72
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +29
72 ppt ?

Patryk Jaki o aborcji (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Patryk Jaki o aborcji

Napisał(a): ~Werka -

W dzisiejszym programie telewizyjnym Patryk Jaki wypowiadał się na temat czarnego piątku i aborcji. Ważny w tym kontekście jest również fakt, że Pan Patryk sam ma syna z zespołem Downa, co w świetle obowiązującego prawa jest powodem do aborcji. Powiem szczerze, że zaskoczyły mnie słowa polityka. Zaskoczyły pozytywnie. Powiedział:

Jako osoba wierząca jestem zwolennikiem zakazu, natomiast jako polityk powiem inaczej: gdyby podejmować decyzję na początku ciąży, kiedy dziecko nie ma zdolności do samodzielnego życia, to jeszcze jest to przestrzeń do dyskusji. Natomiast w momencie, kiedy to dziecko jest w 6-7 miesiącu ciąży i kiedy ma zdolność do samodzielnego życia, uważam że wtedy nie.

Nie wiem, czy pamiętacie, że podobna sytuacja miała już miejsce kilka lat wcześniej. Wtedy też podjęto pracę nad ustawą zaostrzającą przepisy, wtedy też były protesty i wtedy też Jaki jako pierwszy powiedział, że te zmiany nie wejdą w życie. Teraz temat wraca na salony, przebieg ich jest podobny. Osobiście nie wierzę w to, że przepisy wejdą w życie. Myślę, że ten temat to jedynie zasłona dymna - wszyscy o nim mówią, protestują, a inne zmiany wchodzą dzięki temu w życie "bez echa". Co myślcie?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Patryk Jaki o aborcji

Napisał(a): Gość -

W siodmym miesiacu ciąży dziecko jest zdolne do samodzielnego życia..??

Tez jestem zdania, ze zespół Downa nie powinien być powodem do aborcji. To jednak jest decyzja, która trzeba podjąć za dwoje. Niedawno poznałam matkę samotnie wychowująca swojego 14-letniego syna z zespołem Downa. Kręgosłup jej już siadał, a syna trzeba dźwigać, mieszkanie na drugim pietrze bez windy. Z praca ciężko, bo synem się trzeba zajmować. Dobrze jest te dzieci chronić, ale te ochronę trzeba zapewnić do końca ich życia, tak by było ono do końca godne, dla tej matki tez,.

Zakazy nic nie dadzą, jeśli kobieta. Ile będzie chciała rodzic, a pole do popisu dla rządzących jest później, kiedy to niepełnosprawne dziecko zacznie dorastać...

Reklama

omegaman
Eegle
Tez jestem zdania, ze zespół Downa nie powinien być powodem do aborcji.
Serio?
Serio, ale zapomniałam dodac, ze dla mnie. Nie podejmuje decyzji za innych. Jestem jedynie zdania, ze jesli sie broni zycia tych dzieci, to nalezy wziac za to zycie odpowiedzialnosc a nie zrzucac na barki matki. I tyle.

papadopulos Kto dokonuje aborcji w 7 miesiącu ciąży......
Zespół Downa (np.) wykrywa się u kilkutygodniowego płodu.
Byś się zdziwił... bywały takie przypadki.
W późniejszych miesiącach zastosowanie znajdywały beczki z kapustą i zamrażalniki lodówek. Lata temu była taka głośna sprawa.https://wiado(...)h/88rhh

Napisał(a): ~Wędrowiec -

Chyba, że się nie wykryje, bo mamy świetnych lekarzy, którym trzeba obniżyć pensje max do dwukrotnej średniej krajowej

~Wędrowiec
Chyba, że się nie wykryje, bo mamy świetnych lekarzy, którym trzeba obniżyć pensje max do dwukrotnej średniej krajowej
Nie można wykluczyć takiej opcji, że lekarz(wiedząc wcześniej) powiadomi matkę o wadach płodu dopiero wtedy, gdy na decyzję na ewentualne usunięcie ciąży będzie już za późno...
Wtedy dla wielu jedynym wyjściem będzie "okno życia", lub to o czym pisze Lilith1....

Napisał(a): jax55 -

Nie byłoby problemu gdyby; seksuolodzy zajmowali się edukacją młodzieży , zakazano lekarzom stosującym klauzule sumienia zajmowania się kobietami w ciąży i nauczaniem młodzieży. Obowiązkowe badania prenatalne, decyzja o przebiegu ciąży pozostawała w gestii kobiety, po przyjściu na świat dziecka chorego opiekę nad matką, opiekunką i dzieckiem przejmowałoby państwo, dożywotnio wyposażając taką rodzinę w odpowiednie środki finansowe. Jeżeliby kobieta dokonała aborcji kastrowano by sprawcę ciąży. I nie potrzeba byłoby bić piany zwłaszcza przez fundamentalistów katolickich.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Patryk Jaki o aborcji