82
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +6
82 ppt ?

Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje

Napisał(a): apollo87 -

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio do nietypowego medium, bo dziennika „La Gazzetta dello Sport”. Zaczęło się od wspomnienia zmarłego niedawno rodaka papieża, Maradony, którego głowa Kościoła nazwała "poetą na boisku" i przypomniał o jego działalności charytatywnej. Franciszek wspomniał, że sam w młodości stał na bramce, a sport próbuje „zostawić trochę lepszy świat”. Nic dziwnego, że papież napisał nawet książkę o sporcie, która została dodana do weekendowego wydania gazety! Jak sam stwierdził o sobie:

bycie bramkarzem było dla mnie wielką szkołą życia. Bramkarz musi być zawsze gotów odpowiedzieć na zagrożenie, jakie może przyjść z każdej strony.
Wspominał też włoskiego kolarza, który uratował w czasie II wojny światowej kilkuset Żydów.

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to mocne uproszczenie. Ile razy okazywało się, że obecna w sporcie rywalizacja prowadzi do oszustw, dopingu, niszczenia własnego zdrowia i pozbawiania zdrowia innych osób? Sam zresztą Maradona z trudem może być pokazywany jako przykład moralnego zachowania jako osoba, która nie przyznała się do strzelenia gola ręką, a potem okazała się uzależniona od narkotyków... Co o tym sądzicie?
INTERIA.PL

Re: Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje

Napisał(a): ~sdfg -

Zwykła medialna szopka, całe włochy były zarządzane prze Mussoliniego, Niemcy przez Hitera, po wojnie nazistów i faszystów przyjeły ochoczo kraje Ameryki Południowej i USA. Teraz to Polacy są źli,a włosi dobrzy. Łatwo zmenić narrację

Reklama

Re: Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje

Napisał(a): ~jahu -

Sport, kultura, polityka, gospodarka a nawet religia i wiele innych dziedzin naszego życia jest dziś zawłaszczonych przez komercję. To co oznaczały i jaką rolę odgrywały kiedyś, w porównaniu z dniem dzisiejszym, to dzień do nocy i w żaden sposób nie da się tego porównać. Nawet dyskutować nie ma o czym.

Reklama

Reklama

Re: Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje

Napisał(a): ~kat polski -

~istota ludzka przesnicie sluchac, czytac I myslec tak jak wam to pokazuje ten klamca, zacznijcie wierzyc jedynie samym sobie, tylko tak uda wam sie polepszyc wasza sytuacje
-wal się do bruxelki,pajacu!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Papież Franciszek wypowiada się noworocznie, bo sport łagodzi obyczaje