły tej "ściekowej" ryby?
Zresztą,zbliżają się święta,zobaczymy ,czy nie pojawią się kolejne "smakołyki"z pangą
Dlaczego ludzie to kupuja? A dlaczego kupują wieprzowinę choć niezdrowa?Widocznie cena gra rolę.

Ludzie, nie popadajcie w skrajności. Kurczaki, które spożywacie nagminnie czy to przyrządzane w domu czy z grilla, czy gotowe z MD są hodowane na prawie takich samych proteinowych karmach jak pangi. Są dwie odmiany pangi: biała i czerwona. Biała na rynek europejski natomiast czerwona karmiona gorzej i przetrzymywana w gorszych warunkach o gorszym mięsie na rynek azjatycki. Pocieszę was, że świnki które stanowią podstawę w naszym pożywieniu też hodowane są na proteinowych karmach. Dlatego nie dobierajcie sobie do głowy, smacznego życzę wszystkim amatorom ryb, sam też lubię pangę smażoną i spożywam na obiad przynajmniej raz w tygodniu.

a u mnie 3 pangi pływają w akwarium..maja po jakies 35 cm..:) Panga to SUM REKINI,dosc popularny w duzych akwariach,moje ma 550l....:) fajna rybka,tylko bardzo płochliwa,az dziwne przy takich rozmiarach..:) dlatego w sklepach czesto maja poraniony pysk,bo szaleja i rozbijaja sobie nos..:) z innych ryb preferuje karpie z prywatnego łowiska,takiego własnorecznie złapanego....nigdy karpi nie lubiłam,a teraz moge jesc niemal codziennie..sa pyszne----małe czyste stawy to gwarancja smaku ryby...zainteresowanych zapraszam na łowisko...:) przyjemne z pozytecznym..:)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co je panga
Do góry strony: Panga jeść czy nie jeść ? czy każdy ma świadomość co je?