60
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń492
  • Odpowiedzi55
  • Ocen na +-5
60 ppt ?

Papież powiedział że zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem. (56)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Papież powiedział że zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem.

Napisał(a): Gość -

Papież w Albanii powiedział, że zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem.
Nikt nie może używać imienia Boga, by popełniać akty przemocy - powiedział papież Franciszek w Tiranie podczas niedzielnego spotkania z albańskimi przywódcami różnych religii i wyznań. Podkreślił też, że "zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem".
Dyskryminowanie w imię Boga jest okrutne - podkreślił papież, który wskazuje Albanię jako godny podziwu wzór pokojowej koegzystencji różnych wspólnot religijnych i wyznaniowych.
Kiedy w imię jakieś ideologii pragnie się wykluczyć Boga ze społeczeństwa, dochodzi w końcu do czczenia bożków i szybko człowiek zatraca samego siebie, deptana jest jego godność, gwałcone są jego prawa - dodał papież.
Dobrze wiecie - podkreślił - do jakich okrucieństw może prowadzić pozbawienie wolności sumienia i wolności religijnej oraz jak z takiej rany rodzi się człowieczeństwo całkowicie zubożone, gdyż pozbawione jest nadziei i odniesień ideowych.
A co wy myślicie o wypowiedzianych słowach papieża, czy ludzie opamiętają się kiedyś na Ziemi i przestaną prowadzić wojny w których giną oni od pokoleń i zaufają i uwierzą wszyscy znowu w Boga naszego Stwórcę, podążając tylko Jego drogą, drogą która prowadzi do Królestwa Bożego i do życia wiecznego.
INTERIA.PL

Re: Papież powiedział że zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem.

Napisał(a): mortis -

jak dalej będziesz starał się swoimi tekstami pozbawić wszystkich wolności religijnej
(odnośni do tekstu zamieszczonego wyżej)
jak dalej będziesz prowadził politykę
"że tylko twój Bóg i twoje słowa są jedyną prawdą"

nigdy nie będzie końca
i to właśnie FANATYZM

ale tego chyba nigdy nie zrozumiecie
pzdr

Napisał(a): ~gość -

mortis jak dalej będziesz starał się swoimi tekstami pozbawić wszystkich wolności religijnej
(odnośni do tekstu zamieszczonego wyżej)
jak dalej będziesz prowadził politykę
"że tylko twój Bóg i twoje słowa są jedyną prawdą"

nigdy nie będzie końca
i to właśnie FANATYZM

ale tego chyba nigdy nie zrozumiecie
pzdr
Mortis, z całym szacunkiem dla Ciebie ale katolik ma obowiązek tzw; ewangalizacji (nie mylić z głoszeniem ewangelii) czyli reagowania na występujące zło. Jeżeli ktoś pisze lub glosi blużnierstwa przeciw Bogu a katolik milczy to daje ciche przyzwolenie na zło i będzie z tego rozliczany. Dziwi mnie czasem taka postawa:" jak ci się nie podoba to nie czytaj", to znaczy mniej więcej tyle że ktoś obraża Twoją matkę, córkę i mówi : jak ci się nie podoba to nie czytaj... Nie adresuję tego do Ciebie ale próbuję wyjaśnić dlaczego katolicy reagują czasem gwałtownie na obelgi pod adresem wiary...

Reklama

Piotr22 Po co ta hipokryzja, ile ludzi zginęło w ciągu stuleci, przez żołnierzy których błogosławili biskupi i księża
Kiedyś ludzie ginęli ale dzisiaj nie muszą, nadszedł czas aby ludzie się w końcu opamiętali i aby zaczęli wyrzucać z siebie nienawiść i chciwość, wyścig w pogoni za bogactwem i władzą na Ziemi.

Reklama

Napisał(a): Ramona -

Każdy normalny człowiek wie,że zabijanie jest barbarzyństwem...I nie trzeba mu tego mówić,ani uświadamiać tak prostej kwestii...Nie wspomnę już tego do czego posuwali się sami papieże nawracając pogan,czy innowierców siła na chrystianizm...Więc dla mnie te słowa z ust papieża są czysta demagogia...

~gość katolik ma obowiązek tzw; ewangalizacji (nie mylić z głoszeniem ewangelii) czyli reagowania na występujące zło.
znając z historii
jak katolicy wypełniali ów obowiązek
(bo właściwie wszystko co nie zgodne z ich tokiem rozumowania to zło)
to ówczesne gwałty były pewnie edukacją seksualną
a mordy zapewne zbawianiem niewiernych heh

Reklama

krzysztoff
Piotr22 Po co ta hipokryzja, ile ludzi zginęło w ciągu stuleci, przez żołnierzy których błogosławili biskupi i księża
Kiedyś ludzie ginęli ale dzisiaj nie muszą, nadszedł czas aby ludzie się w końcu opamiętali i aby zaczęli wyrzucać z siebie nienawiść i chciwość, wyścig w pogoni za bogactwem i władzą na Ziemi.
Zgoda, ale powiedz to czcicielom Radia Maryja, Kołkom Różańcowym i ich duchowym przywódcom. Każda przemoc jest zła, nawet ta której dopuszczają się wierni KK.

