30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń764
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +15
30 ppt ?

Piękne kobiety mają łatwiej? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Piękne kobiety mają łatwiej?

Napisał(a): Chamsin -

tosca Naukowcy potwierdzili, że piękne kobiety mają łatwiej w życiu, tj. w znalezieniu pracy, dogadaniu się z szefem, załatwieniu biznesu etc.
A no mają fakt, ale z drugiej strony, w kontaktach biznesowych skupianie się przede wszystkim na urodzie takiej pani bardzo źle świadczy o profesjonalizmie takiego pana...
tosca Atrakcyjne kobiety są uważane za bardziej inteligentne niż takie, które mają po prostu przeciętna urodę.
A to dla mnie nowość, nie mam podstaw by tak uważać. Możliwe że chodzi jo jakieś drobne stwierdzone naukowo różnice statystyczne, ewentualnie drobne różnice w wysokości IQ, tyle że w praktyce +-5 w wysokości IQ to żadna i praktycznie niezauważalna różnica.

Czy mogła byś rozwinąć to stwierdzenie?
tosca Kobiety, które swoją urodą dopasowują do kanonów piękna tworzą właśnie takie przekonania. A jak wiadomo piękno kojarzy się z dobrem i niewinnością.
Przyciąga wzrok a z czym się kojarzy to inna historia...
tosca Czyli jeśli piękna kobieta zrobiła coś złego, to nie widzimy w niej grama winy?
Widzimy widzimy...
tosca Czy rzeczywiście w biznesie i takiej sferze życia, kobiety nie grzeszące urodą zawsze mają łatwiej?
Łatwiej mają te co sobie lepiej radzą.
tosca Czy zawsze mamy je utożsamiać z inteligencją, która nie zawsze idzie w parze z urodą?
Nie nie mamy...

tosca Jakie macie zdanie?
Nie jednej kobiecie jej przeceniana uroda zmarnowała życie tak samo jak brak urody nie jednej bezpodstawnie zrujnował samoocenę. Więc nie ma co generalizować, podpada się wtedy w skrajności.

Najlepiej trzymać się środka...

Napisał(a): gość -

Naukowcy potwierdzili... oni tylko moga podpierac sie blednymi statystykami bo to jak naprawde zyje sie atrakcyjnym kobietom - wiedza tylko i wylacznie one same. Dzieki Bogu, ze przeszlam juz te "magiczna granice 34 lat". Mialam juz serdecznie dosyc tego "opedzania sie" od chetnych i rownie nachalnych nie- i znajomych, dzialaczy sportowych na zgrupowaniach, ksiezy, kolegow czy szefow, mezow kolezanek itp. Ze juz nie wspomne o fali zawisci ze strony kobiet nawet z kregu rodziny. Piekne kobiety maja latwiej tylko rano przed lustrem - bo nie musza przed nim dlugo siedziec przy robieniu makijazu. We wszystkich innych dziedzinach uroda jest jak kula u nogi - poczawszy od szkoly, gdzie wiekszosc starzejacych sie nauczycielek, profesorek stosuje mobbing wobec co urodziwszych uczennic (natura obdarzyla mnie dosyc ciemnymi brwiami w stosunku do koloru wlosow - 2 razy w ciagu jednej lekcji bylam wysylana do lazienki/toalety bym je zmyla tylko z czego?!). "Nieodwzajemnione zaloty" od przelozonych konczyly sie tez w wiekszosci przypadkow mobbingiem i zmiana pracy. Moglabym jeszcze dlugo wymieniac ale po co...? zaluje, ze urodzilam sie kobieta ale ciesze sie, ze mam syna bo nie bedzie musial przez podobne pieklo przechodzic.

Napisał(a): Gość -

To fakt - atrakcyjniejsi mają ZDECYDOWANIE mniej pod górkę w życiu. Jeśli ktoś się nie czuje zbyt ładny, zawsze może skorzystać z małej korekty ;) np. zdecydować się na makijaż permanentny ;) Ja się tak do niego przymierzam, zwłaszcza po tym, jak ktoś mi kiedyś, po jakiejś imprezie powiedział, że wyglądam w profesjonalnym makijażu zdecydowanie lepiej niż na co dzień. I tak za mną chodzi ta myśl... Może i głupia.. Już nawet wybrałam wstępnie miejsce, które mnie przekonuje do tego zabiegu http://hairbo(...)ntnego/ Myślicie, że ... zwariowałam?:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Piękne kobiety mają łatwiej?