345
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń30 tys.
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +-13
345 ppt ?

Pieniądze w kopercie jako prezent ślubny - ile dać? (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Pieniądze w kopercie jako prezent ślubny - ile dać?

Napisał(a): gość -

To może ja napiszę ile dostałem, wesele było w 2013r.
Ogólnie to wychodzi że ludzie dają różnie w zależności od stopnia pokrewieństwa i od zasobności portfela.
-Dziadków nie mamy więc tutaj się nie wypowiem ale pewnie okolo 2000zł
-Rodzice robili wesele więc pieniędzy nie dostaliśmy
- Chrzestni (2500,2000,2000,Złoty sygnet po dziadku dla przyszłego syna)
- Rodzeństwo (1000,1000,500 to co pięćset to 19-latka niepracująca)
- Świadkowie (1000,600)
- reszta gości ciotki, wujkowie znajomi bliżsi i dalsi od 300 do 1000zł z czego 300 było dwa razy a 1000zł jeden raz większość dawała 500zł lub 600zł jak ktoś dawał 300 lub 400 to oczywiście koperta była niepodpisana jak ktoś dawał więcej to podpisana.
ogólnie to ciężko żeby się wesele zwróciło, chyba że jest jakaś super bogata rodzina i każdy daje po 2000zł, nas wesele na 140 osób wyniosło 73000zł w tej kwocie jest wszystko wliczone ubrania Pary młodej, przyjęcie, dekoracje, zespół, zdjęcia i film ogólnie wszystko co było wydawane to zapisywaliśmy. Po weselu sprzedaliśmy ubranie pary młodej i kilka innych niepotrzebnych rzeczy które były kupione na przyjęcie i odzyskaliśmy 3500zł więc całkowity koszt to 69500zł. Jako Para młoda dołożyliśmy rodzicom 6000zł z własnej kieszeni, było to na nasze udziwnienia, typu barman, dodatkowe przystrojenie sali, okrągłe stoły itp. Jako prezenty zebraliśmy UWAGA 35000zł (średnio niecałe 600zł na parę) przy koszcie wesela myślę że to raczej mało, ale tak jak pisałem wcześniej jak nie jest bogata rodzina to nie ma co na więcej liczyć u nas dodatkowo nie ma dziadków więc też sporo odeszło.
Według mnie nie powinno się dać mniej niż 500-600zł bo tyle kosztuje samo przyjęcie dla 2 osób.
Jeśli chodzi o mnie to byłem na kilku weselach i dawałem też w zależności od stopnia pokrewieństwa:
Siostra 1000zł, kuzynka,kuzyn 800-700, znajomi 700-600.
INTERIA.PL

My z przyszłym mężem średnio dajemy 500zł w kopercie, bliższym 700. Natomiast jeżeli chodzi o chrzestnych moja mama w tamtym roku dała 3000zł. Jakbym miala isc i dac 200 zł to bym w ogóle nie szła.

Reklama

CZYTAM KOMENTARZE I JESTEM W SZOKU.OD ZAWSZE RODZICE PARY MŁODEJ
FINANSOWALI WESELE.JAK NIE MOGLI TO SAMI MŁODZI PONOSILI KOSZTY. BRALI POD UWAGĘ
ŻE MOŻE CZĘŚĆ KOSZTÓW ZWRÓCI SIĘ MŁODEJ PARZE. ALE ŻEBY WYMAGAĆ OD
GOŚCI PRZELICZEŃ I ZWROTU KOSZTÓW WESELA, TO JUŻ GRUBA PRZESADA.
W TEJ SYTUACJI NAJLEPIEJ ZAPROSIĆ TYLKO ZAMOŻNYCH KREWNYCH I PRZYJACIÓŁ,
POWIEDZIEĆ IM ILE KOSZTUJE BILET NA IMPREZĘ I CZEKAĆ CZY PRZYJDĄ.
W/G TYCH PRZELICZEŃ JEŚLI IDĘ NA SKROMNE PRZYJĘCIE WESELNE /OBIAD
TORT, KAWA, DRINKI/ TO POWINNAM DAĆ ZALEDWIE 100ZŁ ??? JAK KSIĘGOWOŚĆ
TO KSIĘGOWOŚĆ....JAK BILET WSTĘPU TO BILET WSTĘPU....CHYBA LEPIEJ
I TANIEJ UDAĆ SIĘ NA DOBRY KONCERT..................

