17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń61
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +40
17 ppt ?

Pierwsza Komunia Święta (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pierwsza Komunia Święta

Napisał(a): rafal333 -

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziny. Przede wszystkim, stanowi głębokie przeżycie duchowe - młodzi katolicy po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we mszy świętej. Podniosła ceremonia w pięknej oprawie to też okazja do wielu wzruszeń i rodzinnego spotkania. Sam sakrament jest oczywiście darmowy, ale całe przedsięwzięcie związane z organizacją przyjęcia komunijnego wiąże się z wydatkami, które mogą przyprawić o zawrót głowy.
[url=https://mamdziecko.interia.pl/wychowanie/news-ile-kosztuje-organizacja-pierwszej-komunii-........Rodzice szaleją zapożyczają się aby komunia wyglądała tak jak huczne wesele, dzieciom kupują bardzo drogie prezentu komputery, laptopy, motorynki i inny bardzo drogi sprzęt .Dziecko wówczas nie cieszy się z przeżycia tej duchowej pierwszej komunii ale z otrzymanych licznych prezentów. Czy tak powinno być? Widać,że sami rodzice i rodzina demoralizują dzieci, które to już od najmłodszych lat kierowana jest na łatwizne i przyzwyczajana do dóbr materialnych.Do braku poszanowania dla pieniądza, pracy itp.
INTERIA.PL

Re: Pierwsza Komunia Święta

Napisał(a): Blandare51 -

Nie wiem o jakim przeżyciu duchowym piszesz. Nic takiego nie doznawałem, gdy rodzice wysyłali mnie do pierwszej komunii.... Gdy dorosłem i dzieci miałem, oszczędziłem im tej szopki, a oni oszczędzili wnukom i wnuczkom oszczędzą......

Reklama

Re: Pierwsza Komunia Święta

Napisał(a): ellena -

A jak tam zaproszenia na komunię wybrane? Ja w właśnie trafiłam na firmęhttps://farro(...)sign.pl która oferuje urocze zaproszenia okolicznościowe. Planuje tam zamówić dokładnie pisząc zaproszenia na chrzest, które mnie naprawdę zachwyciły walorami estetycznymi. Natomiast moja przyjaciółka właśnie będzie tam zamawiać zaproszenia na komunię.

Re: Pierwsza Komunia Święta

Napisał(a): rafal333 -

ellena A jak tam zaproszenia na komunię wybrane? Ja w właśnie trafiłam na firmęhttps://farro(...)sign.pl która oferuje urocze zaproszenia okolicznościowe. Planuje tam zamówić dokładnie pisząc zaproszenia na chrzest, które mnie naprawdę zachwyciły walorami estetycznymi. Natomiast moja przyjaciółka właśnie będzie tam zamawiać zaproszenia na komunię.
A dziecku kup jeszcze samochód aby cieszyło się.

Reklama

Re: Pierwsza Komunia Święta

Napisał(a): rafal333 -

Blandare51 Nie wiem o jakim przeżyciu duchowym piszesz. Nic takiego nie doznawałem, gdy rodzice wysyłali mnie do pierwszej komunii.... Gdy dorosłem i dzieci miałem, oszczędziłem im tej szopki, a oni oszczędzili wnukom i wnuczkom oszczędzą......
Jeżeli są tak mocno wierzący to tak powinno być.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Pierwsza Komunia Święta