18
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +1
18 ppt ?

pielęgnacja storczyków - pomocy (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

pielęgnacja storczyków - pomocy

Napisał(a): ~tara -

Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką storczyka. Choć właściwie nie tak szczęśliwą, bo mój kwiatek nie chce kwitnąć. Nie wiem, może pielęgnacja storczyków mnie przerasta... Jak dbać o storczyki, by cieszyły oczy pięknymi i zdrowymi kwiatami? Czy kiedy hoduje się storczyki podlewanie może być problemem? Może są jakieś choroby storczyków, którym powinnam zapobiegać? Podpowiedzcie, jak powinna wyglądać pielęgnacja storczyków, by przyniosła maksymalne efekty!
INTERIA.PL

Reklama

Re: pielęgnacja storczyków - pomocy

Napisał(a): Laila44 -

Mam parę storczyków ale w tym roku nie wiem co się dzieje z nimi.Z sześciu tylko jeden zakwitł, na dwóch liście zrobiły się żółte ale nie wszystkie, trzy nie kwitną ani liście nie żółkną.Podlewam raz w tygodniu wodą o temperaturze pokojowej, lepiej przesuszyć niż za dużo podlewać, prócz tego daję z wodą troszkę odżywki do storczyków.Też nie wiem dlaczego, córka ma więcej storczyków niż ja i to od dawna a takie są ładne i kwitną.

Napisał(a): ~daria -

W moim przypadku wystarczyło, że postawiłam storczyka na parapecie okna, (wcześniej stał na komodzie). Raz w tygodniu moczę donicę w wodzie z odżywkami dla storczyków. I to wystarcza, by zakwitły. Niestety do tych kwiatów trzeba dużo cierpliwości...

Reklama

Napisał(a): ~synta -

Po przekwitnięciu starą łodygę trzeba odciąć, żeby kwiatek jej nie odżywiał. Podlewamy rzadko, za to sporo. U mnie od 8 lat storczyk stoi na południowym parapecie w ceramicznej doniczce i kwitnie aż szalony. Przez pół roku ma kwiaty, pół roku odpoczywa. Na etapie kiełkowania nowych łodyg z kwiatami podlewam go nawozem do storczyków i tyle!
« Wróć do tematów
Do góry strony: pielęgnacja storczyków - pomocy