516
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń20 tys.
  • Odpowiedzi259
  • Ocen na +209
516 ppt ?

Piesi na pasach jak "Święte krowy"? (260)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Piesi na pasach jak "Święte krowy"?

Napisał(a): Gość -

... czyli czy na pasach rządzi pieszy czy kierowca?
Zazwyczaj winę za wypadki "na pasach" ponosi kierowca - DLACZEGO?

Zaobserwowałem, że w zdecydowanej większości winę w przypadku wypadków z udziałem pieszymi ponoszą Ci drudzy .. i to przez własną głupotę! Zachowanie części przechodniów jest nie do przyjęcia - wchodzą na drogę z telefonem przy uchu nie patrząc ani w jedną ani w drugą stronę - zachowują się jakby byli najważniejszymi, nietykalnymi uczestnikami ruchu drogowego nie bacząc w ogóle na konsekwencje! Często też przebiegają do tramwaju na czerwonym świetle i mają pretensję gdy zwraca się im uwagę!

O idiotach specjalnie wchodzących pod koła już nie wspomnę!

Zapamiętajcie, kodeks drogowy dot. zarówno kierowców jak i pieszych! Myślenie RÓWNIEŻ!

Załączniki:
INTERIA.PL

Reklama

Re: Piesi na pasach jak "Święte krowy"?

Napisał(a): Makepeace13 -

To, ze pieszy idzie z telefonem przy uchu nie jest tak wkurzajace jak kierowca rozmawiajacy przez telefon. Zatrzymujac sie, badz zwalniajac na pasach korona z glowy ci nie spadnie. Znam takie miejsca, ze niekiedy trzeba stac kilka minut, lub przebiec przez pasy aby dostac sie na druga strone. Sama jestem zmotoryzowana i szlag mnie trafia jak ja przepuszczam pieszego, a z drugiego pasa kierowca pruje ile fabryka da. Zastanawiam sie kto dal takim orlom prawko? Potem wypadek i czyja wina? Owszem pieszy i kierowca musza przestrzegac kodeksu drogowego.

Napisał(a): ~kierowca-pieszy -

Pieszy idzie ulicą przed sobą wózek z małym dzieckiem obok chodnik z kostki brukowej. Samochody zwalniają jadąc ulicą bo idzie pieszy i nie mogą się wyminąć. Na uwagę- może chodnikiem?! Odpowiedź: chodnikiem, żeby moje dziecko dostało parkinsona!!!!!! Wniosek: jest możliwość, że dziecko nie dożyje wieku by zachorować na parkinsona bo ma głupią matkę.
Kobieta została potrącona po wtargnięciu na jezdnię na pasach. Pytanie policjanta: dlaczego Pani wtargnęła na jezdnię? Odpowiedź kobiety: Bo pieszy ma pierwszeństwo w telewizji tak mówili a kierowca ma hamulce i kierownicę i ma się zatrzymać! Bez komentarza.
Wysepka na przejściu dla pieszych stanowi azyl bezpieczeństwa dla przechodnia i też na niej pieszy nie ma pierwszeństwa, tylko czeka na wolną drogę.
Jako pieszy wolę mieć brudne buty idąc poboczem niż połamane nogi. Wolę poczekać na przejściu niż dokonać żywota pod jadącym autem.
Pamiętajmy! Pieszy jak znajduje się na oznaczonym przejściu staje się tylko w tym momencie Świętą Krową.

Reklama

Napisał(a): Mareva -

Jak ja bym chciała żeby w Polsce była taka kultura jak na Zachodzie. Tam jak niechcący zatrzymam się przy przejściu od razu przepuszczają pieszego.
Mało tego możesz przechodzić nawet w niedozwolonym miejscu i kierowca Cię nie przejedzie tylko ustąpi.
A u nas musisz mieć mocne nogi, niestety! Niedawno przechodziłam na zielonym i musiałam uciekać bo by mnie rozpędzony debil przejechał!

Reklama

Napisał(a): ~xxx -

Mareva Jak ja bym chciała żeby w Polsce była taka kultura jak na Zachodzie. Tam jak niechcący zatrzymam się przy przejściu od razu przepuszczają pieszego.
Mało tego możesz przechodzić nawet w niedozwolonym miejscu i kierowca Cię nie przejedzie tylko ustąpi.
A u nas musisz mieć mocne nogi, niestety! Niedawno przechodziłam na zielonym i musiałam uciekać bo by mnie rozpędzony debil przejechał!
przepraszam, musiałem do toalety

Napisał(a): ~gosc -

Czlowieku pieszy na pasach to swietosc. Tak powinno byc .Dotyczy to sie zwlaszcza dzieci . Nie po to zrobiles prawo jazdy ,zeby wrzeszczec patrzcie jaki jestem wazny , tylko po to zeby mowic patrzcie jaki jestem inteligentny. Jezdze odpowiedzialnie i z rozsadkiem

Napisał(a): Tomsky -

pol1948
~xxx pieszy ma pierwszeństwo nawet jeżeli jeszcze nie wyszedł z domu, tak mnie uczył egzaminator
TAK MASZ RACJE PIESZY MA ZAWSZE RACJE I PIERWSZENSTWO NA PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ten film mówi sam za siebie, kompletnych kretynów w tym kraju nie brak, pieszy to jest ŚWIĘTA KROWA i koniec.

