35
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń161
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +1
35 ppt ?

Paradoks dalogu religijnego (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Paradoks dalogu religijnego

Napisał(a): chrzescijankaOla -

Dialog religijny jest bardzo- używając trochę złego słowa- modny. Ale co mogą powiedzieć sobie ludzie, którzy nie uważają, że mają na pewno rację i przyjmują, że wszystkie inne światopoglądy i religie są równorzędne? Ten dialog to nie dialog, tyko poklepywanie się po plecach.

To tak jakby matematyk uważał, że 2+3 wedug jedych = 6, według innych =8, a według jeszcze innych 324423422523. I wszystkie te rozwiązania są dobre. Ale nie PIĘĆ. I uważał, że PIĘĆ jest niebezpieczne i należy wszelkimi sposobami zakrywać ten wynik i nie dopuszczać go ogłaszania go.

Podobnie jest z ludźmi, którzy głoszą Słowo Boże bez ludzkich dodatków. Oni mówią "PIĘĆ". To nauralne rozwiązanie nie jest przeważnie przez ludzi przyjmowane. A ci, którzy są u góry w "drabinie mocy" nie akceptują głoszenia.

Ile razy usłyszałam o sobie absurdalne twierdzenie, że niby jestem terrorystką? Co niby jest we mnie strasznego? Boicie się Boga którego niby wyznajecie, i demonizujecie jego nauki. Mi osobiście byłoby wstyd. Zupełnie szczerze.

"PIĘĆ".
INTERIA.PL

Re: Paradoks dalogu religijnego

~Dziecko Boże Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga.
Do Niego należy ocena naszego życia.
Dzieckiem bożym trzeba się stać, mówi o tym ewangelia
Musisz narodzić się na nowo, bez tego jesteś dzieckiem bożym jedynie potencjalnie
Musisz narodzić się na nowo, bez tego nie wejdziesz do Królestwa Bozego

Reklama

Napisał(a): ~Dziecko Boże -

~a to ciekawe Cytat:: Boicie się Boga którego niby wyznajecie, i demonizujecie jego nauki. Mi osobiście byłoby wstyd. Zupełnie szczerze.

Jak się nie bać tego boga jeśli czyta się w tym Swiętym ? Piśmie ??

Księga Izajasza 13:15-18

Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w złocie się nie kochają. Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom.
To jest bóg miłosierny i dobrotliwy ??????
To jest kara za grzechy

Napisał(a): Dobrawa1 -

" Ale co mogą powiedzieć sobie ludzie, którzy nie uważają, że mają na pewno rację i przyjmują, że wszystkie inne światopoglądy i religie są równorzędne?"
Wybacz, ale według mnie terroryzm uprawiasz
Nie przyjmujesz innego punktu widzenia...tylko wyłącznie swój. Zatem w dyskusjach nie ma dialogu.

Reklama

~a to ciekawe
Księga Izajasza 13:15-18

Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w złocie się nie kochają. Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom.
To jest bóg miłosierny i dobrotliwy ??????
cytujesz Stary Testament...Wyrok na Babilon.

Bazuj na Nowym Testamencie.

~a to ciekawe

No ale Dobrawo przecież to jest jeden i ten sam bóg żydowski którego katolicy wyznajecie i który jest bogiem i ojcem Jezusa. Taki bóg o dwóch obliczach ( dwulicowiec ) Czyż nie ??
Nie ma sensu cokolwiek ci tu łopatologicznie wykładać, bo ty wiesz, twoja prawda najmojsza.
Zdrówka zyczę.

Reklama

Napisał(a): ~De Rick -

Dobrawa1 " Ale co mogą powiedzieć sobie ludzie, którzy nie uważają, że mają na pewno rację i przyjmują, że wszystkie inne światopoglądy i religie są równorzędne?"
Nie przyjmujesz innego punktu widzenia...tylko wyłącznie swój. Zatem w dyskusjach nie ma dialogu.
Powiesz jaki z tobą dialog, jak ty nie rozumiesz przeczytanych treści. Ciągle piszesz przez pryzmat penosa (buca). Z poprawną pisownią masz też problemy.

