34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń98
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +2
34 ppt ?

Pastwiła się nad kościelnymi drzwiami trzema jajami - stanie przed sędziami. (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pastwiła się nad kościelnymi drzwiami trzema jajami - stanie przed sędziami.

Napisał(a): ireneo -

Obraziła uczucia religijne. Tak, tylko pytanie czyje, bo chyba nie tych drzwi. Z drzwi jaja spłynęły jak z kaczki woda. Obrażenie uczuć musi mieć adresata. Gdyby, przykładowo, trafiła w flaszkę Leszka G. no to nie dałoby się ścigać z tego paragrafu, a za uświnienie dojnego ubioru. Uświnienie drzwi mogło być, ale obraza uczuć i to jajami, które bez obrazu klechy święcą za bóg zapłać. Nie wydzierała się przy tym na żadnego świętego, a drzwi nie są przedmiotem czci, nawet gnieżnieńskie. Te były poznańskie, garnizonowe, a jaja zwykłe kurze i nawet nieświęcone.
Drzwi potraktowano z większą estymą niż głowę państwa, Komorowskiego, którego przed katedrą jajem uświnił jakiś Ukrainiec.
INTERIA.PL

Re: Pastwiła się nad kościelnymi drzwiami trzema jajami - stanie przed sędziami.

Napisał(a): ~gość -

Komorowski został obrzucony jajkami na Ukrainie. Pewnie mieli już serdecznie dość ględzenia o bigosie. Nawet Ukraińcy nie mieli do niego szacunku.
Taka to była głowa państwa.

Re: Pastwiła się nad kościelnymi drzwiami trzema jajami - stanie przed sędziami.

Napisał(a): Dobrawa1 -

"Zofia N., wicedyrektor poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał, rzucała jajkami w drzwi kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kobieta usłyszała zarzut obrażania uczuć religijnych innych osób poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych."

No cóż, owa pani uznała iż był to jej bunt przeciwko temu co się w Polsce dzieje. Zatem mam pytanie.....dlaczego jajkami nie rzucała w drzwi Galerii Miejskiej Arsenał?
Tam mogła sobie ten bunt zrealizować, prawda?

https://telewizjarepublika.pl/zofia-n-obrzucila-kosciol-jajkami-uslyszala-zarzut-obrazania-uczuc-religijnych,110129.html?msnc

Reklama

Napisał(a): ~Obserwator -

Dobrawa1 "Zofia N., wicedyrektor poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał, rzucała jajkami w drzwi kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kobieta usłyszała zarzut obrażania uczuć religijnych innych osób poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych."

No cóż, owa pani uznała iż był to jej bunt przeciwko temu co się w Polsce dzieje. Zatem mam pytanie.....dlaczego jajkami nie rzucała w drzwi Galerii Miejskiej Arsenał?

https://telewizjarepublika.pl/zofia-n-obrzucila-kosciol-jajkami-uslyszala-zarzut-obrazania-uczuc-religijnych,110129.html?msnc
Dobrawo niebogo, z tych objawień wynika że drzwi w Kosciusko znienacka stały się obiektem kultu?

~Obserwator
Dobrawa1 "Zofia N., wicedyrektor poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał, rzucała jajkami w drzwi kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dobrawo niebogo, z tych objawień wynika że drzwi w kościele znienacka stały się obiektem kultu?
Już poprawiłem ;)

Reklama

Napisał(a): ~Sarna -

3 jajka to półtora chłopa.
Autor tematu jakiś taki niewyraźny, coś mi mówi, że to pół chłopa albo wcale, czyli z jednym albo bez.
I znowu irek napisze z gościa, że kiedyś był taki fajny, ale go atakują i spsiał z tego powodu.

[cytat kogo=~Obserwator]

Cześć Logosie..niebogo:-)
Rzucała w drzwi kościoła, ale widzę, że zaczynasz kościół na części rozbierać:-)
Jako miejsce kultu zaczynasz dzielić na drzwi, klamki, okna a potem schodki do kościoła.
Gdyby w twój dom jajkami np w okna rzucano...to znieważono by okna, czy ciebie, jako właściciela tego domu?

Reklama

~Obserwator

Dobrawo niebogo, z tych objawień wynika że drzwi w Kosciusko znienacka stały się obiektem kultu?
Inny też przykład
Gdybyś jajkami w głowę oberwał...to znieważono by ciebie, czy tylko twoją głowę, która w według twojego myślenia nie ma żadnego związku z tobą?:-)))

Dobrawa1][cytat kogo=~Obserwator

Rzucała w drzwi kościoła, ale widzę, że zaczynasz kościół na części rozbierać:-)
Jako miejsce kultu zaczynasz dzielić na drzwi, klamki, okna a potem schodki do kościoła.
Gdyby w twój dom jajkami np w okna rzucano...to znieważono by okna, czy ciebie, jako właściciela tego domu?
Zaprawdę powiadam Ci że jajko rzucone w okno mego domu nie obraziłoby mnie religijnie, choc dom to moja świątynia wyżerki zadumy po strawieniu.
W każdej akcji można dostrzec dwa aspekty -jajko jest symbolem życia płodu kury.
Można trafny rzut zarodkiem życia odebrać w dwójniaki sposób i wyłącznie od odbioru zależy nastawienie, bo nie za każdym jajkiem stoi wróg.

Napisał(a): ~gość -

~Obserwator
Dobrawa1][cytat kogo=~Obserwator

Zaprawdę powiadam Ci że jajko rzucone w okno mego domu nie obraziłoby mnie religijnie, choc dom to moja świątynia wyżerki zadumy po strawieniu.
W każdej akcji można dostrzec dwa aspekty -jajko jest symbolem życia płodu kury.
Można trafny rzut zarodkiem życia odebrać w dwójniaki sposób i wyłącznie od odbioru zależy nastawienie, bo nie za każdym jajkiem stoi wróg.
Walisz się jajami po łbie? To dlatego jesteś taki pusty...

Napisał(a): ~Katecheta -

iREK gotujesz rosół na kaca?

Napisał(a): olacda -

Niszczenie kościołów, pomników, samochodów, wyzwiska, ataki na księży, na papieża. Wstyd.
Te osoby powinno się zepchnąć na margines społeczeństwa. Ci ludzie nie nadają się do demokracji.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pastwiła się nad kościelnymi drzwiami trzema jajami - stanie przed sędziami.