70
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń339
  • Odpowiedzi52
  • Ocen na +58
70 ppt ?

Platforma zmieniła kandydata ale to cały czas ta sama partia, która nie ma NIC do zaoferowania Polakom poza obłudą (53)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Platforma zmieniła kandydata ale to cały czas ta sama partia, która nie ma NIC do zaoferowania Polakom poza obłudą

Napisał(a): Grzeszko -

Chcąc być uczciwym muszę napisać, ze nie jestem zdziwiony poczynaniami PO. To jest przeciez, tak naprawde, partia tożsama z PS-em. Jedni i drudzy, to nieudacznicy i hochsztaplerzy rozkradajacy majatek narodowy na własne potrzeby.

Teraz nagle wyrósł im z boku Hołownia, któremu sondaże dawały coraz większe szanse na zdetronizowanie Dudy, a tym samym rozbicie układu AWS-owskiego, bo najpewniej odebrałby on elektorat Platformie, która by upadła i PiS zostało by bez swojego przeciwstawnego, równoważącego ich przekręty skrzydła. Wymyślono zatem start Trzaskowskiego, którego zadaniem nie jest odebranie prezydentury Dudzie, lecz zmarginalizowanie Hołowni, a tym samym pozwolenie układowi PO - PiS by trwał dalej i zamienni rozwalał Polskę.

Nie oszukujmy się - Trzaskowski został wystawiony przez PO po to, aby wybory wygrał Duda!
Innymi słowy Platforma zdradziła te częśc polskiego narodu, który uwierzył, ze Polske można jeszcze uratować przed kaczystowskim gangiem.

Reklama

Re: Platforma zmieniła kandydata ale to cały czas ta sama partia, która nie ma NIC do zaoferowania Polakom poza obłudą

Napisał(a): ~gość -

Grzeszko Chcąc być uczciwym muszę napisać, ze nie jestem zdziwiony poczynaniami PO. To jest przeciez, tak naprawde, partia tożsama z PS-em. Jedni i drudzy, to nieudacznicy i hochsztaplerzy rozkradajacy majatek narodowy na własne potrzeby.

Teraz nagle wyrósł im z boku Hołownia, któremu sondaże dawały coraz większe szanse na zdetronizowanie Dudy, a tym samym rozbicie układu AWS-owskiego, bo najpewniej odebrałby on elektorat Platformie, która by upadła i PiS zostało by bez swojego przeciwstawnego, równoważącego ich przekręty skrzydła. Wymyślono zatem start Trzaskowskiego, którego zadaniem nie jest odebranie prezydentury Dudzie, lecz zmarginalizowanie Hołowni, a tym samym pozwolenie układowi PO - PiS by trwał dalej i zamienni rozwalał Polskę.

Nie oszukujmy się - Trzaskowski został wystawiony przez PO po to, aby wybory wygrał Duda!
Innymi słowy Platforma zdradziła te częśc polskiego narodu, który uwierzył, ze Polske można jeszcze uratować przed kaczystowskim gangiem.
Na podstawie czego powstała taka teza? Tezy trzeba udowodnić?

~gość
Grzeszko Chcąc być uczciwym muszę napisać, ze nie jestem zdziwiony poczynaniami PO. To jest przeciez, tak naprawde, partia tożsama z PS-em. Jedni i drudzy, to nieudacznicy i hochsztaplerzy rozkradajacy majatek narodowy na własne potrzeby.

Na podstawie czego powstała taka teza? Tezy trzeba udowodnić?
On nie jest w stanie niczego udowodnić, jest zwykłą chorągiewką która od czasu do czasu zmienia poglądy. Poczekajmy jeszcze trochę a znowu całkowicie zmieni front swoich negacji. Przyroda zna takie zjawiska ludzi bez kręgosłupa, którzy na złość mamie odmrażają sobie uszy...

Reklama

Napisał(a): Dobrawa1 -

Platforma walczy o przetrwanie, być, albo już w ogóle nie być. Druga kwestia to finansowanie partii politycznych. Powinni z tym skończyć. Nie chcę, by moje podatki, potem kolosalne jakies nagrody szły na partie.
"Wybory parlamentarne 2019. Partie dostaną ponad 280 mln zł z subwencji"
Nie wiem, jak teraz z finansowaniem wyborów prezydenckich, ale pewnie też budźetu państwa, czyli z naszych podatków. Tylko Kukiz 15 jest za zniesieniem subwencji, innym w to graj.
Tu jest przewidywana wysokośc subwencji na partie do 2023 r. Te pieniądze można w inny sposób spożytkować.