Napisał(a): ~dziecko Boże -

Dobrawa1 " Ale co mogą powiedzieć sobie ludzie, którzy nie uważają, że mają na pewno rację i przyjmują, że wszystkie inne światopoglądy i religie są równorzędne?"
Jeżeli uznajesz, że punktem odniesienia i punktem widzenia spraw Bożych, jest, było i zawsze będzie Słowo Boże, to nie ma innego wyższego autorytetu.
Bóg i Jego Słowo to jedno i to samo.
Czy swój punkt widzenia ?, czy raczej posiłkujemy się Słowem Bożym.

Wszystkie inne punkty odniesienia, które przynosi dana religia, mijają się ze Słowem.

Z tym terroryzmem, to grubo przesadziłaś.

Napisał(a): ~a to ciekawe -

Dobrawa1
~a to ciekawe

No ale Dobrawo przecież to jest jeden i ten sam bóg żydowski którego katolicy wyznajecie i który jest bogiem i ojcem Jezusa. Taki bóg o dwóch obliczach ( dwulicowiec ) Czyż nie ??
Nie ma sensu cokolwiek ci tu łopatologicznie wykładać, bo ty wiesz, twoja prawda najmojsza.
Zdrówka zyczę.

Ależ ja tylko cytuję święte słowa pana boga z przenajświętszego Pisma Świętego ,tzw. Biblii .. Nie uznajesz tego co tam jest napisane i głoszone przez boga ?? GRZESZYSZ Dobrawo .. Zdrówka życzę

Z grubej rury walisz, bardzo nieuczciwie podchodzisz do sprawy. Wierzysz w Boga, czy nie? Masz własne zdanie i nie przyjmujesz innego, przypisując komuś, kto ci nie pasuje, jakieś niecne postawy i wręcz zbrodnicze zapatrywania. Powinnaś się zastanowić, co wypisujesz. Hipokryzja totalna przec ciebie przemawia.

Uciekasz przed rozmową, nie podajesz argumentów (ostatnio trochę zaczęłaś), stwierdziłaś, że nie będziesz ze mną rozmawiać. Nie przyjmujesz mojego "punktu widzenia". ale wyłacznie wlasny. Uważasz ponadto, ze posiadanie "swojgo zdania" jest niewłaściwe. Według ciebie nie należy mieć zdecydowanych poglądów, należy się wahać, być miękkim, niezdecydowanym. I tylko z takimi ludźmi chcesz romawiać. Z resztą nie.

Strasznie niekonsekwentna jesteś. Brak logiki w twouich wypowiedziach.

Pachnie współczesną inkwizycją.

Dobrawa1
~a to ciekawe

Zdrówka zyczę.
Ten ktoś obraża Boga, ale należy z nim rozmawiać. Zauważa pewne sprawy. Jezus o Syn Boga Ojca.

Znowu się chowasz.

Gdzie ten twój dialog?...
A może masz "swoje zdanie" i koniec, ale sama zarzucasz to innym i mówisz, że tak nie należy i że to nawet t,... według ciebie.

Ogranij się.

~dziecko Boże
Jeżeli uznajesz, że punktem odniesienia i punktem widzenia spraw Bożych, jest, było i zawsze będzie Słowo Boże, to nie ma innego wyższego autorytetu.
Bóg i Jego Słowo to jedno i to samo.
Czy swój punkt widzenia ?, czy raczej posiłkujemy się Słowem Bożym.

Wszystkie inne punkty odniesienia, które przynosi dana religia, mijają się ze Słowem.

Z tym terroryzmem, to grubo przesadziłaś.
Oni tacy są, brak im argumentów, więc używają tych z gatunku pseudo-. Łatwiej kogoś zdemonizować i nim straszyć niż udowodnić swoje racje.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Paradoks dalogu religijnego