47
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2
  • Odpowiedzi47
  • Ocen na +0
47 ppt ?

Po co ta żałoba? (48)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Po co ta żałoba?

Napisał(a): Gość -

w tym samym czasie na drogach zginęło 25 osób(tak podały media),to też jest tragedia,ale z tego powodu nie ogłasza się żałoby narodowej.
A czy ktoś wie jaka jest pomoc państwa dla rodzin ofiar zawalonej hali w czasie wystawy gołębi na Bytkowie,jaką pomoc dostali powodzianie.Wiem że pomoc uzyskali dzięki ludzią dobrej woli,a nie dzięki naszym władzą.Oglaszanie żałoby ma sens jak nasz rząd nie będzie tego robił na pokaz,a wpłaty na konto caritasu,też nie mają sensu,bo 75% uzyskanych datków idą na wewnętrze utrzymanie tej instytucji,ale każdy jest panem swojego portfela.
INTERIA.PL

Żałoba narodowa powinna być ogłaszana gdy odejdzie osoba bardzo ważna, istotna , która wiele zrobiła dla kraju.
Oczywiście była to ogromna tragedia - na skal lokalną.Współczuje ofiarą ale ogłaszanie żałoby narodowej w takiej chwili to przesada. Rozumie Profesor Religa , Papierz itp to byli ludzie zasłużeni dla kraju i ich brak to spora strata.
Myślę ,że większość zrozumiała co chciałem przekazać ,więcej nie pisze by nie odebrano komentarza jako brak szacunku z ofiarami.

Gość Dla mnie żałoba narodowa nie jest ogłaszana w Polsce zbyt często. Stała się przez to pustym gestem, a nie hołdem dla zabitych...Tani populizm
w świąteczny weekend na drogach zginęło 147 osób, też ogłosiłem żałobę narodową

Reklama

Gość Ku czci i pamięci tym którzy zginęli tragicznie w Kamieniu Pomorskim

****** ŚWIATEŁKO PAMIĘCI ******
OFIAROM TRAGEDII W POŻARZE!!!

________ ×§× ×§× ×§×
_____ ק×_____)_____ק×
___ק×_______((_______ק×
__ק×________(,)________ק×
_ק×________(,,,)________ק×
_ק×_______,/,|,\,_______ק×
__ק×_____[_____]______ק×
___ק×___[_______]___ק×
_____ק×_[_______]_ק×
a idź się je*ać z takimi znaczkami, znicza byś babce na grobie zapalił a nie się za0palasz w necie jakby to coś zmieniło, odejdź przedszkolaku od kompa, bo już nawet nie wiesz jak znicze wyglądają
___$$$$$$$$______$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
______$$$$$$$$$$$$$$$$$
________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$
_____________$$$
______________$
ZAPALMY*ŚWIATEŁKO*PAMIĘCI

ŁĄCZYMY SIĘ W ŻALU I BÓLU
Z OFIARAMI WIELKIEJ TRAGEDII

Gość Żałoba narodowa powinna być ogłaszana gdy odejdzie osoba bardzo ważna, istotna , która wiele zrobiła dla kraju.
Oczywiście była to ogromna tragedia - na skal lokalną.Współczuje ofiarą ale ogłaszanie żałoby narodowej w takiej chwili to przesada. Rozumie Profesor Religa , Papierz itp to byli ludzie zasłużeni dla kraju i ich brak to spora strata.
Myślę ,że większość zrozumiała co chciałem przekazać ,więcej nie pisze by nie odebrano komentarza jako brak szacunku z ofiarami.
PAPIEŻ PRZEZ Ż SIĘ PISZE, IDŹ DO NAUCZYCIELKI OD POLAKA I POWIEDZ ŻEBY CI KASĘ ZA NAUKĘ ZWRÓCIŁA

Reklama

Dokładnie sam na własne oczy widziałem kiedyś jak Caritas zbierał pomoc dla powodzian kasa sie rozeszła w mig (podobno przekazana potrzebującym) Tylko dary żywnościowe ( chleb , puszki , konserwy , słodycze, szunki itp) zalegały tak długo aż trza było je wywalić do kosza. Więc jak słyszę Caritas- myślę szkoda zmarnowanej kasy.