i drugi, co można za te pieniądze zrobić.https://i.wpi(...)cje.png

Dobrawa1 Platforma walczy o przetrwanie, być, albo już w ogóle nie być. Druga kwestia to finansowanie partii politycznych. Powinni z tym skończyć. Nie chcę, by moje podatki, potem kolosalne jakies nagrody szły na partie.
Nie wiem, jak teraz z finansowaniem wyborów prezydenckich, ale pewnie też budźetu państwa, czyli z naszych podatków. Tylko Kukiz 15 jest za zniesieniem subwencji, innym w to graj.
Tu jest przewidywana wysokośc subwencji na partie do 2023 r. Te pieniądze można w inny sposób spożytkować.
Zdjęcie

Nie podoba mi się "sponsoring" partii politycznych przez podatników . Niech się utrzymują z datków. Nie ma instytucji odwołania posła i senatora ,nie ma referendum .Gdzie ta demokracja. A jeszcze przywileje ,wszystko mają za darmo . Z czyjego to pozwolenie? Kto im na to pozwolił? Zlikwidować przywileje ,immunitet, subwencje partyjne . Dość żerowania na podatnikach. Wiecie jakie pieniądze by zostały w budżecie ? Ogromne!

Napisał(a): jax55 -

~gość
Dobrawa1 Platforma walczy o przetrwanie, być, albo już w ogóle nie być. Druga kwestia to finansowanie partii politycznych. Powinni z tym skończyć. Nie chcę, by moje podatki, potem kolosalne jakies nagrody szły na partie.
Zdjęcie

Nie podoba mi się "sponsoring" partii politycznych przez podatników . Niech się utrzymują z datków. Nie ma instytucji odwołania posła i senatora ,nie ma referendum .Gdzie ta demokracja. A jeszcze przywileje ,wszystko mają za darmo . Z czyjego to pozwolenie? Kto im na to pozwolił? Zlikwidować przywileje ,immunitet, subwencje partyjne . Dość żerowania na podatnikach. Wiecie jakie pieniądze by zostały w budżecie ? Ogromne!
Grabie zawsze grabią do grabiącego nigdy od. Znając chciwość polityków nie zrezygnują z darmowych subwencji,

jax55
~gość
Zdjęcie

Grabie zawsze grabią do grabiącego nigdy od. Znając chciwość polityków nie zrezygnują z darmowych subwencji,
Racja! Może któraś partia pójdzie po rozum i zlikwiduje subwencje o połowę. Zlikwiduje przywileje o połowę, oraz wprowadzi referendum z 10 % progiem wiążącym.

Wodnick7

Podoba mi się ta teza, coś w tym może być.
Zupełnie zapomniałem o Hołowni, ja miałem zagłosować na Kosiniaka Kamysza żeby tylko Duda nie został prezydentem na drugą kadencję, a jeszcze zanim pandemia w Polsce się zaczęła to właśnie szef ludowców miał największe szanse na pokonanie Dudy, no przynajmniej tak sondaże twierdziły na początku marca. Ja też od wielu lat jestem przeciwny układowi POPiS, ale czy PSL też należy do tego układu, pamiętam że Janusz Korwin Mikke do bandy czworga (którą przeniósł z chińskiego gruntu na polski) zaliczył też PSL, ale teraz wydawali mi się oni oddzielnym od PO bytem, nie weszli do koalicji, nie wystawili wspólnego kandydata, ich kandydat mógł podbierać wyborców kandydatce PO.
Mną nie kierowały żadne powody ideologiczne, tylko zwykła chęć zepchnięcia pana Dudy z fotela prezydenckiego, nie oszukujmy się, ani jeden kandydat na prezydenta nie należy do mojej bajki. Poprę każdego człowieka z poza POPiSu który ma szansę wygrać z Dudą.

Ta POPiSowa zabawa w dobrych i złych świetnie im wychodzi póki co, wielu ludzi się na to nabiera. Ciężko będzie wypchnąć układ POPiS z życia politycznego, ten układ trwa już od 2005 roku, utrwalił się w świadomości wielu ludzi, udało im się podzielić wielu Polaków. Teraz jak się rozmawia z jakimś fanatycznym PiSowcem (nie mam na myśli normalnych) to gdy taki usłyszy że się nie popiera PiSu to zaraz lecą wyzwiska "ty pełowski złodzieju", "ty komuchu" itd. Podobnie wygląda rozmowa z fanatycznym POwcem "ty pisiorze", "ty fanatyku", "ty zdrajco za pieniądze". Wielu tych ludzi w ogóle straciło jakikolwiek rozsądek, a ich postępowanie jest nielogiczne, tutaj też tacy bywają, nie wiem czy oni są płatni czy tak sami z siebie "fanatykują". Nie rozumieją że świat nie kręci się wokół POPiSu.