Napisał(a): babka -

Kiedy dojeżdżam do pasów ZAWSZE BEZWZGLĘDNIE ZWALNIAM!!!! Ale niestety często jest tak,że ja się zatrzymam przed pieszym ale paniska zasrane z naprzeciwka jadą dalej!!! A ci z tyłu jeszcze na mnie trąbią bo śmiałam p[rzepuścić jakąś babcię na pasach! Wtedy mam ochotę wyjść i potłuc takiemu lampy... za brak mózgu i kultury. Ale za to jak widze jak jakiś pieszy dureń próbuje przebiec w niedozwolonym i niebezpiecznym miejscu to zwalniam ale dziada tak obtrąbię żeby mu w pięty poszło.

Napisał(a): Mareva -

babka Kiedy dojeżdżam do pasów ZAWSZE BEZWZGLĘDNIE ZWALNIAM!!!! Ale niestety często jest tak,że ja się zatrzymam przed pieszym ale paniska zasrane z naprzeciwka jadą dalej!!! A ci z tyłu jeszcze na mnie trąbią bo śmiałam p[rzepuścić jakąś babcię na pasach! Wtedy mam ochotę wyjść i potłuc takiemu lampy... za brak mózgu i kultury. Ale za to jak widze jak jakiś pieszy dureń próbuje przebiec w niedozwolonym i niebezpiecznym miejscu to zwalniam ale dziada tak obtrąbię żeby mu w pięty poszło.
Mam takie niebezpieczne przejście na zakręcie obok domu. Najczęściej trzeba uciekać! Kiedyś w ostatniej chwili pociągnęłam ojca bo jeden samochód się zatrzymał a drugi zaczął wyprzedzać i o mały włos doszłoby do nieszczęścia!
Do czego zmierzam mam czasem ochotę wsiąść kamienia do ręki oooo

I żeby nie było ja też prowadzę samochód, ale nawet jak w niedozwolonym miejscu człowiek przechodzi to po nim nie jadę.....
I sądzę że każdy kierowca powinien wiedzieć co to jest zasada ograniczonego zaufania a nie trąbienia!

Napisał(a): ~Faza -

~gosc Czlowieku pieszy na pasach to swietosc. Tak powinno byc .Dotyczy to sie zwlaszcza dzieci . Nie po to zrobiles prawo jazdy ,zeby wrzeszczec patrzcie jaki jestem wazny , tylko po to zeby mowic patrzcie jaki jestem inteligentny. Jezdze odpowiedzialnie i z rozsadkiem
Wmawiajcie swoim dzieciom, ze maja pierwszeństwo na pasach. Długo Wasze rodzicielstwo nie potrwa.
Podobnie będzie skutkowało wyjście na ulice ze sluchawkami na uszach - kto inteligentny pozbawia sie świadomie zmyslu słuchu na obcym terytorium ?

Tak, Tak, biorąc przykład ze Swiata zwierząt , ulica dla pieszego jest terytorium obcym.
Tak, jak pieszy na chodniku jest na swoim terytorium i tam jest bezpieczny, to kierowca będąc na ulicy jest na jego własnym terytorium !

Kierowca, jak wjeżdża na chodnik, to zachowuje nadzwyczajną ostrożność. Z pieszymi, wchodzacymi na ulicę tak rownież powinno być.

Ludzie są ssakami, takimi jak zwierzęta. Przepisy próbujące ten stan rzeczy zmienić działają wbrew naturze i dlatego są bezskuteczne.
Ssaki na obcym terytorium nigdy nie czuja się pewnie, ale tam nie ma idiotów, którzy wchodzą na obce terytorium ze sluchawkami na uszach, rozmawiając przez telefon (i zapominając o otoczeniu ) , pchając do tego przed sobą wózek z dzieckiem.

Życzę wszystkim wierzącym ślepo w to, że przepisy zapewnią wam bezwypadkowość długich lat życia. Nie wmawiacie tylko swoim dzieciom, ze na pasach maja pierwszeństwo.

Napisał(a): ~jap -

pol1948
~xxx pieszy ma pierwszeństwo nawet jeżeli jeszcze nie wyszedł z domu, tak mnie uczył egzaminator
TAK MASZ RACJE PIESZY MA ZAWSZE RACJE I PIERWSZENSTWO NA PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To nie znaczy, że nie ma patrzeć czy coś nie jedzie!!! Mamusia, nie nauczyła, że ZAWSZE się patrzy czy coś jedzie czy nie???
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • piesi na pasach wiete krowy
  • kobieta z dzieckoem wtargnela na pasy konsekwencje
  • piesi na pasach zachowuja forum interia
  • wita krowa na pasach
  • przechodnie swiete krowy
  • trzy korony galeria swiete krowy
  • czy mozna przebiec przez pasy
Do góry strony: Piesi na pasach jak "Święte krowy"?