118
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +21
118 ppt ?

Pierwsze objawy raka na rękach?? (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pierwsze objawy raka na rękach??

Napisał(a): abcd -

Najczęściej rozpoznawanym u kobiet nowotworem złośliwym jest rak piersi. Dowiadujemy się o nim zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zauważymy zmiany na brodawce albo wyczujemy guz. Rak piersi najczęściej objawia się poprzez zmianę kształtu i wielkości piersi, bóle w klatce piersiowej, wysięki z sutka, czy obecność guzka, zarówno w piersi, jak i pod pachami czy w okolicy obojczyków. Jest jednak objaw, o którym wie niewiele osób i niewiele osób mówi. Tym objawem jest obrzęk limfatyczny jednej albo obu rąk. Zazwyczaj pojawia się jeszcze zanim zdążą pojawić się inne symptomy. Występuje dlatego, że komórki nowotworowe blokują przepływ limfy. Jeśli zauważymy takie symptomy u siebie, jak najszybciej udajmy się do lekarza, ponieważ rak piersi jest nadal najczęstszą przyczyną śmierci kobiet.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Pierwsze objawy raka na rękach??

Napisał(a): ~gość -

~gość Pamiętajcie, że sposoby na zapobiegnięcie raka piersi to ruch fizyczny, zdrowa dieta i rezygnacja z alkoholu!!!! Dodatkowo mammografia co jakiś czas, koniecznie! Badanie piersi jest mega ważne
no takich bzdur to internet dawno nie widział!
"zapobiegnięcie" to jakiś nowotwór w jęz. polskim

od kiedy mammografia zapobiega nowotworowi?? - to badanie, które wykrywa chorobę

Re: Pierwsze objawy raka na rękach??

Napisał(a): Malwa321 -

Musimy wyrobić u siebie nawyk comiesięcznego samobadania piersi. Badanie takie najlepiej wykonywać raz w miesiącu, między 6 a 9 dniem cyklu. Wizualną instrukcję możliwych nieprawidłowości w wyglądzie piersi znalazłam na stronie szkoły rodzenia prenalen. Tam cytryny robią za modelki ;) .
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pierwsze objawy raka na rękach??