81
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń202
  • Odpowiedzi79
  • Ocen na +0
81 ppt ?

Pięć mitów o małżeństwie (80)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Pięć mitów o małżeństwie

Napisał(a): promyk3 -

kompromisu, to równiez sztuka doboru dwóch osób które przez wiele , czasem bardzo wiele lat skazane są na ... siebie. Uważam ze tej sztuki powino uczyć się już od nastoletnich lat, aby w doborze partnera życiowego nie popełnić błędu, choć ryzyko zawsze istnieje, tak to już jest.

Napisał(a): Kasia -

Wychodze za maz 17.09.05. to bedzie moj drugi slub i wierze w to ze teraz bede szczesliwa, z mojego pierwszego małżeństwa mam synka którego moj przyszły mąż bardzo kocha i z wzajemnościa czuje ze bedziemy wszysyc troje bardzo szczesliwa rodzinka.

Reklama

Napisał(a): tatus -

zona ma nie zaniedbywać męza po urodzeniu dziecka ?to faceci chowaja sie za telewizorem i niezdarnie wyciagaja raczki ja nie umiem ja nie potrafie ono płacze chce isc do ciebie a ta kobieta pada na pysk bo tatus nie potrafi pomóc jej sobie i dziecku dziwiac sie ze ona nie ma czasu dla niego mało tego powinna mu byc wdzieczna ze jeszcze sie nie wyprowadził do innej ty wiesz co to znaczy kochac swoje dziecko?

Napisał(a): Żona -

1. Ma willę w luksusowej dzielnicy wielkiego miasta.
2. Nie musi pracować, ponieważ jest człowiekiem zamożnym.
3. Zawsze dochody ma większe od wydatków.
4.Jak przystało na prawdziwgo faceta ma 3 synów /właściwie dorosłych/.
5. Jest ciągle w świetnej formie i daleko w tyle zostawia małolatów.
6. Ukonczył 2 kierunki studiów.
7. Ma wielką klasę, wrażliwość, wiedzę i kulturę.

Był głupi, że się ze mną ożenił. Nie byłam ani ładna, ani bogata. Byłam biedna. A dzięki niemu nasi synowie będą też zamożnymi ludźmi. Jak to o nim dobrze świadczy. Nie leciał ani na kasę, ani na urodę. A może do dziś on tego po cichu żałuje?
Wiem, że nie jest usatysfakcjonowany seksem ze mną, ponieważ jestem już w okresie menopauzy. Pomimo to , myślę, że mnie nie zdradza, bo jest porządny. Ale widzę że cierpi, bo zdaje sobie sprawę , że i jego czas ucieka. Ma do mnie żal, że nigdy go nie kochałam. Nie pieszczę go, choć wiem, że on by tego pragnął. Nigdy nie pieściłam go tak jak kobieta potrafi pieścić mężczyznę. A on się zawsze starał, aby mi było dobrze. Nie wiem jak długo jeszcze ze mną wytrzyma, bo nie jestem ani młoda, ani ładna i zgrabna, ani dobra w łóżku. On chciałby się częściej ze mna kochać, a ja nie zawsze mam na to ochotę.
Nie mogę go rzucić, bo zbyt wiele mam z nim wspólnego. Bez niego nie miałabym nic. Czuję, że i jego miłośc może nie trwać wiecznie, bo jest to miłość trudna i bez wzajemności.
Czy ktoś mądry jest w stanie mi pomóc?

Reklama

Napisał(a): M&M -

Jestem facetem i szlak mnie trafia jak widze innych facetów którzy właśnie uciekają przed TV żeby tylko nic nie robić nie pomóc przypadkiem, to są ciecie niesamowite, i szkoda tylko tych kobiet. Tylko wiesz czasami ta miłość do dziecka jest poprostu mega przesadnia i tedy facet faktycznie czuje się troche zaniedbywany co nie znaczy, że ma odrazu szukać innej kobiety czy uciekać do butelki.Pozdrawiam

Napisał(a): tola -

sama nie wiem co zrobić mieszkamy razem już rok coraz częściej mówi sie o ślubie, nawet zagaduje o pierścionku i cieszy mnie to bo wreszcie coś ruszy z miejsca, ale czytając taki artykól jw mam wątpliwośći czy to normalne???????dlaczego ja mam zawsze jakieś watpliwości, jeszcze nigdy niczego nie zrobiłam impulsywnie zawsze musze wszystko obmyślać z każdej strony aaaaaaaa zwariować można

Napisał(a): Cynka -

Może to śmieszne żeby dziewczyna w moim wieku doradzała tak doświadczonej kobiecie ale jeśli Ci to pomoże to myśle że warto.Po pierwsze WEŻ SIĘ W GARŚĆ!!!!!!.Spróbój zadbać o siebie.Jeśli jesteś przy tuszy to spróbój jeść mniej(nie jedz wogóle po 18 - to przyśpiesza chudnięcie), ruszaj się więcej - chodz na spacery, idz do fryzjera, kup sobie jakieś nowe, ładne ubrania.Jeśli zależy Ci na ratowaniu małżeństwa to musisz zawalczyć o nie.Nie możesz być wiecznie bierna, sprubuj być czynna.Okazuj mężowi swoją miłość.Zrób mu puszną kolacje, zaproś do kina, na lody.Porozmawiaj z nim, powiedz mu co czujesz, że wciąż Ci na nim zależy i wypytaj czego pragnie.Spróbójcie wspólnie przypomnieć sobie jak to było gdy byliście młodzi, szaleni i zakochani.Jak pięknie było wspólnie patrzeć jak dorastają wasze dzieci.Kto wie może już niedługo będziecie wspólnie bawić urocze wnuki.Rozmowa to podstawa.Dawaj mu więcej z siebie.Wiem że przechodzisz ciężki okres ale menopałza nie będzie trwła wiecznie.Powiedz o tym mężowi i poproś go o zrozumienie.Życze powodzenia i mimo wszystko szczęśliwej wspólnej starości.

Napisał(a): anna -

jak cie rzuci to zrozumiesz ile moglas zrobic i ile zalezalo od ciebie.. jestes leniwa, rozpieszczona baba i najwyzszy czas zebys nauczyla sie dawac cos z siebie i tez robic jakis wysilek! nie ma szczesliwych zwiazkow bez poswiecen, bez pracy i wysilku.. Ale jak ci sie NIE CHCE, to czekaj i narzekaj dalej! Predzej czy pozniej bedziesz musiala sie o tym przekonac, oby nie za pozno... Wspolczuje ci bo nawet nie wiesz ile radosci daje DAWANIE - ty wiesz czego on by pragnal, ale mu tego nie dajesz, tylko bierzesz i bierzesz.. Chocby ci nieba przychylil, bedziesz pusta i nieszczesliwa, dopuki sama nie nauczysz sie dawac..

Napisał(a): Dalia -

Pomóc? - w czym?. Nikt nie może Ci pomóc. Idz Ty pomagać innym, wtedy zrozumiesz. Zacznij pracować w Hospicjum. Postaraj się o pracę w Domu Pomocy Społecznej lu popracuj "społecznie" w Domu Dziecka. Zainteresuj się praca kuratora sądowego. Wyjdź do ludzi, którzy potrzebują pomocy prawdziwej a nie urojonej. Otrzyj się o prawdziwy ból, opuszczenie, nędzę i śmierć. Może wtedy...zrozumiesz, może wtedy...zrozumiesz, że to nie TY potrzebujesz pomocy.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • poczatki malzenstwa
  • początki małżeństwa
Do góry strony: Pięć mitów o małżeństwie