24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +0
24 ppt ?

pizza (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: pizza

Napisał(a): Gość -

Kiedyś najbardziej lubiłam hawajską, ale mi się już znudziła ;) w ogóle to przestały mi smakować te wyrośnięte drożdżaki sprzedawane masowo w pizzeriach-sieciówkach. Gdy idę na pizzę, to do porządnej włoskiej restaracji i zazwyczaj wybieram z szynką parmeńską, parmezanem, ewentualnie z rukolą do tego :)

Reklama

tez wolę pizze z dobrej wloskiej restauracji:) Ale czasem sama taką zrobię i wtedy dodaje mnóstwo sera,kukurydza, tuńczyk w oleju z neptuna, bo mi najbardziej smakuje ze wszystkich jakie próbowałam+ sosik czosnkowy... Mmmm ale duzo pracy z robieniem samemu. Robiliście sami kiedyś?

Reklama

Ja zazwyczaj robię sama(mąż twierdzi,że lepsza niż w pizzerii).Sekret dobrej domowej pizzy tkwi w dobrej jakości składnikach.Ja na pizzy lubię dużo dodatków,natomiast mąż i córcia preferują klasyczny minimalizm.Jeżeli jesteście zwolennikami "restauracyjnej" pizzy,to powiem wam,że w warunkach domowych takiej nie zrobicie,chyba,że dysponujecie piecem do pizzy.A na jakim spodzie wolicie- cienkim czy grubym?

Sama nie robiłam nigdy pizzy, kilka razy tworzyła ją moja mama z niezłym efektem, ale główną jej zaletą była ogromna ilość sera, którego nikt nie skąpił (w przeciwieństwie do wspomnianych już sieciówek). Mimo to zdecydowanie wolę cieniutkie ciasto i niezbyt dużą ilość intensywnie smakujących składników, skropionych oliwą :) i takie coś można zjeść tylko w dobrej włoskiej knajpie, na szczęście w moim mieście jest ich kilka ;)

Reklama

a powiem, ze polecam niektore w moim miescie.A we wloszech takze jadlam i dobra dobra :). Oczywscie domowa pizza smakuje w kazdym domu inaczej to jest jej zaleta, jest unikatowa:).
A jakie te skladniki, bo piszecie tylko ciescie(najbardziej lubię na cienkim):D

Wyobraź sobie, że są w Polsce dobre knajpy z włoską kuchnią i niekoniecznie jest to telepizza czy Banolli :P Jeśli koniecznie chcesz mieć nazwy - Corleone, Trattoria La Famiglia, Trattoria Soprano Il Calzone, Trzy papryczki. Wszystkie w Krk, nie w Palermo :)
« Wróć do tematów