Skoro Państwo młodzi zapraszają tzn.że chcą abyśmy byli z nimi w ten dzień i jeśli znają sytuację materialną gości to wiedzą na co mogą liczyć, na dobrą zabawę bo o to chodzi;) nie mogę czytać jeśli ktoś pisze, że jakby miał dać 200 zł to by nie poszedł, ludzie coś z wam nie tak! bo trzeba się ubrać i pokazać?żałosne i materialistyczne podejście. Nie zaprasza się obcych na ślub i wesele, więc powinno się wiedzieć co kto może i na co kogo stać. Nawet jeśli bym nic nie dostała to chciałabym żeby najbliżsi byli ze mną w tym dniu.

Reklama

jak ostatnio byłam na weselu to kupiłam razem ze swoim chłopakiem zestaw obiadowy, taki mniejszy w sklepie Dajar trafiliśmy promocję, nie jest on bardzo duży,a le zawsze wolę dać prezent niż pieniądze,a to i tak im się zawsze przyda, poza tym zestaw jest klasyczny więc będzie pasować do wszystkiego

Reklama

Napisał(a): Gość -

Powinno się dać przynajmniej tyle, żeby zwrócił się koszt wesela na osobę. To będzie różnie w zależności od miejsca/miasta. Górnej granicy nie ma ;) Słyszałam też o wręczaniu pustych kopert, nie jestem w stanie zrozumieć jak można coś takiego zrobić.

gość To może ja napiszę ile dostałem, wesele było w 2013r.
Ogólnie to wychodzi że ludzie dają różnie w zależności od stopnia pokrewieństwa i od zasobności portfela.
-Dziadków nie mamy więc tutaj się nie wypowiem ale pewnie okolo 2000zł
-Rodzice robili wesele więc pieniędzy nie dostaliśmy
- Chrzestni (2500,2000,2000,Złoty sygnet po dziadku dla przyszłego syna)
- Rodzeństwo (1000,1000,500 to co pięćset to 19-latka niepracująca)
- Świadkowie (1000,600)
- reszta gości ciotki, wujkowie znajomi bliżsi i dalsi od 300 do 1000zł z czego 300 było dwa razy a 1000zł jeden raz większość dawała 500zł lub 600zł jak ktoś dawał 300 lub 400 to oczywiście koperta była niepodpisana jak ktoś dawał więcej to podpisana.
ogólnie to ciężko żeby się wesele zwróciło, chyba że jest jakaś super bogata rodzina i każdy daje po 2000zł, nas wesele na 140 osób wyniosło 73000zł w tej kwocie jest wszystko wliczone ubrania Pary młodej, przyjęcie, dekoracje, zespół, zdjęcia i film ogólnie wszystko co było wydawane to zapisywaliśmy. Po weselu sprzedaliśmy ubranie pary młodej i kilka innych niepotrzebnych rzeczy które były kupione na przyjęcie i odzyskaliśmy 3500zł więc całkowity koszt to 69500zł. Jako Para młoda dołożyliśmy rodzicom 6000zł z własnej kieszeni, było to na nasze udziwnienia, typu barman, dodatkowe przystrojenie sali, okrągłe stoły itp. Jako prezenty zebraliśmy UWAGA 35000zł (średnio niecałe 600zł na parę) przy koszcie wesela myślę że to raczej mało, ale tak jak pisałem wcześniej jak nie jest bogata rodzina to nie ma co na więcej liczyć u nas dodatkowo nie ma dziadków więc też sporo odeszło.
Według mnie nie powinno się dać mniej niż 500-600zł bo tyle kosztuje samo przyjęcie dla 2 osób.
Jeśli chodzi o mnie to byłem na kilku weselach i dawałem też w zależności od stopnia pokrewieństwa:
Siostra 1000zł, kuzynka,kuzyn 800-700, znajomi 700-600.
Odlot, brzmi jak rozeznanie podatkowe.

Jesli ktos sie decyduje, robic wesele, to powinien wiedziec na co go stac. Bez liczenia czy sie zwroci, czy nie. Planujesz impreze za 10 Tys. czy za 80. Tys... obojetne...Rob na co Cie stac, a nie na kredyt i oczekiwaniach zwrotu kosztow.

Chce sie swietowac z goscmi, czy chce sie wlasna impreze przez gosci sfinansowac?