Taki film mi się przypomniał, jest on z 2007 roku, opublikowany 4 dni przed wyborami parlamentarnymi 2007, to były moje drugie wybory parlamentarne ale nie poszedłem na nie. Pamiętam jaka była radość 21 października 2007 r gdy się dowiedzieliśmy że PiS przegrał wybory, niestety jak się okazało ci którzy przyszli na ich miejsce nie byli wcale lepsi.

To chyba prorok, oby jednak ta końcówka filmu się nie sprawdziła. W końcówce na tej migawce Kaczyńskiego oprócz Jaruzelskiego pojawił się też Adolf Hitler...
Ha ha ,dobra manipulacja urywki rożnych filmów z You Tube ,które oglądałem sklejone jako całość w jakim tam filmiku który ma deprecjonować . Smiechu warta manipulacja . Cóż jak widać Trzaskowski dobrze powiedział ,że musi być inna TV dla nie myślących samodzielnie.

Napisał(a): Grzeszko -

Dobrawa1 Platforma walczy o przetrwanie, być, albo już w ogóle nie być. Druga kwestia to finansowanie partii politycznych. Powinni z tym skończyć. Nie chcę, by moje podatki, potem kolosalne jakies nagrody szły na partie....
---------------------------------

To jest bardzo słuszna uwaga napisana przez koleżankę Dobrawę!

Proszę zwrócić uwagę choćby na to, jak ogromne zaburzenie równowagi szans demokratycznych wprowadzają te subwencje.
Wszystkie kampanie wyborcze są finansowane przez partie polityczne właśnie z tych pieniędzy. To są pieniądze moje, Twoje i każdego innego obywatela. Ale gdyby ktokolwiek z nas próbował wystartować w jakichkolwiek wyborach, to już nie może sobie na to pozwolic, gdyz partie zjedzą go korzystając Z JEGO WŁASNYCH PIENIĘDZY, które pozyskują w formie subwencji.

Czy zastanawialiście sie kiedys nad tym, dlaczego w Sejmie, Senacie juz od kilkudziesieciu lat siedzą cały czas te same, stare twarze? Lub ludzie, których owe twarze tresują na własne potrzebny, a którzy potem jedynie naciskają guziki zgodnie z wola tych starych twarzy?
Dlatego, że korzystając z publicznych pieniedzy, czy mówiąc wprost ŻERUJĄC na pracy Polaków permanentnie te pijawki poszerzaja swoje imperium.
My, podczas wyborów, juz nie głosujemy na kogo my chcemy, tylko na tych, ktorzy na listy zostali wczesniej wstawieni przez swoich partyjnych szefów - właśnie przez te stare twarze.

To niczym nie różni się od modelu, który funkcjonował w PRL-u!

I powiedzmy sobie wprost: POLITYCY to jest jedyna NADZWYCZAJNA KASTA w Polsce. Nie sędziowie, nie księża, ani żadne inne grupy społeczne, czy zawodowe, lecz właśnie POLITYCY!

To ich trzeba pogonić na cztery wiatry i zbudować inną klasę polityczną na zupełnie innych warunkach finansowania!

Jakis ciołek, by nie rzec wprost osioł intelektualny, występujący z konta "gościa", napisał powyżej o mnie, że jestem niczym chorągiewka na wietrze i co chwilę zmieniam poglądy.
To prawda - w 2015 roku popierałem PiS, a dzisiaj już ich nie popieram.
Nie oznacza to jednak, ze moje poglądy się zmieniły. Wówczas popierałem te łachudry z partii kaczystowskiej, bo jak wielu innych ludzi, byłem już zmęczony draństwami platfusów i naiwnie uwierzyłem że PiS bedzie rządzić uczciwie.
Dziś juz wiem, ze nie ma to szans, bo oni sa tak samo podli i wyniszczający moją Ojczyznę, jak i ich poprzednicy. I patrząc na scenę polityczną nie widzę już perspektyw, by spośród tych którzy na niej są, z kogogolwiek wyłonić grupę, która zdołałaby wyciągnąć Polske z tego łajna, w które wepchnęli ją czy to postkomuniści z SLD, czy to niedorobione, post AWS-owskie tępactwo, i nieudacznictwo ze słomą w butach i szambem we łbach z partii PO i PiS!

Tutaj juz wszyscy rzadzili, więc trzeba zrobic GENERALNY REMONT, a nie znów tylko kosmetycznie łatać dziury w ścianach, wierząc, ze to w czymś pomoże!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Platforma zmieniła kandydata ale to cały czas ta sama partia, która nie ma NIC do zaoferowania Polakom poza obłudą