1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń91 tys.
  • Odpowiedzi177
  • Ocen na +55
1 tys. ppt ?

Płyta indukcyjna czy gazowa? Co jest bardziej opłacalne? (178)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Płyta indukcyjna czy gazowa? Co jest bardziej opłacalne?

Napisał(a): Gość -

Właśnie jestem na etapie urządzenia swojego pierwszego mieszkanka. Teraz zastanawiam się nad wyborem wyposażenia do kuchni. W związku z tym, że w mieszkaniu mam gaz to zastanawiam się, czy lepsza jest tradycyjna gazowa kuchenka/płyta czy płyta indukcyjna. Bardziej podoba mi się płyta indukcyjna, ale nie wiem jak jest z opłatami. Czy płyta indukcyjna wiąże się z dużymi rachunkami za prąd? Czy jednak bardziej opłacalna jest płyta gazowa? Co wybrać? Płyta indukcyjna, gazowa czy może ceramiczna? Proszę o wypowiedzi osoby, które korzystają z tych kuchenek. Doradźcie proszę, co mam wybrać?
INTERIA.PL

Re: Płyta indukcyjna czy gazowa? Co jest bardziej opłacalne?

Napisał(a): ~gość -

Tańsza w eksploatacji będzie gazowa. Ale gaz to też gazowy opar w kuchni. Indykcyjna jest estetyczniejsza. Ja mam indukcję i od kiedy ją mam, to faktycznie troszkę więcej płacę za prąd, ale to u mnie koszt rzędu 20 zł.

Napisał(a): ~gosc -

~gość Tańsza w eksploatacji będzie gazowa. Ale gaz to też gazowy opar w kuchni. Indykcyjna jest estetyczniejsza. Ja mam indukcję i od kiedy ją mam, to faktycznie troszkę więcej płacę za prąd, ale to u mnie koszt rzędu 20 zł.
200zl

Reklama

Napisał(a): ~Kukułka -

Nowoczesne indukcje nie zużywają już dużo więcej prądu. Są energooszczędne. Znalazłam takie wyleczenie kosztu zagotowania wody:

Płyta indukcyjna zużyła około 0,090 kWh prądu, co przekłada się na uszczuplenie mojego portfela o jakieś cztery grosze.
Płyta gazowa, na zagotowanie wody, zużyła śladową ilość gazu (licznik nawet tego nie zarejestrował), ale podpierając się danymi z instrukcji obsługi mogę założyć, że będzie to koło 0,03 m3. Czyli – w granicach pięciu groszy.

Nie są to moje wyliczenia, ale prawdopodobnie tak to właśnie się przekłada w kosztach. Zatem jeden czort, czy będziesz płacić za prąd czy za gaz :)

Reklama

Napisał(a): ~Anonimus -

Chyba solgaz czy jakoś podobnie płyta która spala gaz katalitycznie czyli takie combo
wygląda jak indukcja nie śmierdzi jak zwykła nie ma oparów itp. a jednak paliwem jest gaz bardzo ciekawa alternatywa trochę kosztują ale najlepiej przeliczyć samemu czy się opłaci.

Reklama

Napisał(a): ~pawel45 -

Mam 72 lata i miałem wszystkie chyba rodzaje kuchni, na wsi opalaną drewnem, potem węglową, gazową i teraz od 7 lat indukcyjną. Tej ostatniej nie zamienił bym na nic. Gaz, pomijając sprawy bezpieczeństwa (jednak istotne, bo to jak się czyta to tu pier..nie, tam pier..nie lecz ogólnie jest spokojnie, prawie jak na wojnie) daje niezły kopeć, który widzi się wyraźnie przy malowaniu mieszkania. Jeśli chodzi o koszty. Nie podejmuję się porównać. Powiadają, zdaje się, że gaz jest nieco tańszy. Ja mieszkam sam, gotuję, piekę chleb, na okrągło działa lodówka poza tym komputer, telewizor, pralka, oświetlenie akwarium. Płacę miesięcznie za prąd ok. 140 zł. Nie wiem ile bym zapłacił mając kuchnię gazową ale gazu też nie dają za darmo. Wyszłyby pewnie jakieś mikrooszczędności. Za to przy indukcji wygoda wydaje mi się nieporównywalna. Moim zdaniem tylko indukcja, chociaż wymaga odpowiednich garnków, ale to jednorazowy wydatek.