Gość
Gość Żałoba narodowa powinna być ogłaszana gdy odejdzie osoba bardzo ważna, istotna , która wiele zrobiła dla kraju.
PAPIEŻ PRZEZ Ż SIĘ PISZE, IDŹ DO NAUCZYCIELKI OD POLAKA I POWIEDZ ŻEBY CI KASĘ ZA NAUKĘ ZWRÓCIŁA
No tak bo już się człowiek pomylić nie może nie mówiąc już o fakcie ,że na co dzień już od bardzo dawna posługuje się niemieckim i angielskim;-) Dzięki za wyrozumiałość i gratuluję spostrzegawczości.

Reklama

szanujemy! ale nie chcę, żeby dla mnie żałobę NARZUCANO :-/ ja straciłam wiele bliskich osób (w tym też troje dzieci) i wiesz co? nie potrzebowałam w tych dniach litości, tylko spokoju (a to dlatego, że ja nic z tych dni nie pamiętam) .....

Rozumiem nerwy niektórych. Zgadza się, że tam miała miejsce też politycha naszych u góry. Zgadza się, ginie codziennie wiele osób. Ale jedno tu jest ważne: tragedia dotyczy wielu ludzi razem, nie wielu porozrzucanych po róznych zakamarkach kraju. Pomyślcie tylko: cały blok, 16 rodzin... w jedną noc straciło dach nad głową, dobytek życia, bliskich czy sami zginęli. Spalili się. Zwęglili. Może ta żałoba ma pomóc tym, którzy przeżyli/ Bliskim tych, którzy spłonęli żywcem? Uszanujcie ten ból.

a mi strasznie szkoda tych niewinnych osób, które tam zginęły i które to przeżyły, na początku nie myślałam o tym ale potem gdy sobie uświadomiłam to totalna masakra, śmierć jednej osoby przynosi tyle cierpienia i żalu a co dopiero tylu osób, nie chciałabym przeżywać czegoś tak strasznego, w kilka minut wali się całe dotychczasowe życie, traci się wszystko nawet rodzinę, w takiej sytuacji gdyby był czas na zastanowienie to nasuwa się myśl czy się jeszcze ratować czy już nie....

Gość
Gość Ku czci i pamięci tym którzy zginęli tragicznie w Kamieniu Pomorskim

****** ŚWIATEŁKO PAMIĘCI ******
OFIAROM TRAGEDII W POŻARZE!!!

________ ×§× ×§× ×§×
_____ ק×_____)_____ק×
___ק×_______((_______ק×
__ק×________(,)________ק×
_ק×________(,,,)________ק×
_ק×_______,/,|,\,_______ק×
__ק×_____[_____]______ק×
___ק×___[_______]___ק×
_____ק×_[_______]_ק×
a idź się je*ać z takimi znaczkami, znicza byś babce na grobie zapalił a nie się za0palasz w necie jakby to coś zmieniło, odejdź przedszkolaku od kompa, bo już nawet nie wiesz jak znicze wyglądają
___$$$$$$$$______$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
______$$$$$$$$$$$$$$$$$
________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$
_____________$$$
______________$
ZAPALMY*ŚWIATEŁKO*PAMIĘCI

ŁĄCZYMY SIĘ W ŻALU I BÓLU
Z OFIARAMI WIELKIEJ TRAGEDII

Dla mnie jest to bez sensu, jak mówili przedmówcy, codziennie ktoś ginie, ja tez kiedyś umre, zresztą jak kazdy z Was. To co dla nas tez zrobią załobe narodową....? dla mnie glupota!!!! Owszem to co sie stalo jest przykre, lecz takie jest zycie, trzeba sie pogodzic i zyc dalej... Co sie stało sie nie odstanie.

na każdym kanale wstążka i smutne filmy, mamy tyle zmartwień i problemów na co dzień, w każdej rodzinie ktoś bliski odszedł i może po prostu nie potrzebujemy nieustannego przypominania o śmierci i przemijaniu. Uważam że dobry film może choć na chwilę pomóc oderwać się od ciężkich myśli, w z powodu żałoby człowiek nie ma ani chwili wytchnienia od czarnych myśli. Żałobę nosi się w sercu, a nie na pokaz w telewizji.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Po co ta żałoba?