1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń100 tys.
  • Odpowiedzi467
  • Ocen na +341
1 tys. ppt ?

Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy? (468)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): ~niki -

Papież Franciszek nie wytrzymał? Pierwszy raz od czasu zaistnienia kryzysu na granicy Polski z Białorusią, głowa Kościoła odniosła się do tematu. Ojciec Święty skupił się na migrantach. W czasie niedzielnej modlitwy podzielił się z wiernymi wyznaniem, że odczuwa ból na myśl o śmierci ludzi, próbujących dostać się w głąb Europy:

Pomyślmy o tym ilu migrantów jest narażonych także w tych dniach na bardzo ciężkie niebezpieczeństwo i ilu traci życie na naszych granicach. Odczuwam ból z powodu wiadomości o sytuacji, w jakiej znajduje się wielu z nich; o tych, którzy zginęli w kanale La Manche, o tych na granicy Białorusi, wiele z nich to dzieci.
Co więcej, papież Franciszek wygłosił specjalny apel:

Ponawiam stanowczy apel do tych wszystkich, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania tych problemów, a zwłaszcza władz cywilnych i wojskowych, aby zrozumienie i dialog w końcu wzięły górę nad wszelkiego rodzaju instrumentalizacją i ukierunkowały wolę i wysiłki na rozwiązania, które szanowałyby człowieczeństwo tych osób.
INTERIA.PL

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): Keramek -

Skoro działania Łukaszenki zostały wymierzone we wspólnotę międzynarodową to i osądu tych działań powinna dokonać wspólnota międzynarodowa.

Litewski rząd powołał specjalną grupę, która ma przygotować międzynarodowy proces przeciw Alaksandrowi Łukaszence w związku z traktowaniem przez jego reżim migrantów.

„Wspieramy działania rządu litewskiego w kierunku wszczęcia międzynarodowego procesu przeci Łukaszence. Dyktator musi odpowiedzieć za zbrodnie przeciwko ludzkości” – napisał Łatuszka we wpisie, w którym oznaczył także polskich polityków – m.in. wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza i szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Jakuba Kumocha – oraz liderkę białoruskiej opozycji Swiatłanę Cichanouską.

https://www.tvp.info/57142747/bialorus-rzad-litwy-powolal-grupe-robocza-ktora-pracuje-nad-wszczeciem-miedzynarodowego-procesu-przeciw-alaksandrowi-lukaszence.

Reklama

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): ~jjj -

Życie ludzkie jest święte, obojętnie które, a;e nei wpuszcza się wilka do zagrody owiec, oczywiście to przenośnia, Islam nie jest nam bliski i nigdy nie będzie, a te zdrowe 30 latki to są chłopy emigrujące a nei uciekające. W Iraku Kurdyjskim neima wojny, przeciwnie. Żal mi, bo ich Łukaszenka oszukał, ale i żal mi naszych pograniczników, robiących dobra robotę, obrzucanych kamiorami

Reklama

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): gość -

Pan Franciszek martwi sie o tych ktorzy na granicy lamia prawo i probuja pozabijac POLSKICH ZOLNIERZY. SIEDZI NA MILIARDACH NA ZLOCIE I NAWOLIJE NAS ZEBY TYM BANDYTOM POMAGAC. LADNY PRZYKLAD DAJE. POLSKA NIECH SOAKUJE TO TOWARZYSTWO I ZAEIEZIE MU Prosto DO WATYKANU.JAK TAM MORAEIECKI I KACZYNSKI? POJEDZIECIE DO NIEGO I BEDZIECIE GO CALOEAC W DU?

Reklama

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): ~jan -

Witam .
Mam pytanie ile papież ma u siebie w pałacach
uchodźców , czy któryś z naszych biskupów w
pałacach biskupich - myślę że nikogo ..
Kościół katolicki zniknie z may Europy bo działa
na każdym froncie przeciwko sobie i wierze .
Dlaczego nie żali się na zabijanych katolików przez
islamskich wyznawców - o co tu chodzi ??????
Jan

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): Obserwator -

Wypełzło,to słowo może pasuje do Pana charakteru.Cwaniaka i ...przypomnij sobie ilu Polaków,,wypełzło,,z Polski w latach 70,80,90i z jaką serdecznością witały i kraje zachodnie.Czas się odwdzięczyć,a nie puszczać jad.Ktoś w końcu tych,, decydentów rozliczy za to.Oby nastąpiło to bardzo szybko.

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): gość -

W filmie "Papiez" na Netflixe jest pokazane kim jest Franciszek. To kolaborant ktory bardzi cienutko tlumaczyl sie z tego Benedyktowi.Czy nadal mieszka je skromniutko? Nadal chodzi piechota? Stary wyga. W tym roku pewnie Boze Narodzenie bedzie z kebabami! Dosyc krwiopijcow ktorzy nas oskubuja z kazdej strony a sami maja miliony i nie kwapia sie zeby oddac polowe. Ktos tu madrze napisal... Czy franciszek otworzy podwoje Watykanu DLA WSZYSTKICH? Czy bezdomni beda mogli wejsc do kosciolow ogrzac sie i otrzymac tzw wikt i opierunek? Zima panie Franciszek z zawodu papiez ZIMA!!!!

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): gość -

Tumanie, zaden Polak nie rzucal kamieniami w innych, nie dewastowal ani nie podpalal osrodkow dla uchodzcow. Nie wysadzali niczego ani nikogo w powietrze! Nie porownuj tych bandytow do POLSKICH UCHODZCOW. To lenie ktore ods po zasilki. Poczytaj statystyki. Juz Merkel ich nie chce! Nic nie pis jak masz pisac takie bzdury. Nie porownuj cwoku.

Re: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?

Napisał(a): Keramek -

~Ateista
Keramek Myślisz że Putin z Łukaszenką przejęli się tym apelem?
A myślisz, że polski katolik obojętnie czy w sutannie czy bez, wie co to empatia i człowieczeństwo?
Myślę że tak. Nie zapominaj, że mamy co robić w Polsce. Niewielu Polaków stać na "wczasy" za kilka kilkanaście tysięcy dolarów. Najpierw należy okazać empatię swojej rodzinne, później sąsiadom, znajomym, Polakom. W końcu trzeba pomyśleć o innym narodach nawet tych które nie ukrywają, że pragną naszej śmierci.

Tylko w ramach pomocy KK zebrano 100 mln zł na działalność dobroczynną wydała w ubiegłym roku Caritas Polska. To rekordowa kwota. Rok wcześniej było to 96 mln złotych, a w 2017 roku 38 mln. Dwa ostatnie lata to ogromny wzrost przychodów Caritas Polska, a co za tym idzie wydatków i liczby zrealizowanych projektów.

Dzięki temu tylko w 2019 roku Caritas Polska wsparła ponad pół miliona potrzebujących, w ramach 26 programów realizowanych w Polsce oraz licznych projektów zagranicznych, prowadzonych w ponad 40 krajach na 5 kontynentach.
https://caritas.pl/blog/2020/03/12/rekordowe-100-mln-zlotych-na-dobroczynnosc/

« Wróć do tematów
Do góry strony: Papież Franciszek nie wytrzymał? Co mówi o kryzysie na granicy?