Napisał(a): ~maciek z klanu -

[b][/b]
~Anonimus Chyba solgaz czy jakoś podobnie płyta która spala gaz katalitycznie czyli takie combo
wygląda jak indukcja nie śmierdzi jak zwykła nie ma oparów itp. a jednak paliwem jest gaz bardzo ciekawa alternatywa trochę kosztują ale najlepiej przeliczyć samemu czy się opłaci.
Do płyt solgazu sprzedają skrobaczki do czyszczenia płyty, tak trudno usunąć coś co na niej się przypaliło.
Do mieszkań w blokach tylko i wyłącznie płyty indukcyjne z wtyczką 230 ( około 4000W), a nie przejście z siły na 230 (około 7000W), bo się elektryka w mieszkaniu spali.

Napisał(a): ~pawel45 -

~maciek z klanu [b][/b]
~Anonimus Chyba solgaz czy jakoś podobnie płyta która spala gaz katalitycznie czyli takie combo
Do płyt solgazu sprzedają skrobaczki do czyszczenia płyty, tak trudno usunąć coś co na niej się przypaliło.
Do mieszkań w blokach tylko i wyłącznie płyty indukcyjne z wtyczką 230 ( około 4000W), a nie przejście z siły na 230 (około 7000W), bo się elektryka w mieszkaniu spali.
No niekoniecznie z tymi blokami. Mieszkam właśnie w bloku i mam trzy fazy. Nowe mieszkanie w nowym bloku. Ma taką instalację "od urodzenia". Może nie takie najnowsze mieszkanie, mieszkam 7 lat jako pierwszy lokator. Do mojej płyty indukcyjnej wykorzystywane są dwie fazy i zero. Nawet pan elektryk podłączył moją płytę nie tak jak trzeba. Dopiero musiałem mu pokazać jak powinien to zrobić, bo nie działała. Cóż, ekspert czyli facet, który przestał myśleć. On wie!
A zapomniał o zasadzie Allena: "Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję" ;-).
A tak w ogóle to decydując się na indukcję, na pewno warto skonsultować sprawę z elektrykiem i być może z elektrownią. Może być konieczny dodatkowy przydział mocy. Tak było w przypadku mojego syna.

Napisał(a): ~Mariusz -

bzdury i bzdety na tym poście - jak we wszystkich w Interii. 1 kWh z gazu kosztuje ok. 26 gr a z prądu ok. 60 gr. To są stawki z energię - nie ma żadnych "cudownych" rozwiązań. To tylko reklama...

Napisał(a): ~olo -

esteve11 co to jest gazowy opar?
Mam płytę gazową i niestety zarówno wiszące szafki w pobliżu płyty jak i pochłaniacz ciągle są pokryte takim syfem, tłuszcz z brudem, trzeba z tym ciągle walczyć.

Napisał(a): ~nowy -

Zgadza się w zasadzie ... ale przy okazji używania gazu grzejesz garnek +powietrze+kuchenkę a przy indukcji tylko naczynie !!
~Mariusz bzdury i bzdety na tym poście - jak we wszystkich w Interii. 1 kWh z gazu kosztuje ok. 26 gr a z prądu ok. 60 gr. To są stawki z energię - nie ma żadnych "cudownych" rozwiązań. To tylko reklama...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • indukcja czy gaz
  • kuchenka indukcyjna opinie
  • kuchnia indukcyjna czy gazowa opinie
  • gaz czy indukcja
  • pyta indukcyjna interia.pl
  • pyta gazowa czy indukcja
  • https://forum.interia.pl/plyta-indukcyjna-czy-gazowa-co-jest-bardziej-oplacalne-tematy,dId,3044610,strona,10,ok,1#pst160121148
  • pyta indukcyjna czy gazowa forum
  • pyta indukcyjna czy gazowa
  • pyta gazowa czy indukcyjna opinie
  • kuchnia indukcyjna opinie
  • Pyta indukcyjna czy gazowa koszty
  • kuchnie gazowe czy indukcyjne opinie urzytkownikow
  • jaka kuhenke wybra gazowa czy indukcyjna
  • kuchenka gazowa czy indukcyjna do bloku
Do góry strony: Płyta indukcyjna czy gazowa? Co jest bardziej opłacalne?