Mysle ze kazdy daje tyle, na ile go stac i ile chce/moze dac. Jak kogos nie stac, kupuje kwiatka lub maly prezent. Wazna jest obecnosc zaproszonych gosci,ktorzy sie ciesza, ze dwoje sie kocha i zawiera zwiazek malzenski.

Prosze nie dawac pustych kopert, to bardzo obrazliwe dla mlodej pary,nie stac kogos, atarcza mily gest.

Jesli zarabia sie 2000 zl to jakim cudem mozna dac, 600-1000 zl? Mysle ze w takim przypadku juz 400 zl to duzo. A co sie dzieje, jak w ciagu roku jest piec Wesel, dwie komunie i jeden chrzest? bierze sie kredyt?

Mieszkam poza granicami Polski. Jako studentka dawalam 50€,bo mnie nie bylo na wiecej stac, jako osoba pracujaca 100€ z kartka w kopercie jak nie jechalkam na slub.

Jak bym przyjechala, max. 200€ za dwie osoby, ale raczej 150€ + maly upominek..tak, ale tylko dlatego, ze w Euro zarabiam. Przy 2000 zl na takie sumy bym nigdy nie wpadla. Nie, nie jestem skapa, uwazam ze nie powinno sie robic wyceny.

Spalila bym sie, jesli ktos musial by o chlebie i wodzie zyc, tylko po to zeby mi dal na wesele, bo WYPADA, a tak na prawde go nie stac.

Jak slysze ze dzieci dostala laptopy na komunie, wlosy mi sie jeza!!!
Kiedys dostawalo sie lancuszek z krzyzykiem, ksiazke, troche kasy,moze rower od rodzicow. Jak sama mialam komunie, zastanawiala sie..dlaczego? Koledzy pokazywali sobie potem zegarki... A ksiadz sie wkurzaja..i co - moim zadaniem mial racje.

Strasznie materialistyczny ten swiat. Przykro ale prawdziwe.

Napisał(a): byledalej -

Nie ma przecież jakiegoś ustalonego cennika :). Wszystko zależy od okoliczności i konkretnego przypadku. Ja jak daję gotówkę na prezent ślubny to zawsze staram się, żeby co najmniej pokrywało koszty, jakie ponoszą Państwo Młodzi przy organizacji. Średnio można liczyć, że standardowo to jakieś 150 zł od os. czyli idąc na takie wesele wypada dać z 300 zł od pary. Jak chcesz kupić prezent ślubny zamiast gotówki to http://slubne(...)nty.pl/ masz kilka na taką okazję w przedziale ok. 200 zł.

Oczywiście ten koszt od osoby jest taki orientacyjnych i uśredniony i może być dużo większy lub mniejszy.

Napisał(a): Gość -

Z tymi kwotami to różnie bywa- na dobra sprawę zależy też do kogo idziemy i czy idziemy sami czy z kimś. pieniądze to nie zawsze dobry pomysł- niektórzy wolą prezenty. np. moja kuzynka z mężem byli przed urządzaniem mieszkania i dostali dużo rzeczy na wyposażenie i bardzo się cieszyli. my np. daliśmy im serwis obiadowy z polskiej porcelany (coś takiego: http://alekxs(...)8p.html ) i byli zachwyceni.

Napisał(a): ~gosc -

gość My z przyszłym mężem średnio dajemy 500zł w kopercie, bliższym 700. Natomiast jeżeli chodzi o chrzestnych moja mama w tamtym roku dała 3000zł. Jakbym miala isc i ac 200 zł to bym w ogóle nie szła.
nie każdego stać na prezenty na ile kogo stać niech da bez szaleństw .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile na prezent lubny
  • ile pieniedzy w prezencie slubnym forum
  • lub ile pienidzy na prezent
  • prezent na lub od chrzestnej
  • ile na prezent weselny
  • ile daje sie na prezent slubny
  • prezent lubny ile pienidzy
  • co dac przedszkolance na slub
  • prezent na wesele od chrzestnej
  • ile na prezent slubny
  • ile dac wnukowi na wesele
  • wesele prezenty pienidze
  • ile pienidzy da parze modej w krakowie w krakowie
  • ile da na wesele chrzenicy 2016
  • prezenty lubne pienidze ile
Do góry strony: Pieniądze w kopercie jako prezent ślubny - ile dać?