Napisał(a): ~gość -

mortis
~gość katolik ma obowiązek tzw; ewangalizacji (nie mylić z głoszeniem ewangelii) czyli reagowania na występujące zło.
znając z historii
jak katolicy wypełniali ów obowiązek
(bo właściwie wszystko co nie zgodne z ich tokiem rozumowania to zło)
to ówczesne gwałty były pewnie edukacją seksualną
a mordy zapewne zbawianiem niewiernych heh
Jakoś rzadko słyszę żeby ksiądz katolicki zamordował kogokolwiek a nagminnie się słyszy o mordowaniu w okrutny sposób księży . Za komuny ginęli bardzo często i byli torturowani w bestialski sposób a i obecnie są mordowani. Papież wygłaszając te słowa miał na myśli islam a nie chrześcijanstwo. Nie żyłam w średniowieczu i nie wiem kto kogo mordował ale żyję obecnie i wiem że komuniści wymordowali najwięcej ludzi - patriotów. Statystyki podają że na swiecie co 3 minuty ginie chrześcijanin. O tym jakoś się nie mówi tylko sięga do średniowiecza , dlatego że tak jest wygodniej??

~gość dlatego że tak jest wygodniej??
tylko zauważ że żeby nie to co w średniowieczu bywało
możliwy jest brak komuny w czasach obecnych

to samo tyczy się islamu
w obu religiach ortodoksi nie wierzą w nic innego jak prawdę własną

dopóki nie zaprzestanie się nawracania na siłę
i mieszania wiary z polityką
dalej ktoś będzie mordowany

Napisał(a): pintapalec -

CAŁA PRAWDA O KOŚCIELE !!! PRZECZYTAJ KONIECZNIE !!!
Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa - czołowej przecież postaci kościoła - wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo - cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem.

[cytat kogo=pintapalec] CD>> Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr.....................skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

Boldusia40 [
Na świecie mamy cztery ważne religie
Żadna z nich nie mówi o zabijaniu,Wszystkie głoszą pokój i umiłowanie do innego człowieka.
Ok każdy może mieć swój własny pogląd na tematy chrześcijańskie czy wręcz na to czy Bóg jest czy go nie ma
.Sądzę iż ktoś kto wyraża poglądy skrajnie antyklerykale i mówi że Bóg nie istnieje-to sam ma problem z wiarą.
Jestem katoliczką wierzę że jest Bóg miłosierny i sprawiedliwy.
Wszelkie zło niegodziwości czynią ludzie(księża też),albowiem człowiek grzeszny jest.
Katolicyzm nie nakazuje czynić zła(zresztą inne religie również),to religia pokojowa,tolerancyja i litościwa.

Wszystkich ateistów,antyklerykałów pozdrawiam-dopuszczam że każdy ma prawo do odmiennego zdania.
A co do wiary w boga,objawienia i cuda,to sądzę że czytaliście i czytacie książki i literaturę na różne tematy.Więc chyba nie jesteście wszyscy jak ja to określam (oszołomami religijnymi ) .I czytając mądre książki np. o archeologii, gdzie odkrycia wykopaliskowe już dawno udowodniły że co do bogów w różnych cywilizacjach od co najmniej 4000 lat. było z nimi różnie.Z tych odkryć i starożytnych zapisów, dotychczas odczytanych ( dużo jest też nie odczytanych, lub utajnionych jak niektórzy twierdzą) wynika jednoznacznie że bogowie byli tworzeni przez ludzi i tak długo panowali jak długo mieli wierzących w nich i ich broniących..Teraz też się to dzieje w naszych czasach.Ludzie wierzący w inne wierzenia i kościoły za podpuszczeniem i szczuciem przez kapłanów tych kościołów i religii walczą ze sobą w imię swoich bogów. A co to oznacza i pokazuje??A no to że ci wszyscy bogowie więksi lub mniejsi (zależy ile mają wyznawców) SĄ BEZBRONNI JAK NIEMOWLAKI. Bo co to za bóg wszechmogący którego trzeba bronić i zmuszać innych do wierzenia w niego i czczenia go za pomocą państwowych ustaw, nakazów, zakazów chrzczenia nieświadomych niemowlaków żeby ich wpisać na listę ""nieświadomych wiernych""". A było też i jeszcze jest że tego swojego bożka wierni pod wpływem indoktrynacji i za namową swoich szamanów religijnych, bronili i bronią za pomocą ognia i miecza. Teraz to już nawet grożą atomem lub chemią, w jednym reku trzymają swoje jedynie słuszne i podyktowane przez (oczywiście) tego prawdziwego boga śwęta księgę” a w drugiej kałasznikowa lub bombę atomową
Więc powiedzcie mi gdzie są ci wszechmocni bogowie .Tylko nie mówcie mi tych wyświechtanych bzdetów że bogowie dali nam wolną wolę.Bo to raczej istnienie bogów zależy od woli ludzi a nie odwrotnie.. Według encyklopedii Wikipedia na Ziemi funkcjonuje co najmniej 6 tysięcy różnych religii. To jest obiektywny i bezdyskusyjny fakt.Chyba wszyscy się z tym zgodzą? A jeśli tak, to powiedzcie mi czym mam się kierować wybierając jedną z nich. Jak poznać tę jedną, jedyną, prawdziwą? Nie może być przecież właściwym kryterium moje miejsce urodzenia no bo przecież, gdybym się urodził w kraju typu Arabia Saudyjska to byłbym muzułmaninem, w Izraelu wyznawcą judaizmu Jehowy a w buszu Australii pośród Aborygenów to jakiej religii byłbym wyznawcą? Może mi podpowiecie. To jak jest z tym dokonaniem poznania prawdy i gdzie ona leży wśród tych 6 tysięcy religii. Najstarszą z wielkich religii światowych jest hinduizm. Powstał już 2 tysiące lat przed narodzeniem Chrystusa. To może tę wybrać.Jako najstarsza to powinna być najbardziej boska. Jak sądzicie??

Napisał(a): ~Juzek -

Papież powiedział że zabijanie w imię Boga jest świętokradztwem a zabijanie w innym imieniu już nie ?
Natomiast penetracja odbytu małego chłopczyka przez księdza jest rzeczą chwalebną ?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Papież powiedział że zabijanie w imię Boga jest wielkim świętokradztwem.